Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudtatok/akartatok...

Miért nem tudtatok/akartatok szülés után lefogyni?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszoljanak, akiket érint a dolog!

Köszönöm! :)


2020. okt. 26. 10:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én se akarok kifogásokat keresni, bár az én hormonjaim is elszálltak, de már rendbe rakták gyógyszerekkel. Most épp nem is kell szednem semmit. +15 kg van rajtam a teherbeesés előtti időszakhoz képest. Terhesen 7 kg jött fel, le is ment mind. De a szoptatás alatt iszonyatosan kívántam mindent ami fehérjeforrás és szénhidrát. A fehérjét még értettem, mert problémás terhességem volt, komoly fehérje vesztéssel, majdnem leállt a vesém. Szóval azt értettem miért kívánom, a szervezetem próbálta pótolni. A szénhidrátot valószínűleg pedig az extrém fáradtság miatt kívántam. (Szülés előtt renget 24 órás ügyeletet adtam egy kórházban és akkoris mindig másnap farkas éhes voltam az energia hiány miatt.) Igy arra következtetek, hogy a baba miatti nem alvás eredménye volt a kívánósság.


Én nagyon rosszul étkezem egyébként, nem azért mert sok szemetet eszem, hanem mert sokszor csak napjában egyszer eszem. Ami nagyon nem egészséges. Kamaszként anorexiás voltam, így most felnőttként már a nemevés a testemben bekapcsol egy riadót ami minden apró falatot eltárol. Nem mennék bele ennek biokémiai részleteibe, de nagyjából ez történik.

Rosszul étkezem és nem mozgok eleget. A fiam mellett nem is nagyon lehet, egyszerűen nem bírja elviselni ha nem vele foglalkozom. Igazi több emberes gyerek...

Hamarosan kezdi a bölcsit, bízom benne hogy szép lassan minden újra a helyére kerül és lesz egy kis időm magamra is végre, hogy újra jóérzéssel nézhessek tükörbe.

2020. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert végre 2 gyerek utan elmúlt az étkezési és testképzavarom. Mert ha látom a 10-12 kilóval kevesebb képeimet akkor ledöbbenek, hogy néztem ki es már értem mire mondták hogy hú de gebe meg hú de sovány vagy ( nem bók volt, ahogy akkor hittem) és nem kifejezetten tetszik itt ott, de olyankor tudatosítom magamban hogy egy egészséges alkatú nő nèz vissza a tükőrből és mások mit nem adnának ezert.
2020. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Lusta vagyok én is, azon kívül örültem ha letehettem a seggemet 😃 lassan két éves de egy egyszerű, sima dolog mint egy felsöprés vagy mosás berakása is nehézkes a gyerektől. Ha alszik, inkább kávézom nyugodtan. Egy filmre már nem igazán futja😂
2020. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!