Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan is, aki nem bánta...

Van olyan is, aki nem bánta meg a szülést és nagyon jól érzi magát otthon a gyerek(ek)kel??

Figyelt kérdés
Nem csak ezen az oldalon, hanem a facebookon, instán és youtubeon, meg persze élőben is állandóan olyan emberekbe futok, akiknek "többemberes" babájuk van (fura 20 éve nem voltak ilyen babák, csak most) meg panaszkodik, hogy mennnnyire baromi nehéz, nem bírja, ki van készülve, mennyire jobb volt gyerek nélkül stb. Régen sosem hallottam ilyesmit, csak mostanában..ez valami divat lett? Igen, nincs gyerekem mielőtt belém kötne valaki, de szeretnék majd, épp ezért teszem fel a kérdésem, hogy van-e olyan, aki igazán élvezi/élvezte ezt az időszakot vagy pedig mindenki úgy érzi, hogy szereti a gyerekét, de egy valóságos pokol és sokkal több benne a rossz, mint a jó?
2020. nov. 1. 15:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Én:-) Nagyon élvezem, aktív életet élünk, programozunk, kirándulunk, foglalkozásokra járunk, van időm találkozni a barátnőimmel stb.


Persze nem rózsaszín cukormáz, bőgtem már én is a kimerültségtől, de nem cserélném el egy pillanatra sem.

2020. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%

Van egy 2.5 éves és egy 5 hónapos gyerekem. Én úgy érzem, hogy ez bizony baromira nehéz, néha ki vagyok készülve, de egyáltalán nem volt jobb gyerek nélkül.

Élvezem ezt az időszakot, de nem egy rózsaszín vattacukor nekem sem. Eddig úgy látom, hogy több benne a jó, mint a rossz. Volt, hogy 3 hétig alig aludtam, de sosem éreztem azt, hogy visszacsinálnám, ha lehetne. Azt sem bántam meg, hogy ketten vannak, vagy hogy ekkora a korkülönbség.

Nagyon meglepődnék, ha valamikor elkezdeném pokolnak érezni vagy elkezdene hiányozni a gyerekmentes életem 🤔

2020. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
66%
Bár a poklok poklát éltem meg a terhességem alatt, szülésemkor, a gyerekünk az a tipikus gyerek, aki kitesz 3-at, no, nem rosszaságban, mint inkább energiában, nagyon sok nehézségen mentünk keresztül, de soha nem bántam meg, hogy megszületett a fiam.
2020. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
Én imádom! 😊 4 kicsi gyerekünk van, de soha egy pillanatra sem bántam meg.
2020. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%

Régen is voltak több emberes gyerekek, csak akkor senkit nem érdekelt. Hagyták sírni, aztán pont.


Ma meg minden anyuka próbál a lehető legtöbbet adni egy babának, gyereknek lelkileg. Ami egy több emberes baba/gyerek esetében pokoli nehéz tud lenni. De sokszor még annak is nehéz akinek a babája maga a megtestesült Buddha.

Régen is szenvedtek anyukák a nehézségtől, csak akkor nem volt szabad róla beszélni. Mert az asszonynak kuss volt.


Az én fiam is több emberes. Totál leszív nap végére, ettől még nem bántam meg hogy szültem. De az tény, hogy azért nem így képzeltem annak idején. Nem vagyok vak, látom, hogy nyugodtabb természetű gyerekek mellett mennyivel másabb tud lenni az élet. Néha bánt, de vissza nem csinálnám!

2020. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%
Az en gyerekem fél emberes eddig. De mivel ennek nincs hírértéke minek emlegetném úton-útfélen.
2020. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

1 éves a lányom, szeretem az anyaságot. De ez a szerencsén is múlik, mit dob a gép, és hogy milyen türelmes az ember, és van e benne olyan tulajdonság, hogy le tud ereszkedni egy babához, játszani, gügyögni, és az sem utolsó szempont, milyen az otthoni légkör.

A babám jó alvó, nyugodt természetű, nincs itthon feszkó és rengeteget játszom vele, egy kicsit újraélem vele a gyerekkoromat. Sosem panaszkodtam rá, de nem azért, mert fennhordom az orrom, hanem mert alapból nem vagyok pesszimista, panaszkodós fajta ember.

Szívesen vállalnánk másodikat, de ez egyéb sajnálatos okokból még függőben van.

2020. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
3,5 hónapos a babám, én még mindig kíváncsian várom azt a poklok poklát, amiről mindenki beszél. Gondolom amikor majd fogzani kezd. Vagy járni. Vagy dackorszak. Vagy tudomisén :D De egyelőre nem mondhatom, hogy olyan nagyon nehéz lenne vele. Ez gyerekfüggő is, a lányom az a leteszem és nyugiban elnézelődik típusú baba, így nekem valóban könnyebb, mint egy hasfájós, ideges természetű baba anyukájának. De még akkor sem gondolnám, hogy megbánnám a gyerekvállalást, ha nehéz természetű gyerekem lenne, én legalábbis imádom a lányom, egy mosolya, sőt, egy kis kacagása is már felér a világ összes kincsével nekem :) Lehet, hogy még sok a hormon bennem, és azért, de én inkább a meghatottságtól szoktam sírni, amikor _úgy_ néz, hogy kb látod a szemében a csodálatot :D Kimerült eddig még nem voltam úgy igazán, volt 1-1 nehezebb éjszaka/nap, de azok a kivételek voltak és nem a szabály. Csak hogy lásd, ilyen is van.
2020. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%
9 éves a lányom, 5 éves a fiam. Direkt nem 1-2 évet hagytam köztük. Teljesen megfelelő így nekem, volt időm testileg és lelkileg kipihenni magam a 2 szülés között, ráadásul jó testvérek.
2020. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Én. Két gyerekem van, a kicsi 9 hónapos. Este 20tol reggel 8ig alszik, kiegyensúlyozott baba. Nem erzem nehéznek,sőt sokkal szabadabbnak erzem magam most gyeden mint amikor napi 8 órát dolgoztam.

A nagyobb iskolás, vele már nehezedik a helyzet,mert figyelemzavaros, gyengébb tanuló,de megoldjuk és mindkét gyerekem igazi áldás, nagyon szerencsés vagyok!

2020. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!