Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is beleszól(t) az...

Másnak is beleszól(t) az anyukája, hogy hány évesen vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés

Még csak 20 éves vagyok, de anyukám már eltervezte, hogy mindenképpen olyan 30 alatt, kb 28 éves koromban kell szülnöm, mert ő aktív nagymama akar majd lenni.

Én ezelőtt egyáltalán nem gondolkoztam azon, hogy mikor is akarnék gyereket, szerintem még az a korszak messze van. Úgy felidegesített, ezt nem nekem kell eldöntenem, hogy mikor lesz babám? Meg nagyon sok minden befolyásolja is.

Persze, akarom, hogy minél több időt legyen majd az unokáival, de váratlanul ért ez a kijelentése.



2020. aug. 21. 17:34
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Pont, hogy éretten gondolkozok. Nem tartom valószínűnek, hogy 28 éves koromra olyan egzisztenciával fogok rendelkezni, ami mellett be merek majd vállalni gyerekeket.

+ Ha belegondolunk, ha valaki egész fiatalon gyereket vállal, akkor már nem olyan szabad, mint előtte. Ez nem úgy működik, hogy most kijelenti, hogy ekkor meg akkor kell szülni és az úgy is lesz. Mint említettem ezermegegy dolog befolyásolja.

Ha pedig 40 évesen szeretnék gyereket (nem szeretnék ilyen idősen), azon se lenne semmi kivetnivaló.

2020. aug. 21. 19:44
 12/25 A kérdező kommentje:
#10 Ez egy tökéletes példa arra, hogy miért nem szabad beleszólni. Köszi!
2020. aug. 21. 19:46
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgyis ott és akkor érezni, tudni fogod és akkor nem fogsz foglalkozni sem ezzel, sem mással. Ha ez 25 évesen történik akkor 25 évesen, ha 38, akkor 38.

Azt tartsd persze szem előtt, hogy az első gyerkőccel lehetőleg 35 alatt próbálkozni kell már, ne 40 évesen derüljön ki, hogy balami hond van veled.

2020. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%
Dedós vagy! Miért hagyod anyádnak, hogy megmondja, mikor szülj? Egyáltalán hogy szólhat bele?" Úgy felidegesített, ezt nem nekem kell eldöntenem, hogy mikor lesz babám?" Igen, neked kell, de ha így haladtok, akkor bizony anyuci fogja.
2020. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%
Az esküvőmet korainak tartotta (20 voltam), de nem engedtük beleszólni, bele is törődött, hála Istennek. Onnantól nem szólt bele semmibe, de örült mindegyik unokájának.
2020. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%
Az megvan, hogy Te magadnak vállalsz gyereket és nem a szüleidnek adsz unokát, ugye??? SÚlyos képzavar van itt, szerintem.
2020. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Most őszintén. Szerintem a képzavar nem nálam van, mert én is így gondolom.
2020. aug. 21. 22:19
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a szüleimnek szültem. Ha te betervezed ezeket a szempontokat is, számomra nagyon fura. Nem kértem ki a véleményüket és soha nem is tenném. Ahogy nem kértem ki akkor sem, amikor társat vagy karriert választottam. Nem az ő dolguk. Ha örülnek neki, szuper, ha nem, akkor meg nem. Miért rakod magadra ezt a nyomást? Miért van benned még ilyen téren is brutál megfelelési kényszer? Nem a te dolgod boldoggá tenni őket, ha üres az élete, töltse meg mással, de ne veled szülessen unokát, mert neki elképzelései vannak arról, milyen nagymama akar lenni. Végtelenül önző és fura viselkedés ez nekem, nem is értem, hogy jött fel.
2020. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén engem is egészen váratlanul ért. Anyukám engem 35-ön felül szült, ezért sem értem miért támaszt ilyen elvárásokat felém. Szerintem ez maximálisan az én dolgom és felelősségem, hogy eldöntsem illetve majd a páromé.

Ilyen rossz érzéseket kelt bennem, én érzem magam rosszul és rágódok. Szuper..

2020. aug. 21. 22:31
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van ahhoz, hogy ezt elutasítsd!

Vannak dolgok, amikbe, akármennyire is szeretjük a szüleinket, egész egyszerűen nincs beleszólásuk. Ez is egy ilyen.

Nem gyerek vagy, akinek megmondják, hogy legyen 4.5 a bizonyítvány alsó tagozatban, hanem egy felnőtt nő és gyerekvállalás a téma!

Ez egy egészen más szituáció és ebbe neki, bármennyire is fáj a szíve, semmi beleszólása nincsen és nem is lehet!

Nagyon el fog ez fajulni, ha most nem húzol határokat.

Először a megszületése, aztán a hogyan nevelése, aztán az életed többi része lesz a téma, mert hát ő csak jót akar. Gondolkodj rajta sokat, mert ez így rossz irányba halad.

2020. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!