Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van aki vacilál, hogy...

Más is van aki vacilál, hogy legyen e második baba?

Figyelt kérdés
4 éves a fiam és nem tudom eldönteni, akarom is meg nem is. 30 éves vagyok szóval még ráér, párom 40. Szerettem volna ha 3-4 év van köztük viszont nagyon rossz terhességem volt és nagyon eleven a fiam még most is. Jó újra dolgozni, de mégis jó lenne átélni ismét meg hát csak jó egy testvér.

2020. okt. 19. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Nalunk is dilemma.


Jelebleg inkább nem.


14 hós a lányom.

Valahogy nem érezzük a vágyat második babára, de néha azért bennünk van.

Racionális oldalról nézve jobb lenne, ha nem kellene visszamennem dolgozni (anyagi oldalról is+ nem kéne bölcsibe járnia a nagynak), valamint nálunk is a férjem idén 40.


Mi eleve max 2 gyereket terveztünk, így most is mindkettőnk döntése fog számítani, ha lesz 2.


Terhességem, szülésem jó volt. "Álombaba" a lányunk. Ezek nem befolyásolnak.

2020. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%
Hát.. Ahol nem szivbol jön a döntés hanem érvek alapján annak annyi.
2020. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én mindig is nagy családról álmodtam (3 gyerek).

A lányom értelmileg sérült, a vizsgálotok még folyamatban vannak,hogy mennyire súlyosan érintett.

Szeretnék tesót neki, de nem tudom. Lánykám nehéz, sírós baba volt, olyan igazi több emberes (lett volna, de nincs segítségünk), most sem megy zökkenőmentesen az élet és ha jönne egy kicsi, ki garantálja, hogy ő egészséges lesz? Ki garantálja, hogy mindkét gyerekre jut elég időnk és türelmünk?

Iszonyatosan nagy dilemma... bár mi még ráérünk gondolkodni (én 29,férjem 33)

2020. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a harmadikon vaciláltunk, végül belevágtunk. A 2. is szuper döntés volt. Ijesztő eleinte, persze, de olyan jó őket együtt látni! :)
2020. okt. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk megszületett a harmadik és már a negyediken gondolkodunk :)

(eredetileg anno 3 volt a terv, tehát ez már erősen kérdéses azért)

2020. okt. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%
ugyan ez, csak mi mindketten 30 évesek vagyunk, 4 éves lánnyal. nekem könnyű szülésem és terhességem volt. Ha azt kérdezik, akarok.e testvért a lányomnak, akkor igen. Ha azt, akarok-e még egy gyereket, na, azzal vannak gondok... :D néha úgy érzem, hogy igen, most azonnal, csengessen be valaki vele (nem a terhesség-szülés rész miatt, hanem, hogy tényleg AZONNAL jöhetne :D ), máskor meg, mikor 1 hetet késett, már azon gondolkodtam, hogy is van gyakorlatban az abortusz.. szall jah... jó a kérdés :D
2020. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!