Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az olyan ember miért akar...

Az olyan ember miért akar családot, gyereket, akinek rengeteg hibája van?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy rosszak a fogai, hiába mossa rendszeresen, ügyel rá stb. Vagy, akinek már fiatalon szemüveg kell, magas a vérnyomása. Az ilyennek minek? Hogy az utód is ugyanolyan szerencsétlen legyen?
2020. szept. 28. 03:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm a válaszokat. Lélekben már fel voltam készülve arra,hogy lesznek dehonesztáló megjegyzések,ami teljesen érthető és jogos.Az,hogy nem a megfelelő kategóriába írtam ki a kérdést,ezért elnézést kérek. Én egy szóval sem mondtam,hogy én tökéletes vagyok. Tökéletes ember nem volt és nem is lesz. Ugyanakkor,a fent felsorolt problémák rám jellemzőek,szóval ha lehetőségem lenne rá,már ezért se vállalnék gyereket. Nem akarok szükségtelenül belefolyni laikusként bármilyen anatómiai témakörbe,de én azt gondolom,hogy 30 éves kor alatt alap lenne az,hogy jól lásson az ember,szemüveg nélkül.A magas vérnyomásról nem is beszélve,hogy 28 évesen szintén nem lenne szabad gyógyszert szedni.A rossz fogak,amik minden revízió,odafigyelés,ápolás és minden egyéb külső tényező hatására romlanak....Nos,ha konvergálunk a 40.életévünk felé és van 4-5 tömött fogunk,arra azt mondom,hogy oké.Ez még belefér.De az,hogy már valakinek tinédzser korában az összes rágó foga be van tömve,az nonszensz..Nekem. Ez FONTOS.Nekem. Én egy szóval sem mondtam,hogy ezekkel az emberekkel bármit is kellene kezdeni,vagy adott esetben bántani kellene Őket. Egyszerűen csak magamból kiindulva én pont azért nem vállalnék gyereket,hogy ezt a selejt genetikát ne adjam tovább.Persze,nem biztos,hogy "csak" ezt fogja örökölni,de az esély mindig megvan rá és inkább nem.
2020. szept. 28. 09:30
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

A masodik labujjam hosszabb mint a nagylabujjam es toredezik a kormom. A vernyomasom viszont jo. Lehet gyerekem? :) :D


Kerdezo ha te ezt komolyan gondolod keress fel egy szakembert, gyengebbek kedveert pszichologusra-pszichiaterre gondolok.

2020. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a TLC-n néztem egy jó ideig a Bizarr testek című műsort, amiben rendkívül súlyos betegséggekkel küzdő embereket mutattak be. Na ott mondjuk jó néhány eseten elhűltem, mert rengetegen közülük úgy vállaltak gyereket, hogy pontosan tisztában voltak azzal, hogy nagyon nagy eséllyel örökölni fogják szerencsétlenek a betegségüket és a többségüknél így is lett. Már babakorukban számtalan komoly műtéten át kellett esniük és egész életük során műtétek vártak rájuk, hogy nagyjából normális életük lehessen. Na én az ilyeneket nem engedném szaporodni, ritka nagy önzőség így gyereket vállalni, hogy aztán egész életében szenvedhessen szegény.

De jelzem a rossz fog/látás, nagyon nem ez a kategória.

2020. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem is tudtam, hogy csak a csodaszép, tökéletes külsejű embereknek lehet gyereke. Az nem baj, hogy mondjuk egy rohadék, gonosz ember, az már nem számít, hogy öröklōdik. Inkább te ne szaporodj soha. :)
2020. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

12: "A masodik labujjam hosszabb mint a nagylabujjam es toredezik a kormom. A vernyomasom viszont jo. Lehet gyerekem? :) :D"


Fajvédő bizottságunkban vita volt erről, végül csekély többséggel az a döntés született, hogy engedélyezzük számodra.

:-)

2020. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
De most ilyen erővel senki se vállaljon gyereket, akinek a családjában volt rossz fog. Anyámnak pl. nagyon rosszak a fogai, csinálhat bármit. Én majdnem 30 vagyok, sosem volt még lyukas fogam. De mi van, ha a gyerekem ezt nem tőlem örökli, hanem anyám genetikáját? Szóval innentől ez az érvelés nem állja meg a helyét.
2020. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

Az olyan emberek miert szaporodnak, akiknek a gondolatai betegek? Hogy ezeket a nezeteket orokitsek tovabb?


Az ember csupan boldog akar lenni es ehhez keres tarsakat az eletben. Kicsit, nagyot, negylabut, akarmit.

2020. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nyugodtan lehet engem savazni,nincs ezzel probléma. Engem csak mások véleménye érdekelt és ennyi. Mindenkinek a saját dolga,hogy vállal e gyereket,tudatában annak,hogy milyen genetikája van. Én nem vállalnék,pontosan a fent summázott dolgok miatt. Ennyi.
2020. szept. 28. 11:57
 19/23 P.O.C. válasza:
34%
Mondjuk én pont nem a születendő gyerek öröklődő egészségügyi problémái miatt aggódnék -ami vagy bejön vagy nem-, hanem inkább a jövője miatt. Ami sokkal valószínűbb hogy nem lesz, vagy legalább is koránt se ilyen, ami nekünk eddig volt. Ugyanis ez a világ egy brutális összeomlás felé tart. És ez sokkal nagyobb valószínűséggel következik be, mint a genetika iránti aggályod. Ami neked természetes most pl.: édesvíz, tiszta levegő, jó minőségű étel. Azt a jövőben aranyárban mérik majd.
2020. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Igen,ez valóban így van.Ez már egy külön témakör,amit látástól vakulásik lehetne boncolgatni,ezért sem tértem ki erre külön. De egyébként nagyon jó,amit mondasz,kedves utolsó válaszadó.
2020. szept. 28. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!