Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokak szemében miért az a jó...

Sokak szemében miért az a jó anya/apa, aki a közösségi médián haknizik a gyerekével? És mégis mivel és miért rosszabb, ha valaki egyáltalán nem oszt meg a gyerekéről semmit? Miért alakult ki ez a gondolkodás?

Figyelt kérdés
2020. aug. 21. 10:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
38%
Egy agysejtnél többel rendelkező, másokra odafigyelő emberek ha kiposztolnak valamit, megkérdezik, a rajta szereplőket, hogy kiposztolhatják-e. Most egy kisbabát hogy tudsz megkérdezni, hogy "Szivem, ezt kirakhatom rólad?" Elmondjam hogy? Sehogy. Ezért nem kellene a gyerekről semmilyen tartalmat megosztani, akik fontosak, azok úgy is tudják mi van a gyerekkel, nem kell külön a közösségi oldalakra kiposztolni premier plánba.
2020. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%
Mit várunk olyan emberektől, akik azt gondolják, hogy az internet = facebookkal?? De most komolyan? Fel kéne fogni, hogyha valamit feltöltesz a netre, onnantól már nem a tiéd a kép, ha sztori ha nem sztori. Egyébként mit ad hozzá az emberhez, hogy képeket oszt meg a gyerekéről? Likeokat azt annyi. Emberek önbizalmát a likeok határozzák meg. Nyomják a gyerekeket meg a kisállatokat, mert saját maguk nem akkora like mágnesek. Csak a gyerekkel az a baj, hogy egy külön személyiség, védeni kéne a képmásához való jogát, nem likeokra beváltani. És nem a facverő pedók miatt gáz kirakni a gyereket, hanem úgy ámblokk, morálisan. Azt se tudja mi a net, de az élete már ott van... és nem egy-egy képről lesz az egész erkölcsileg kétes, hanem, hogy naponta hetente kerülnek fel a gyerekek értéket nem képviselő képekkel a netre. Likeokért ki van árusítva a gyerekkoruk.
2020. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
55%
Kell kesziteni egy google driveot, arra feltolteni a fotokat, azt lehet kuldozgetni mamanak, papanak, barinonek, kolleganak. Hiaba van beallitva, hogy csak az ismerosok lathatjak, siman olyan is megnezheti, akinek nem kene. Pl. anyu kiposztol egy fotot, csalad az allatkertben, Pistike kezeben vattacukor es lufi. Ennyi, ennel tobb nem is kell. Odamegy masnap hozza suli utan egy ismeretlen es ez maris eleg a beszelgetes inditasra. "Anyu baratja vagyok, meselte, h tegnap itt es ott voltatok, meg az epres vattacukorrol is tudok, ugye milyen finom volt? Anyu adott penzt, gyere veszek megegyetet, ugyis az a kedvenced."A gyerek megbizik benne es ott a baj. A beteg allatoknak tobb sem kell.
2020. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
61%

Ha elküldöd rokonnak a képet, tök mindegy, hogy hol, az bárhol megmutathatja bárkinek. Nagymama elmegy a szomszédhoz, csak a saját telefonján megmutatja, de a szomszéd gyerekrabló fia ugyanezt elhátsza.


Ha nem akarod, hogy ilyen történjen, ne csinálj képet.

2020. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
61%

26os, meg mindig nagysagrendekkel kisebb a kockazata ennek, mint 50-100-150 emberrel megosztani es beengedni az eterbe.

De mondok jobbat is, ugyanezt gondolom az autora kiragasztott "csaladfarol". Ezt sem ertettem soha, Anya, Apa, Julcsi, Panni es Bloki. Vagy figurakkal, vagy rendes fotokkal??? kiragasztva az auto hatuljara. Lehet en vagyok paramami, de ez is remek beszedindito, egybol a gyerek bizalmaba ferkozik barki.

2020. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként ha olyan kicsi a gyereked, hogy cukorkával meg egyebekkel be lehet csábítani egy autóba, akkor ne legyen egyedül suli után, így elrabolni se tudják.


A gyerekrablók csak simán követhetik is a családot az állatkertben, aztán kifigyeli hova mennek haza, onnanstól csak követnie kell a kiscsaládot.


Most csak simán divat mindenen sértve lenni, meg a személyiségi jogokkal vergődni, meg az egyébként tök normális családokba belekötni 1-2 kép miatt amit volt pofájuk büszkén megosztani, minthogy a fontos dolgokkal foglalkozzunk.


Komolyan, egy kezemen megtudom számolni hány kép van fent a családomról facebookon, és kb úgy vagyok beállítva mintha tönkre tettem volna a gyerekem, miközben más családoknál verik a gyereket, szexuálisan bántalmazzák, vagy csak simán le se pottyantják, de az én félém a közellenség.


2020, a fél világ offended.

De el is kotródok azzal az egy agysejtemmel.

2020. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon erősen el van már ez túlozva. Ennyi erővel az utcára se engedd ki a gyereket. Csak maximum nyakig öltöztetve, lefátyolozva mint az arabok a nőket. Mert ha megy az utcán és mondjuk nyal egy fagyit, meglátja egy pedofil és feláll a .....

Nem is értem hogy lehet úgy élni, hogy valaki a legváratlanabb kis semmiségből is egyből a legrosszabbat látja ki.

Nem mondom hogy nem kell gondolni a veszélyekre, de túlzásba se kell vinni.

Amúgy van egy ismerősöm aki ki volt akadva mert valami ismerőse kitett egy képet amin a gyereke nyalókát eszik. Mert ugye jajj a pedofilok. Ugyan ez az ismerős szinte minden nap tolja fel a gyerekéről a képeket. Köztük olyat is amin a 6 éves bikiniben van.

2020. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%

Én kezdem magam amúgy nagyon rosszul és megbántva érezni, nem azért, mert van kint 1-2 kép, hanem mert ennyire ítélkezik itt mindenki.


Engem felháborít, ha valaki veri a gyerekét, másokat ezek szerint az ha babás képet lát, ne adj isten a terhes hasa is látszik.

2020. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%

"Komolyan, egy kezemen megtudom számolni hány kép van fent a családomról facebookon, és kb úgy vagyok beállítva mintha tönkre tettem volna a gyerekem"


Mi a fenének veszed magadra, amikor a kérdésben nem erről van szó?

Haknizni a gyerekkel nem évi egy-két képet jelent, hanem rendszeres, gyakori posztolgatást, mint amilyen gyakorisággal a "celebek" és "instamamák" tolják a gyerekeiket reklámért.

2020. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
42%
A kommenteket olvasva veszem magamra.
2020. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!