Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az mégis mennyire normális,...

Az mégis mennyire normális, ha egy édesapa annyira se vette ki soha a részét a gyereknevelésből, hogy nem tudja, mi kell a gyereknek beiskolázásra, és egyáltalán nem tud apaként helytállni? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Én vagyok az első gyerek, 20 éves vagyok, van egy 12 és egy 10 éves tesóm, én már nem otthon élek, hanem 120 km-rel arrébb. Anyám bekerült a kórházba, és apák maradt a gyerekekkel, de szinte semmit nem tud. Amikor én voltam gyerek, akkor se iskolázott be engem sose, mindig anyámmal mentem. Sose vette ki a részét a házimunkából, amiért anyám a hibás, mert ő játszott házicselédet. Apám csak beült a tv elé munka után, evett és aludt. Egyszer apám elment Sopronba dolgozni kb. Másfél évet, akkor anyámra maradt minden, mint ahogy szokott. Fel se tűnt, hogy nincs itthon, mert ha itthon volt, se csinált semmit. Néha-néha főzött, de rendet rakni maga után nem volt képes, és a főzőcskézéssel még több kárt csinált, mint hasznot. Most éppen a munkahelyemről szabadulni nem tudok, de jövőhéten szerdán tudok majd menni.

Folyamatosan felhív, hogy mit hogy kell. A tesóim szerint úgy mosogat, hogy utána mégegyszer el kell mosogatni. Ráadásul az elején felosztották, hogy ki mit takarít, de apám fittyet hány az egészre, és úgy néz ki minden, mint egy disznóól. Ilyet mond, hogy neki tele van a töke ezzel, meg hogy ő ezt már nem bírja. Hat könyörgöm! Mit nem bír? Csak mosnia meg "főznie" kell. Anyám meg munka mellett csinálta ezt már lassan 25 éve, főzött, mosott, takarított, bevásárolt, csekkeket befizetett, gyereket nevelt, segített a házinkba, ha kellett, és volt, hogy még ezen felül eljárt maszekolni. És ezt 25 évig. Apám meg 5. napja van így, és már nem bírja. Anyámat műtik, nagy hasi műtét lesz, és nem szeretném elárulni, hogy mivel műtik. Ő hetekig vagy hónapokig nem fog tudni csinálni semmit, de gondolom majd megint rá marad minden. A kicsikkel beszéltem telefonon, mondtam, hogy segítsenek az anyjuknak, de apám olyanokkal tömi a fejüket, hogy panelban nincs dolguk, mert ha lenne disznó meg kert, akkor lenne dolguk. Ami hülyeség, mert hova akar kertet meg állatokat? Az erkélyre? Na mindegy. Nem normális, az egyszer biztos. Legszívesebben hazaköltöznék, és kivennék egy lakást a közelben, hogy azért anyámat segítsem, de pont azért költöztem 120 km-rel arrébb, mert nem bírom elviselni apámat, és ha visszaköltöznék, akkor a munkámat ott kellene hagynom, meg folyamatos viták lennének, ami nekem egyáltalán nem hiányzik. Anyám játsza a házicseléd szerepét, mert neki ez így jó, pedig látszik rajta, hogy majd megszakad.


2020. aug. 29. 08:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

#5-ös... MUNKA és komplett háztartás, gyereknevelés mellett pluszban ment néha maszekolni is.


Mikor egyik másik hozzászóló jön ezzel "régi rend" meg "női munka" dumával, arról miért nem szól a fáma soha, hogy a régi rendben ez volt a nő munkája és nem járt mellette napi 8 órában dolgozni.

Én többet keresek mint a férjem, akkor ezen logika mentén elvárhatom, hogy mindent ő csináljon itthon meg lássa el a gyerekeket én meg bedőlök munka utána a tv elé és várom a vacsorát?

2020. aug. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
16%
11 amint látod, vészhelyzet van, nincs itt az ideje a feminista kirohanásoknak.
2020. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%

A kérdező le is írta, hogy nem szereti az apját. Így nyilván neki minden rossz, amit az apja csinál. Szerintem nehéz így reálisan látni a helyzetet.

Mi kell a gyerek beiskolázásához? Nem augusztus végén szokták beiskoláztatni. Tanszerekről listát szoktak adni, ráadásul most a vírus helyzet miatt sok változás van. 10-12 éves már el tudja mondani mi kell neki.

A takarítás is olyan dolog, hogy vannak igénytelenek nem csak férfiben. De ha ennyire béna az apukátok, akkor egy 10-12 éves is meg tudja ragadni a porszívót és a felmosót.

