Ez nem igazságtalan?

Figyelt kérdés

Sokaknak nem fog tetszeni a téma, amit érintek, de próbáljunk meg indulatok és személyeskedés nélkül, kulturáltan vitatkozni, beszélgetni.


Ha valaki gyereket szeretne, akkor értelemszerűen szexuális kapcsolatot létesít egy ellenkező neművel, megfogan, megszüli, senki nem kérdez semmit.

Viszont ha valaki nem akar gyereket, és el akarná köttetni magát, akkor azt a 40. életéve betöltése után kérelmezheti... (1997. évi CLIV. törvény 187.§)


A problémám ezzel kapcsolatban:

- ha valaki a gyerekvállalást bánja meg, akkor azt legalább két ember sínyli meg: az anya és a gyerek (hiszen elsősorban a gyerekre fogja rátolni a saját nyomorát: "nem kellett volna megszüljelek, te tehetsz róla, minek létezel..." stb.). Illetve az apa is érintett lehet, de ő ugye elég könnyen ki tud lépni ebből a szituációból.


- ha viszont a művi meddővé tételt bánja meg a nő, akkor annak mindösszesen ő maga lesz "áldozata". Tehát egyetlen egy ember életére fog negatívan hatni, de véleményem szerint ez sem olyan mértékű, mintha egy nem kívánt/megbánt gyerek lenne jelen folyamatosan az életükben.


Azt gondolom, hogyha 18 éves kortól lehetővé válna a művi meddővé tétel (a jelenleg is hatályos 1 éves várakozással együtt!), akkor nagy számban csökkenhetne az olyanok száma, akik nem megfelelő helyre születnek.


Tényleg értelmes eszmecserét szeretnék, a momzillák és ősanyák kommentjeiket úgy fogalmazzák meg, hogy az ne legyen sértő és személyeskedő (nem, nem mindenkinek a gyerek az élet értelme!)



2020. okt. 1. 10:25
1 2 3
 21/21 Anikóka77 válasza:

Szerintem 30 éves életkor az ideális ennek eldöntésére.

Olvasgatom a kommenteket, és nagyon érdekes, nálam pont fordítva volt: én életem nagy szerelmétől (7 éves hosszú kapcsolat) szerettem volna 23-25 éves koromban gyermeket, de egyéb okok miatt nem mertem bevállalni (drogozott és ivott). Ma pedig nem győzök hálálkodni a jó döntésemért, hogy nincs, mert: 16 éve nem találok senkit, és már nem is reménykedem (30 kg-t fel is szedtem, bár ez a gyógyszernek köszönhető amit szedek egy súlyos 5 éve tartó pszichiátriai bEtegségre); egyedül képtelen lettem volna felnevelni a gyereket, annyira keveset keresek; lett egy komoly pszichiátriai betegségem; a gyerek apa nélkül nőtt volna fel. Szóval mindenkinek más az életútja. Meg amúgy is, minek még egy rabszolga a világnak? Van így is elég velem együtt.

43/n

2020. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!