Ez nem igazságtalan?

Figyelt kérdés

Sokaknak nem fog tetszeni a téma, amit érintek, de próbáljunk meg indulatok és személyeskedés nélkül, kulturáltan vitatkozni, beszélgetni.


Ha valaki gyereket szeretne, akkor értelemszerűen szexuális kapcsolatot létesít egy ellenkező neművel, megfogan, megszüli, senki nem kérdez semmit.

Viszont ha valaki nem akar gyereket, és el akarná köttetni magát, akkor azt a 40. életéve betöltése után kérelmezheti... (1997. évi CLIV. törvény 187.§)


A problémám ezzel kapcsolatban:

- ha valaki a gyerekvállalást bánja meg, akkor azt legalább két ember sínyli meg: az anya és a gyerek (hiszen elsősorban a gyerekre fogja rátolni a saját nyomorát: "nem kellett volna megszüljelek, te tehetsz róla, minek létezel..." stb.). Illetve az apa is érintett lehet, de ő ugye elég könnyen ki tud lépni ebből a szituációból.


- ha viszont a művi meddővé tételt bánja meg a nő, akkor annak mindösszesen ő maga lesz "áldozata". Tehát egyetlen egy ember életére fog negatívan hatni, de véleményem szerint ez sem olyan mértékű, mintha egy nem kívánt/megbánt gyerek lenne jelen folyamatosan az életükben.


Azt gondolom, hogyha 18 éves kortól lehetővé válna a művi meddővé tétel (a jelenleg is hatályos 1 éves várakozással együtt!), akkor nagy számban csökkenhetne az olyanok száma, akik nem megfelelő helyre születnek.


Tényleg értelmes eszmecserét szeretnék, a momzillák és ősanyák kommentjeiket úgy fogalmazzák meg, hogy az ne legyen sértő és személyeskedő (nem, nem mindenkinek a gyerek az élet értelme!)



2020. okt. 1. 10:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem rossz szögből nézed.


A legtöbb megbánt, "fölösleges" gyerek nem a felső osztály, értelmiségi rétegeiben születik, mert ott ez ritkább, ha meg anya-apa mégis annyira unja, simán fizet egy bébiszittert és megszabadul tőle. De mint trónörökösre igényt tartanak rá.


A legtöbb "rühellem a gyerekem és bár ne született volna meg" család a társadalom alsóbb rétegeiben helyezkedik el, mivel se lelkileg nem alkalmasak rá, se anyagilag, de nem volt annyi belátásuk, hogy ezt mérlegeljék. De szinte minden ilyen sztori egy nincstelen, vagy szülőhöz kényszerült, idióta férjjel vagy azzal se rendelkező nő írása szokott lenni, aki életében alig dolgozott, és a gyerek miatt már alig maradt bármi lehetősége. Ez a többség, van 1-2 extrém eset, de az nem tipikus, pl autista gyerek vagy fogyatékos.


Egy ilyen műtéti történet pedig komoly mérlegelést kíván, vagyis aki eddig is komolyan mérlegelt, az vagy nem bánta meg a gyereket vagy védekezett rendesen. Aki érzelmi felindulásból szült egyet, abban pedig nem lesz annyi előrelátás, hogy inkább elköttetem magam, mert ahhoz előre kéne gondolkozni. De azt egész egyszerűen nem fog, ha megtenné, akkor nem szülne meggondolatlanul se.


A korhatárt mondjuk lehoznám 30 évre, aki addig kicsit se gondolta meg magát, az szerintem utána se fogja. Ha pedig akart gyereket, addigra az is lehet, hogy megszületett a kívánt gyerek szám, tehát mire várjon még.

2020. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

"A korhatárt mondjuk lehoznám 30 évre, aki addig kicsit se gondolta meg magát, az szerintem utána se fogja. Ha pedig akart gyereket, addigra az is lehet, hogy megszületett a kívánt gyerek szám, tehát mire várjon még."


Nemrég emelték 35 életévről 40-re. Pont azért, mert kitolódott a gyerekvállalás. Manapság simán szülik az első gyereket 40+.


