Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan is, aki nem bánta...

Van olyan is, aki nem bánta meg a szülést és nagyon jól érzi magát otthon a gyerek(ek)kel??

Figyelt kérdés
Nem csak ezen az oldalon, hanem a facebookon, instán és youtubeon, meg persze élőben is állandóan olyan emberekbe futok, akiknek "többemberes" babájuk van (fura 20 éve nem voltak ilyen babák, csak most) meg panaszkodik, hogy mennnnyire baromi nehéz, nem bírja, ki van készülve, mennyire jobb volt gyerek nélkül stb. Régen sosem hallottam ilyesmit, csak mostanában..ez valami divat lett? Igen, nincs gyerekem mielőtt belém kötne valaki, de szeretnék majd, épp ezért teszem fel a kérdésem, hogy van-e olyan, aki igazán élvezi/élvezte ezt az időszakot vagy pedig mindenki úgy érzi, hogy szereti a gyerekét, de egy valóságos pokol és sokkal több benne a rossz, mint a jó?
2020. nov. 1. 15:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is többemberes gyerekem van, de mégsem emiatt volt pokol az első időszak.

És szerintem másnál sem a gyerek az, aki kikészíti az anyukát, hanem egy sereg egyéb tényező.

Pl. hogy apa nem áll bele a feladatokba, nem jelent érzelmi támaszt, és esetleg a nagyi meg a rokonok is inkább csak okoskodnak, mint segítenének.

Aztán ott van a gyermekágyas időszak átértékelődése. A gyermekágyat azért hívják így, mert anyuka az első hetekben leginkább csak feküdt és szoptatott, és a nőrokonok vittek enni (vö. komatál), és segítettek be a gondozásba. Ma meg mintha verseny lenne, hogy ki a fittebb szülés után.

Ugyanakkor régen az sem volt elvárás, hogy egy többé-kevésbé frissen szült nő legyen egyszerre szuperanyu, háziasszony és fotómodell szexistennő.

És ezzel nem azt akarom mondani, hogy régen minden jobb volt, mert nem. Csak pl. ezek az elvárások nem léteztek.

Viszont régen sokkal lassabban éltek az emberek, a "régi világban" a mai ingerküszöbünkkel halálra unnánk magunkat. És szerintem valahol itt van a kutya elásva, ugyanis a mai ingerküszöbünkhöz sokaknak elviselhetetlenül unalmas a kisgyerekes időszak.

A többit pedig az 5-ös tökéletesen leírta.

2020. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is így látom magam körül, hogy azok érzik nehéznek, akik nem kapnak segítséget sem apától sem másoktól. Pl én sem szülnék a jelenlegi páromnak, mert látom, hogy ő sem lenne képes ezt megugrani, én pedig a poklok poklát élném meg kialvatlanul, egyedül a felmerülő dolgokkal. A többiek is szerintem inkább ezt bánták meg, nem a gyereket feltétlenül (persze biztos van olyan is, aki a gyereket bánta meg) de az biztos, hogy nagyon meg kell nézni, kivel vállalod ezt be, mert nagyon kemény meló, ha egyedül kell végigcsinálni. Persze a mosolya, meg szeretete...stb kárpótol, de senki nem robot (egyelőre) és nem kell cukormáz mögé hazudni, hogy ez bizony kemény meló néha és a legnagyobb felelősség az életedben.
2020. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
12-es hozzászólásomhoz még annyit: régen amellett, hogy nem volt szabad kimondani a tényt, a mai internet világában azt is látja mindenki “miről marad le”. Ami frusztráló. Főleg ha előtte is a hajszolt életet élte valaki, amibe ugye manapság eléggé belehajszolják az embert, felgyorsult a világunk, és ez is benne van, hogy ugye főleg az elsőidőkben nem nagyon mozdulsz ki, etetni kell, pelenkãzni...stb es ez rutinszerűvé válhat, ami nem ad elég ingert. És ettől is be tud fásulni.
2020. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem igaz, hogy régen nem voltak ilyenek, a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy a rokon asszonyok, akár a szomszédság besegített az újdonsült anyukának. Innen származik a komatál, mint fogalom, vagyis abban a 6 hétben, amit otthon valóban pihenéssel kéne töltened, hozzák neked mindennap a húslevest meg a többit. Kifejezetten ma divatos az, hogy ott az anya egyes egyedül azt oldja meg, ahogy gondolja. Erre persze rátesz a magyar rendszer kezdve a terhesgondozástól, ahol minden egyes vizit arról szól, hogy hogyan stresszelheti magát szét az ember, mert az UH-n ez nem látszódik, mert a vérképen az túl kevés, mert a pisiben az túl sok és egyáltalán ne merj hízni 12 kilónál többet. Majd a szülést követően az amúgy bizonytalan új életre rátesz a társadalmi presszió az ideális nő képével, amin nyilván nem segít, hogy Heidi Klumok rohangálnak bugyiban a színpadon 8 héttel a szülés után. Ha véletlenül apuka be talál segíteni a feladatokba, akkor az már szuper apa, csak éppen 100 éve pont 8 asszony ugrálta körbe a friss anyukát, akinek ténylegesen annyi dolga volt az elején, hogy kipihenje magát, és menet közben megmutatták azt, amit meg kellett. De később sem volt gond rábízni a szomszédra, a komára, az unokatestvérre a gyereket. Most konkrétan tele a gyakori olyan nőkkel, akiknek senki és semmi nem segít, lehetőleg még apuka is 24/7 melózik, ha van apuka egyáltalán. Én azt gondolom, hogy most sokkal nehezebb a gyerekvállalás, mivel jóval több elvárásnak kell megfelelni, sokszor egyes egyedül. Biztos van olyan, aki megugorja ezeket a szinteket, de nem ez a többség.
2020. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