Szerintem nem csak apukád életképtelen, hanem a tesóid is. Hozzászoktak, hogy anyukátok mindenkit kiszolgál.

2020. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

12-es, semmiféle feminizmusról szó nincs, de az exem miatt erre a témára nyílik a bicska a zsebemben.

Soha nem csinált otthon semmit, kapcsolatunk utolsó 3 évében nem is dolgozott, mert"nem megy el fillérekért, várja az igazit"

Reggel vittem a gyereket, ledolgoztam 8 órát, mentem a gyerekért aztán haza főzni, mosni, stb.

Eközben ő délben kelt, délután tv-zett és várta, hogy megérkezzek és főzzek már valamit.

Mikor válásra került a sor nézett értetlenül, hogy pedig ő milyen jo férj és apa, hisz sose bántott, vagy csalt meg, nekem elment az eszem, hogy válni akarok.

Kérdező, nem tudok mit tanácsolni, mert aki huszon évig ilyen volt, az sajna nem fog változni, vagy nem sokat... Ha kímélni kell anyukátokat, leginkább a tesók tudnak segíteni, sajnos jobb kilátás a leírtak alapján nincsen.

2020. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező! Baj van, és segítséget kértél!

NEM AZ A DOLGUNK, HOGY APÁDAT SZIDJUK!!!!

Gondold át, hogy melyik a nagyobb segítség, amiket itt dühödten lepontoztál vagy az, aki hörög-károg az apádra, és dicsekszik a szemétje, hogy többet keres überzseni nőként.

Nagy a baj, a nagy műtét miatt!!! - máshogy kell hozzáállnod a családhoz! A testvéreknek is kell segíteni. Az iskolához megmondják majd, mit kell venni, és szépen megveszik. A könyveket ingyen kapják.

Saját rokonságból: anya fiatalon meghalt, apa és gyerekek átvették a feladatot. 10 éves lány kisszékre állva főzött-mosogatott, és megosztották a feladatokat.

2020. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

Az a dolgunk hogy véleményt mondjunk a kérdésről!


Mennyire normális, hogy apád ilyen? Sajnos ebből van több, ezért elterjedt, àtlagos, hogy csak a szája nagy, de semmiképp sem normális!


Mi a megoldás? Semmi! Nincs megoldás, anyukádnak válnia kellene, kellett volna, de ugye az az ő idejükben szégyen volt és csak akkor váltak, ha sokszor fajultak verekedésig a dolgok..


Remélem nem császár az a nagy hasi műtét.


Annyit tudok hozzàtenni anyaként, hogy nem a te feladatod! Ha a gyerekek szenvednek, szenvedjenek, hátha észbekap az anyjuk! Ne mosogassanak utána! Képes lenne megcsinálni, csak nem akarja!


A gyerekek hívogassák anyukát gyakran és panaszkodjanak, hadd kapjon észbe hogy a férje egy rohadék! Apukának is meg lehet mondani, hogy anya ezt meg tudja csinálni, anya dolgozik sokat, anya elmegy maszekba, anya szépen mosogat, anya finomat főz, anya tudja mi kell a suliba, hátha a lelketlen szemétládának leesik, hogy többet kellene tennie.


Nekem sem ment elsőre a tipli be a falba, nem ment elsőre a biztosításintézés, de leültem, utánaolvastam, videót néztem, szakembert hívtam, eltanultam, nem káromkodtam és őrjöngtem, hanem “felnőttem” a feladathoz!


Apukának hálát kellene éreznie most anyuka felé, és icurpicur jelentéktelenre összehúznia magát, nem magából kikelve a gyerekeinek nyafogni, ordítani, kiabálni, hogy nem megy, nem tudja, nem bírja! Hát milyen szülő az ilyen, aki a saját terhét a gyerekeire rakja??


Egyébként, ha anyuka lenne és nem tudná intézni a biztosítást, felrakni a lámpát, vagy nem tudná hova kell vinni a kocsit friss műszakiért és így viselkedne, akkor is ugyanilyen véleményem lenne róla!


Mindenkinek van keze, esze, tessék használni, tanulni, megoldani a problémákat ahelyett, hogy a gyerekeinket terhelnénk vele!

