Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban több mindent kellene...

Valóban több mindent kellene itthon csinálnom?

Figyelt kérdés
Többször mondta már a férjem, hogy mit csinálok egész nap itthon meg, hogy milyen jó dolgom van, hogy nem kell korán kelnem. 2 naponta főzök, takarítok, mosok, boltba én járok mindig, postára bárhova kell. Én vagyok egész nap a gyerekkel aki most megy ősszel oviba, akkor van egy kis nyugtom tőle mikor ebéd után alszik másfél órát. Nagy kertünk és udvarunk van de be van füvesitve így vágni kell csak meg locsolni. Locsolni is én szoktam legtöbbször meg kiskertet, kapu elejét én kapálom. 2 évig egy éjszakát nem aludtam végig de azért én miért nem kelek 5.30kor mint ő miért 7kor kelek. Szerintetek igaza van vagy csak irigy, hogy én itthon vagyok vagy mi? Több anyukától hallottam már, hogy náluk is ez a helyzet.

#Gyerek, otthon, család,
2020. aug. 14. 14:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
9%

Otthon vagy ez a dolgod semmi más.


Ráérsz nem?


Ha nem tetszik, menj el te dolgozni és maradjon otthon a férjed.

2020. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%
8 as vagyok. Nàlunk mikor kèrdeztem, hogy hogy nem mosogatott el ès porszivozott ki az volt rà a vàlasz, hogy dehàt ô a gyerekkel foglalkozott jàtszott figyelt rà stb hogy tudta volna megcsinàlni? :) akkor jò reggelt mondtam neki. Azota tènyleg csend van e tèren nàlunk. Ha nàlatok ez se hasznàl akkor se tisztelet se megbecsülès nincs rèszèrôl. Rosszul vàlasztottàl sajnos.....
2020. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
77%
#11-es Nem az volt a kérdés, hogy megcsinálja -e, hanem hogy miért nincs értéke a munkájának.
2020. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
98%

Az én férjem abszolút értékeli amit itthon csinálok, takarítok, mosok, vásárolok, ügyeket intézek, minden nap főzök és a gyerekkel vagyok. Reggel 9-kor kelünk a gyerekkel és onnantól nincs megállás este 10-ig csak amikor alszik délután. Amikor itthon maradt home officeban akkor külön mondta, hogy most már látja is mennyire kemény itthon mindent megcsinálni és nagyon hálás, hogy mindig tiszta lakásba jön haza a rendezett gyerekhez és finom étel van.

A te férjed jó nagy tahó, hogy még azért is beszól, hogy mikor kelsz fel. Én már biztosan helyretettem volna pedig nem vagyok egy sárkány de kipróbálhatjátok milyen ha semmit nem csinálsz csak életben tartod a gyereket és nincs se kaja se rend emellé pedig mehet ő vásárolni és ügyeket intézni. Vagy csinálhatja ő is ezeket mind 1-2 hétig ha ilyen nagy a szája...

2020. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
23%

Az az igazság, hogy az ilyen férjeket magatoknak köszönhetitek. Tényleg bármikor helyet lehet vele cserélni, menjen el ő gyedre, vigye a háztartást ésgondoskodjona gyerekről, te meg kelj helyette 5kor és húzd az igát a munkahelyen. De az is elég tényleg, ha csak 1-2 napra felcserélitek a szerepeket, rögtön máshogy fogjátok értékelni a másikat...

Mielőtt még megkapnám az ívet, igen, boldog házasságban élek. :P A férjem is tud főzni, vinni egy háztartást ha kell, így pontosan tudja, mi mennyi meló. És azt is pontosan látja, ha semmit nem csinálok otthon meg azt is ha csillog a lakás. Ok, nem mindent vesz észre, volt hogy csak az esti beszélgetés közben soroltam, hogy ma mi mindent megcsináltam, ő pedig elnézést kért, hogy nem vette észre, de senki sem tökéletes. :)

2020. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Mikor még dolgoztam én is akkor a házimunka felét ő csinálta, de mióta itthon vagyok szinte minden tőlem van elvárva. Szeptembertől dolgozok megint, kíváncsi vagyok akkor mi lesz.
2020. aug. 14. 17:49
 17/37 anonim ***** válasza:
88%

15 Már nem azért de míg dolgoztam, közösen vittük a háztartást, nem volt gyerek nem volt soha ilyen problémánk. Akkor honnan tudhattam volna? Jó neked, hogy te ráérsz és csillog villog minden. Én ha akárminek nekiállok sírás a vége. Sokszor már akkor fejezem be a dolgom mikor alszik a kicsi. Aztán lefekszek és kelhetek is hozzá.

Nem sajnáltatni akarom magam de amíg nem jártál a másik cipőjében, nem tudhatod mennyire törné a lábad.

2020. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
85%

"te meg kelj helyette 5kor és húzd az igát a munkahelyen. De az is elég tényleg, ha csak 1-2 napra felcserélitek a szerepeket, rögtön máshogy fogjátok értékelni a másikat..."

De mièrt gondolod, hogy a kèrdezô nem tudja milyen kelni ès huzni az igàt?? Valòszînû ô mindkèt oldalt ismeri míg a fèrj csak az egyiket ezèrt nem èrti mit lehet otthon csinàlni kisgyerek mellett ès mibe lehet elfàradni. Ezèrt nem èrtèkeli a màsikat. Mellesleg èn anno a 12 óràs munka utàn nem voltam olyan kimerült nèha mint itthon a gyerek+ hàztartàs kombóval.

2020. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
89%
Azért ajánlottam a szerepcserét, mert egészen más úgy otthon vinni a dolgokat, hogy közben azt kell nézned, hogy a másik nem csinál semmit, csak mereszti a fenekét. Az más lenne, ha a férjed azt mondaná, hogy pihenj szívem, majd intézem én...
2020. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
9%
Ugyanezt csinálom, csak dologozom mellette 8 órát.
2020. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!