9 es 7 evesek a gyermekeim az elso hazassagbol, 10napos a masodikbol. 6ev parkapcsolat es idei januari hazassagkotes utan erkezett a baba hozzank, tudtam hogy utolso terhessegem, igy igyekeztem (homeoffice es homeschooling ellenere is) maximalisan kielvezni, mikozben vegig mellettem volt a szinten otthonrol dolgozo ferjem es a gyerekek is kello tudataban voltak h ki fejlodik a pocakomban, hogyan es miert. Szoval 4en vartuk ezt a babat es 4en teszunk erte minden nap, a gyerekek segitenek, a ferjemmel nagyobb a szerelem mint valaha, olyan szepen belesimult az eletunkbe hogy csak na.

Persze mindig van valami a nagyobbakkal (hasfajas, fulgyulladas,covidos osztalytars, karanten, otthon felejtett vmit vigyem utana, 22ig hazi iras) de valahogy rutinosan megy minden es dacara az ejszakai keleseknek azert meg tudunk jokat rohogni napkozben.

Remelem igy maradunk<3

2020. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
11%

"Pl. hogy apa nem áll bele a feladatokba, nem jelent érzelmi támaszt, és esetleg a nagyi meg a rokonok is inkább csak okoskodnak, mint segítenének.

Aztán ott van a gyermekágyas időszak átértékelődése. A gyermekágyat azért hívják így, mert anyuka az első hetekben leginkább csak feküdt és szoptatott, és a nőrokonok vittek enni (vö. komatál), és segítettek be a gondozásba. Ma meg mintha verseny lenne, hogy ki a fittebb szülés után."


Emberismerettel, önismerettel ez mind kezelhető.

A gyerek apja senki számára nem zsákbamacska, tökéletesen le lehet szűrni egy férfiről, hogy milyen apa lesz.

Az okoskodó rokonom nem leszerelhetetlenek.

Az ételrendeléshez már nem kell komaasszony, sosem volt ilyen egyszűrűen elérhető, mint most.

Nem létező versenyekbe pedig nem kell beleszállni. Kiforratlan személyiség, akit érint, kiforratlan személyiségnek pedig nem való gyerek.


Elég abszurd ennek a két tulajdonságnak a hiánya, mikor már bármilyen önfejlesztés, szakember, szakirodalom elérhető 2 kattintásra, akár ingyen is...

Ciki ez a hiszti szerintem is.

2020. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%
16-os a mai “valósítsd meg önmagad“, “neked minden jár”, “mamahotelből szabadult” férfiak közül nagyon nehéz kifogni egy olyat, akivel gyereket lehet vállalni.
2020. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
18%

"16-os a mai “valósítsd meg önmagad“, “neked minden jár”, “mamahotelből szabadult” férfiak közül nagyon nehéz kifogni egy olyat, akivel gyereket lehet vállalni."


Velük élni nehezebb, mint normálisat kifogni. Nem kell minden pocsolsát kiinni.

2020. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
87%
17 ha meg 30 évesen 40 évessel kezdesz mert az legalább mama hotel ide vagy oda már talán felnott valamennyire akkor meg apakomplexusos vagy 🤦🏼‍♂️ Sok sikert mindenkinek és soha ne hagyjon el benneteket a remény. 😀
2020. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%
18 ezzel arra céloztam, hogy nagyon kevès az a férfi, akivel gyereket lehet vállalni, mert alkalmas rá.
2020. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!