Én azt vallom, hogy mindent saját zsebből fizetve az csináltassa meg, aki akarja. Viszont onnantól kezdve, ha gyereket szeretne, csakis saját zsebből menjen a lombik is.

Így lenne korrekt.

2020. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Nekem egy gyerekem van, szóval nem gyermektelenként, de nem is nagycsaládosként írom a véleményem. 40 vagyok és védekeznem kell még jó néhány évig.


Én engedném az elkötést olyan 25 éves kor körültől. A 18 még nagyon gyerek a mai világban, már ami a gondolkodásukat illeti, sokuk utálja is a gyerekeket (itt is mennyi hisztis tini irkál hogy idegesítik őket a gyerekek).

Viszont aláirattatnék velük egy nyilatkozatot hogy soha nem vehetnek igénybe mesterséges megtermékenyítést tb-re, ha meggondolják magukat. Fizessenek.

De ez viszont ugye ütközik azzal amit már írtak az elején, hogy a társadalomnak nem érdeke hogy kevesebb gyerek szülessen.


Nekem van egy 32 éves unokatesóm. Tini kora óta mondogatja hogy soha nem lesz gyereke. Kb 10 éve vannak együtt a barátjával, ő sem akar gyereket. Neki nem lesz gyereke soha, esetleg majd az abortusz statisztikát fogja rontani ha úgy alakul, de ő biztos hogy nem fog szülni.

2020. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Maximálisan egyetértek veled kérdező. Szerintem végtelenül felháborító az, hogy ilyen szánalmas érvvel akarják az emberrel elfogadtatni a saját teste feletti jogainak korlátozását, minthogy megbánhatja e döntését és még változhat. Talán a gyerekszülést nem bánhatja meg az ember? De és rengeteg meg is bánják, csak sokszor még saját maguknak sem vallják be, hangosan kimondani meg pláne nem mondják, hisz az emberek többsége nagyjából megkövezné érte.

Ez a kettős mérce a dühítő, hogy aki gyereket az biza már akár 16-17 évesen is jól tudja, hogy ő akarja és nem fogja megbánni, hisz szülni bárki, bárakárhány évesen szülhet, bezzeg az, aki pl kiskora óta nem akar gyereket, az még 25-30-35 évesen sem tudja eldönteni, hisz ő megbánhatja a döntését, így inkább nem engedjük, hogy éljen a jogaival. Ez egyszerűen nevetséges, azontúl hogy rendkívül igazságtalan is.

Még így is többen akarnak gyereket, mint akik nem, nem mások jogainak korlátozásával kellene elérni, hogy még több gyerek szülessen! Főleg, hogy a gyerekvállalás csak és kizárólag az adott párra tartozik, abszolút egyéni döntés és az ember életének egyik legintimebb magánügye, mindazonáltal nem a társadalom fogja azt a gyereket nevelni, hanem én, nem a társadalomnak kell felkelnie hozzá éjszaka akár 10x, hanem nekem, nem a társadalom pénzeli, nem ő neveli, nem ő felel egy életre érte, úgyhogy számomra értelmezhetetlen az az érvelés, hogy társadalmi érdek a több gyerek. Nem, nem a társadalomnak szül az ember, hanem magának és a párjának.

Szóval úgy gondolom, akkor lenne abszolút igazságos ez a törvény, ha szépen levinnék a korhatárt 18 éves korra, onnantól az ember jogilag felnőtt, saját döntéseket hozhat az életében, amiket vagy megbán vagy nem. Egy 18 éves már mindenben saját maga dönthet, akkor erről miért nem? Sok olyan döntést hoznak az emberek, amiket később megbánnak, hogy megtettek vagy épp azt, hogy nem tették meg, ez is ugyanúgy közéjük kellene tartozzon. Ha 18 évesen meg lehet hozni egy olyan óriási és életre szóló felelősséggel, rengeteg pénzzel, kitartással járó döntést, mint a gyerekvállalás, ami VÉGLEGES döntés, akkor lehessen meghozni végleges döntésként ennek az ellenkezőjét. És, aki elkötteti magát az még mindig örökbe fogadhat később, ha mégis úgy döntene vagy menjen saját költségre lombikozni. Na de, ha valaki a gyerekszülést bánja meg? Az mit csinál? Kiteszi az utcára a gyereket, mert mégsem kell? Vagy lelki nyomorékká teszi azzal, hogy érezteti vele, hogy valójában csak púp a hátán?