2020. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Az anyja elkényeztette apádat házimunka terén. Ő még abban az időben szocializálódott, amikor a férfiaknak csak a munka volt a feladatuk. A háztartás a nő dolga volt. Az így nevelkedett emberek nem fognak változni, igényük sincs rá. Otthon ezt látták, nekik ez a normális. És igen, anyád valóban megszakad majd, ha kijön a kórházból. Apád meg simán elnézi majd. Ahhoz túl igénytelen és lusta, hogy a kezébe vegye a dolgokat rendesen. És nem is érdekli majd, ahogyan most sem.
2020. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Le lett egyébként írva, hogy csak mosnia kell és főzni. A többit az öcséim csinálják. Eleinte még mosogatott is, de felesleges volt neki mosogatnia, így azt is átvették tőle.
2020. aug. 29. 10:27
 19/21 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, nálunk apukám segít a házimunkában (főzés és portörlés kivételével bármit), ő főzi be a lekvárt, befőttet csinál, mégis, én úgy gondolom ha anno neki kellett volna minket egyes egyedül beiskolázni bajban lett volna. Nincs ebben szerintem semmi, anyukám csinálta ezt és kész, neki már zsigerből ment mit kell venni, hogy kell összekészíteni stb. Amúgy az én gyerekem apja is segít bármiben, bár nekünk még kicsi, pelenkáz és fürdeti, öltözteti, eteti, de ha arról van szó hogy menjen el venni nyaralásra dolgokat a gyereknek úgy küldöm el, hogy konkrétan befotózom neki a pelenkatol kezdve az utolsó tejpepig hogy kép alapján milyet keressen. A férfiak általában nem szeretik a bevásárlós, mindent tarts észben dolgokat.

Az már nagyobb baj, hogy a háztartásban sem csinál semmit, de azt kell mondjam, hogy mivel 25 éve így élnek lehet, hogy ez szerinted tragikus, de anyukadnak meg neki megfelel ez a felállás ezek szerint, mert még együtt vannak. Ha te 20 éves vagy ők gondolom ötven körül lehetnek, azért ebben a korosztályban sem annyira szokatlan a válás, ők mégis együtt maradtak. Nehéz erre mit mondani, neked lehet szokatlan, de én is ismerek olyan párt, ahol a férfi 80 lesz és megsértődik(!) a 70+ korú feleségére ha nem szedi ki neki tányérba a levest, kepzelheted akkor náluk milyen a kapcsolat dinamikája, de nekik így jó, valószínű már egymás mellett élik le az életüket ők is.

Amit tudsz tenni a kirohanáson kívül: a tesóid azért már nem óvodások szerencsére, nem szakadnak bele a mosogatásba, ha apukad inkompetens ehhez akkor csinálják ők. Feltételezem kaptak valami listát, hogy mi kell nekik sulikezdéshez. Na most csinálhatod azt is, hogy felmesz valami weboldalra, elküldik a listát, megrendeled a dolgokat a címükre utánvéttel és szépen átveszik, kifizetik, el sem kell menni a boltba. Ha ez valami miatt nem játszik: biztos van olyan osztálytárs, akikkel jóban vannak tesoid, segíts nekik osszeszervezni, hogy együtt menjenek megvenni a dolgokat, vagy ha apukad nem akar menni adjon oda pénzt és a másik anyukával bevasarolnak mindenből amennyit kell. Szerintem ebben sincs semmi ciki, ha valaki tudná, hogy anyukádat műtik nem hinném, hogy egy másik szülő rossz néven venné. Vagy biztos van olyan rokon is, vagy neked esetleg otthon maradt barátod, akit esetleg lehet értesíteni, hogy segítsen ebben a helyzetben. Az otthoni teendők: az én anyukám hasonló, mint a tied, valószínű az élteti ha csinálhat valamit, hidd el nem fog sokáig feküdni, ezzel megint nem tudsz csinálni semmit, engedd el. Amit tudsz tenni míg nincs otthon, kicsit javul otthon az állapota: gondolom van valami kifőzde vagy kajálda a lakhelyük közelében, fizesd be őket napi menüre vagy két hétig, vagy kérd meg tesóid/apukad, hogy intézzék, a napi menü itt nálunk egy főre 1000 Ft körül mozog, gondolom két hétig nem viszi csődbe a családot, reggelire meg vacsorára esznek valami hideget, szendvicset a hlye is tud csinálni. Portörlés nélkül szerintem a lakás kibír 2 hetet, de egyébként ezt is meg tudja már csinálni egy 10 éves gyerek szabad félórájában, a mosás az neccesebb, de nem hinném, hogy ketten-hárman ne tudnák megoldani. Elhiszem, hogy nem szereted apukadat, de valószínű őt már hiába akarod megvaltoztatni, inkább más megoldásokat kellene keresni.

2020. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez a két szülő felelőssége közösen, hogy hogyan osztják meg a munkát. Nem a legszebb családmodell a tiétek, de ez van. Ha eddig nem csinálta, akkor a főzés és mosás bizony nehéz lehet. Esetleg rendelhetnének ebédet, amíg ez az állapot tart.
2020. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!