Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban több mindent kellene...

Valóban több mindent kellene itthon csinálnom?

Figyelt kérdés
Többször mondta már a férjem, hogy mit csinálok egész nap itthon meg, hogy milyen jó dolgom van, hogy nem kell korán kelnem. 2 naponta főzök, takarítok, mosok, boltba én járok mindig, postára bárhova kell. Én vagyok egész nap a gyerekkel aki most megy ősszel oviba, akkor van egy kis nyugtom tőle mikor ebéd után alszik másfél órát. Nagy kertünk és udvarunk van de be van füvesitve így vágni kell csak meg locsolni. Locsolni is én szoktam legtöbbször meg kiskertet, kapu elejét én kapálom. 2 évig egy éjszakát nem aludtam végig de azért én miért nem kelek 5.30kor mint ő miért 7kor kelek. Szerintetek igaza van vagy csak irigy, hogy én itthon vagyok vagy mi? Több anyukától hallottam már, hogy náluk is ez a helyzet.

#Gyerek, otthon, család,
2020. aug. 14. 14:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
18%

Ha otthon vagy, akkor jogos hogy nem csinálja meg a házi munka felét. Nem egy csecsemővel vagy 5 gyerekkel vagy otthon, ennyi szerintem bele kell férjen.


Meg azért az otthoni munkában az is benne van, hogy persze vannak dolgok, amelyeket muszáj megcsinálnod, de magadnak oszthatod be az időt hogy mikor, hogyan, meg vannak olyan házi munkák, amelyekre mondhatod hogy majd holnap.


Posta, bolt, meg ilyenek egy majdnem ovis gyerekkel azért nem megterhelő dolgok. Szerintem kicsit jogos, hogy szarul érzi magát. Ha majd nem segít amikor te is dolgozol, akkor meg jogos lesz, ha te érzed magad szarul.

2020. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó! A kèrdezô tulajdonkèpp nem az miatt panaszkodott, hogy ô csinàl mindent otthon a fèrje meg semmit, hanem azèrt mert baxtatja , hogy mit csinàlhat egèsz nap otthon ès ugyan milyen jó dolga van tulajdonkèpp hawai dizsi napfèny az egèsz.


"2 évig egy éjszakát nem aludtam végig de azért én miért nem kelek 5.30kor mint ő miért 7kor kelek. "


Ez szintiszta irigysèg, rosszindulat a fèrj rèszèrôl, semmi köze ahhoz amit te îrtàl. Mèghogy a fèrj rèszèrôl lenne jogos, hogy szarul èrzi magàt???!

2020. aug. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
7%

Miért ne érezhetné magát rosszul a férje? Ezt mindaddig, amíg nem jártál a kérdező házában, nem tudhatod. Csak az egyik fél leírása alapján ismered a sztorit.


A nem alvásra is csak annyit, hogy ha azért nem aludt, mert ordított a gyerek éjszaka, akkor abban a házban senki se aludta végig, csak az egyikük utána ment egész nap dolgozni, a másik pedig otthoni munkát végzett. És már megbocsájts, de egészen más a főnök előtt hullafáradtan kihozni magadból a maximumot, mint otthon a gyerekkel akár zombi módban bedobni a szennyest a mosógépbe, odatenni két naponta(!) a vacsorát, meglocsolni a füvet, takarítani, alkalmanként elmenni a boltba, postára. Óvodás korú gyerekkel nem 0-24ben kell foglalkozni, már önállóan is el kéne tudnia ütni az idejét rajzolással vagy valami játékkal. Sőt akár még be is lehet vonni a feladatokba. Gyerekként imádtam locsolni... Gazolásra is rá lehetne venni.

2020. aug. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem is. Ha munkába mész emberek között kell lenned, próbálsz nem bunkó lenni, még akkor is ha amúgy nagyon rosszul érzed magad, meg ugye ott megmondják h mit csinálj.


Én a kérdező helyében megkérdezném, hogy neki miert fontos az hogy 5:30kor keljek. Mit szeretné hogy csináljak, vagy miért akarja ezt? Aztán meg lehetne beszélni hogy ezt egyáltalán miért mondja.

2020. aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
88%

23! Nem èrtjük egymàst. Nem baj.

Folyamatosan a hàztartàssal jössz miközben nem is ezen van a hangsùly! Megcsinàlja mert otthon van mèg, mègcsak nem is azt irta, hogy nehezère esik. Csupàn azt, hogy cseszteti a fèrje, hogy ugyan mit csinàlhat otthon ( ahogy leírta kb mindent ) ès ugyan mièrt is nem kel ô is 5.30 kor? Màr mièrt kène kelnie hajnalban, csak mert irigy a fèrje ès sajnàlja a sajàt felesègètôl azt a kis alvö idôt mèg?? Ugyan màr....


Te vagy fèrfi vagy vagy nincs gyereked vagy te is egy ilyet fogtàl ki.

2020. aug. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
25! Ezek szerint minden férfi egyforma... De akkor ugye minden nő is, így Te és én is pénzvadászok vagyunk. :D A férfi dolga a pénzkeresés, a nehezebb kerti és ház körüli munkák, munka után ezek a disznók hazaesnek, felbontanak egy rekesz sört és nézik a focit, mi? Éld a magad savanyú életét. Remélem a gyerekeidre nem ragasztod rá a mentalitásod!
2020. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező! Mennyi minőségi időt töltötök a férjeddel? Nem lehet, hogy azért kérdezte, mert még kora reggel tudnátok pár szót beszélni anélkül, hogy a gyerek ott lenne körülöttetek és így mondjuk tényleg úgy ér ő is haza, hogy Te is végeztél a feladatokkal, már csak közösen játszottok, esztek és leteszitek a kicsit, hogy neadjisten minőségi időtök legyen kettesben? (Kinézném a "bunkó" férjemből ezt a logikát, de azt is hogy ezt nekem nyíltan elmagyarázza, ha nem érteném magamtól...)
2020. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
42%
Egyèrtelmû most màr, hogy te elnyomàs alatt èlsz ès nem vagy se tisztelve se megbecsülve otthon. Eltaposnak. Szemèlyeskedni azt viszont tudsz . Szèp napot.
2020. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
85%

26. Nem akartam belefolyni de nem bírom ki.

"A férfi dolga a pénzkeresés, a nehezebb kerti és ház körüli munkák, munka után ezek a disznók hazaesnek, felbontanak egy rekesz sört és nézik a focit, mi? "

Kicsit zavaros, hogy ezzel mit akartàl? Mert akinek irtad szerintem pont nem îgy gondolja, ha te meg azt gondolod ez a normàlis inkàbb a te mentalitàsoddal van a gond .

2020. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
Miért élnék elnyomás alatt?
2020. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!