2020. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek veled kérdező. Ugyanannyira kellene hogy joga legyen a nőknek a mesterséges megtermékenyítésre, mint a művi meddővé tételre. De jelenleg a társadalmi szempontok nem ezt diktálják, egyszerűen nem érdek az, hogy kevesebb gyerek szülessen, ennyi az oka. Nem véletlenül talál ki a kormány időről időre olyan támogatásokat, amik arra ösztönzik az embereket, hogy legalább minél több gyerek szülessen (lásd 50-es évek Ratkó korszaka, és ugyanez van most is a CSOK-kal meg a babaváróval).
2020. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%
Van már egy gyerekem, többet nem akarok. Eddig is csak egy volt amit akartam, többet nem. Ha netán tan újra terhes lenyeli, azonnal futnék kifizetni a csekket és rohannek az abortuszra, mint a szélvész, nehogy megmaradjon. Ha tehetném, már szülés után közvetlenül elkottettem volna magam! Isten mensten még egy gyerektől! A ferjemnek is ezt már közöltem. Szerencsére ő sem akar többet.
2020. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
Engem egyáltalán nem zavarna, ha engedélyeznék, mert nem érint, tehát nekem személyesen mindegy, mikor lehet, vagy nem lehet. Viszont valamilyen számomra rejtélyes okból, napi rendszerességgel jelennek meg itt, a gyermekvállalás topicban olyan, nők, akik nem akarnak gyereket, és mindig van rá több olyan válasz, hogy én se akartam, de meggondoltam magam, már van gyerekem stb. Vagyis tény, hogy bőven lenne olyan, aki megbánja. (Azt csak remélni tudom, hogy több, mint amennyien a gyerekvállalást bánták meg.) De ilyenkor mindig előkerül az a téma is, hogy vissza lehet fordítani, ha meggondolja magát, ott a lombik stb. Na, ezt nem támogatnám. Ha az a hivatkozási alap, hogy 18 évesen nagykorú, legyen joga ehhez is, akkor nincs variálás. Ha elég nagylánynak érezte magát egy ilyen döntéshez, akkor ahhoz is legyen nagylány, hogy vállalja a döntése felelősségét. Ő bizony nem lesz anya, se így,se úgy.
2020. okt. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
Az én véleményem az, hogy 18 évesen ez még lehet életkori sajátosság, mivel a mai 18 évesek későn érnek (van két 20 évesem, van vmennyi tapasztalatom). Kitolnám, de nem 40-ig. azt felháborítóan soknak tartom. Jah és ha meggondolja magát, én egy fillérrel nem járulnék hozzá, az 100%-ig önköltséges legyen, szerintem ez így fer.
2020. okt. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy beszeltek erről, mintha ez olyan irtózatosan sok embert érintene. Régen mikor még nem szabályozták agyon, akkor ha jól emlékszem kb 150-200 ilyen műtét volt évente. Ebbe férfiak, nők, idős, fiatal, mindenki benne van. 18 évesek nem jártak tömegével elköttetni magukat akkor sem mikor lehetett. Kétlem, hogy most ha újra lehetne, akkor kígyóznának a sorok. De annak a néhány embernek nagy könnyebbség lenne.
2020. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
43%

A törvényeket nem így kell nézni, hanem hogy mi a társadalomnak és az államnak az érdeke.

"ha viszont a művi meddővé tételt bánja meg a nő, akkor annak mindösszesen ő maga lesz "áldozata"."

Az államnak (nem feltétlen csak Magyarországon) az az érdeke, hogy legyen adófizető. Ha nincs elég, akkor gebasz van. Tehát ha valaki fiatalon nem akar gyereket és elkötteti magát, később mégis meggondolja magát, akkor az neki rossz, ami egyéni probléma, de rossz az államnak is, mert lehetne több adófizető, de így biztosan nem lesz.

2020. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!