Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi amitől szar anyának érzitek...

Mi amitől szar anyának érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
Barátnőm szerint mindenki érez így néha... Nektek mi az, amitől így éreztek? Konkrét eseteket is mesélhettek
2020. okt. 16. 09:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

Én azért, mert néha hagyom tovább a tabletet nézni, mert úgy egyszerűbb, és nincs kedvem valami értelmesebbet csinálni (7 éves).

Időnként én is csak bambulni szeretnék, és nem programot kitalálni. Főleg, ha kint szar idő van.

2020. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs konkrétum, egyetlen egy dolog van. Nem érzem hogy úgy és annyi mindent fel akartam/akarok adni érte, mint amennyit kell(ett). Emiatt nem ritkán boldogtalannak érzem magam és frusztrált vagyok, hogy nem is szeretem eléggé és más a két kezét összetenné egy ilyen szép, aranyos és egészséges gyerekért.


Kívülről nézve viszont nem tartom magam szar anyának, mert minden döntésemmel az ő érdekeit nézem, csak arra gondolok, bár ne így lenne néha.

2020. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször mostanában nincs türelmem. Vagyis van, kb. 5 percig elég. Dackorszakban vannak, ikrek.
2020. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

En nem erzem magam sz@r anyanak, gondolom ez a korombol is fakad, 38eves vagyok, 30+ sok mindent elengedtem amin elotte stresszeltem.

Van amit rosszul csinalok es bocsanatot is szoktam kerni a gyerektol, de azt is tudatositom az egesz csaladban es foleg magamban hogy keptelen vagyok mindig minden fronton 100%ot teljesiteni, hol egyik hibadzik, hol masik. Ha tobbet vagyok a gyerekekkel, kevesebb ido jut a haztartasra es forditva. 8oras melom van, ott is meg kell felelni, de ha valamit elfelejtek, elrontok,akar gyerekneveles kapcsan mar (!) nem erzek mely buntudatot mint regen.

A gyerekeim nagyon szeretnek, sokszor mondjak h milyen jo h en vagyok az anyukajuk es ez nekem eleg visszajelzes. Masokhoz soha semmiben nem hasonlitottam magam, ebben sem.

2020. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Minden este bevillan az agyamba, hogy nem töltöttünk elég időt együtt, és 10 év múlva kamaszkorában ezeket hogy fogom bánni..

Úgy érzem elrohan a nap, egyre önállóbb, egyre értelmesebb, és csak heti pár alkalom mikor önfeledten tudunk játszani ,akkor is inkább szerepjátékok, mert nem szeretek játszani gyerekjátékokkal, és fojtogat ez miatt a bűntudat.

Nem szeretem a játszótereket sem, unatkozok rettentően és alig várom hogy eljöjjünk, míg a rokonunk minden nap több órát ott tölt, de ő meg kiabál folyton a gyerekkel, az sem jobb..

Nem tudom, alapvetően annyira ideális a kapcsolatunk, hogy ennél jobban nem szerethetnénk egymást már, de közbe meg úgy érzem a minőségi együtt töltött idő kevés, és ez minden este kísért engem.

2020. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%

Én is sokat telefonozok, és sokszor nincs kedvem játszani velük. A kicsivel ez nem is annyira baj, az a típus, aki rohadt jól elvan magában, a nagy viszont igényel, és néha marhára nincs kedvem 120x öltöztetni a babákat stb. Nem szeretek kint lenni, ezért nagyon nehezen veszem rá magam, hogy cél nélkül kimenjünk. Ez tavasszal megváltozik, akkor szívesen megyek, de ősszel és télen van, hogy 1-2 napig csak az oviba meg boltba megyünk, oda is kocsival 🙈

Mi van még... Sokszor vagyok türelmetlen, többnyire nem ordibálok szerencsére, csak magamban érzem h megy fel a pumpa, mert "megint" nyaggatnak/visitanak/hisztiznek.

Főzni én is utálok, és a férjem szokott, meg képtelen vagyok rendet tartani, de ez mondjuk nem az anyaságon múlik, gyerek nélkül is ez van sajna.

2020. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Telefonfüggő vagyok, és 8 hónaposan már őt is érdekli a telefon.

Ideges leszek, ha sír. Ez kiskora óta így van, néha már a fejemet vertem a falba, mert nem tudtam, miért sír és mit csináljak, hogy abbahagyja. Fizikailag rosszul érzem magam tőle.

Utálom, hogy pelenkázáskor a hasamat rugdalja, előfordul, hogy ilyenkor rákiabálok, és emiatt még jobban utálom magam.

Néha olyanan kamikaze dolgokat csinál, hogy csodálkozom, az emberiség meg nem halt ki, ha ilyenek a babák.

Nem játszom vele eleget, sokszor csak nézem, ahogy egyedül játszik.

Bár gyönyörű és okos, mégsem érzem azt a feltétlen és határtalan szeretetet, amiről más anyák mesélnek. Nagyon akartam őt, és most mégis időnként üresnek érzem magam, mert olyan, mintha nem tudnám őt szeretni.

Jól esik ezeket kiírni magamból, mert másnak nem merek erről beszélni.

2020. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos a fiam. Szinte egész nap hisztizik, sír. Előfordul, hogy már reggel 8-ra kikészít. Régebben, amíg sétáltunk legalább abbahagyta, de most már a babakocsit sem viseli el. Sokszor vagyok türelmetlen, néha már nem tudok kedvesen szólni hozzá. Persze nagyon bűntudatom lesz utána, nagyon megbánom. Gyakran bekapcsolom neki a tévét, ha szerencsém van, 5-10 perc csend van. Ha alszik napközben csendben kell lenni, mert minden hangra felébred, esélyem sincs takarítani, rendet rakni, így csak akkor szoktam nagytakarítást csinálni, ha az apja itthon van, de sajnos nem fixek a szabadnapjai. Sokszor szarok már bele mindenbe, várom, hogy este legyen és aludjon. Nagyon nagyon szeretem, de borzasztó nehéz vele.
2020. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Most az jutott eszembe hogy azok az apák/férjek/élettársak akik nem vagy nem mindig értik mi zajlik bennünk, visszaolvasnák az itt leírt válaszokat, mennyire látnák másképpen a dolgokat. (Bocs az offért, az ikrek anyuka voltam)
2020. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hű, amiket írtok, csomó mindent érzek én is... Ahogy nézem, mindannyiunknak akad valami, ami miatt bűntudatot érzünk. Ez örökre így marad? Mindig bánunk valamit? Mindig lehet valami miatt bűntudatunk? :(
2020. okt. 16. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!