Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem bírok már...

Mit tegyek, ha nem bírok már itthon lenni a gyerekkel? Vissza akarok menni dolgozni, de a gyerek még csak 2 hónapos.

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám. Nagyon szeretem, és tényleg egy kis csoda, akire nagyon sokat vártunk, de már komolyan mondom, hogy nem bírom.

Sose voltam egy itthon ülős tipus, aki egész nap sorozatot néz, mert az életem része volt a rohanás, barátokkal találkozás. Most meg itt vagyok napi 24-be egy gyerekkel, és sose voltam még ilyen magányos. Minden napom ugyanúgy telik, mindenhova vinnem kell. Nincs egy olyan ember, akihez szólni tudnék, és úgy érzem, hogy megőrülök.


2020. nov. 8. 21:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Hat ez van. Soha nem lesz olyan eleted, mint elotte. Mindig ott lesz a gyerek. Felejtsd el, ami elotte volt. 2 honap?! Nem sokat birtad. Lesz meg rosszabb.
2020. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell otthon ülnöd a gyerekkel. De tényleg 2 hónap után meguntad? Nem tudtad, mivel jár a gyerekvállalás? Minek szültél gyereket?
2020. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%
Az enyém 4hónapos. A férjemmel jövős-menősek vagyunk, tavaly alig volt otthonülős hétvégénk. Szóval átérzem. De most ez van, ezt kell elfogadni, ezt vállaltuk. Használd ki a szabad pillanatokat. Apuka vigyázzon kicsit rá, vigye ő le sétálni. Addig te menj el picit feltöltődni. Séta, cukrászda, barátnők stb..Kösd magadra, menjetek kirándulni.
2020. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

Keress valami otthoni melot vagy vallalkozz. Vagy bird ki meg negy honapig, aztan mehet a baba a bolcsibe, te meg vissza a meloba.

Barataiddal most mi van? En ha nem is a varosban talalkoznek veluk, de athivnam oket magamhoz logni, dumalni, en sem birnam, hogy 0-24 csak a babaval legyek es ne erjen semmi egyeb inger. (Plusz apa is vigyazhat a gyerekre, amig te elmesz a varosba logni a baratokkal, o is a gyerek szuloje!!)

2020. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%
Két hónapos gyereket nem fogsz tudni lepasszolni. Bölcsődébe azt hiszem fél éves korában lehet beadni leghamarabb, utána mehetsz vissza dolgozni, addig ki kell bírnod. De nem értem, miért vállaltál gyereket, ha tudtad, hogy ez az életmód neked nem megy? Fogadhattatok volna örökbe helyette egy nagyobb gyereket, aki már nem szorul 24 órás felügyeletre.
2020. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%

Fiatal koromban én is ilyen voltam, nem bírtam a seggemen megmaradni. Aztán lenyugodtam, dolgoztam pár évet, már nem bulizni mentünk a férjemmel, hanem itthon pihentünk, mint a nyugdíjasok, imádtam. Így lett gyerekünk, egyáltalán nem kívánok menni sehova. Az elején unalmas is lehet egy baba, mondjuk én minden kis új cukiságának nagyon örültem, minden nap úgy kelek fel, hogy na vajon ma mi újat fog mutatni nekem. Mostmár 9 hónapos és egy nyugodt percem nincs mellette, de kiráz a hideg, ha valahova el kell mennem tőle. 🤨 Ja meg még mindig kel éjszaka, hogy lehet így dolgozni?

Szerintem te még vagy nem álltál készen a gyerekvállalàsra, vagy nagyon nem így képzelted el.

2020. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%

Emberek, ezzel nem segítetek! Éppen letelt a gyerekágy nála, valószínűleg még nagyban dúlnak benne a hormonok és ilyenkor érzékenyebb szerintem minden nő.


Kérdező, neked azt tudom javasolni, hogy kezdj el tanulni. Bármit, ami érdekel. Nyelvet, körmözést, fotózást, online tanfolyamon valamit stb. Rengeteg a lehetőség. Még ha csak Skypon is tanulnál, rögtön lenne heti 1-2 óra társaság és mellé lefoglalnád az agyad a tanulással, házikkal is.

2020. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
45%
Terheseg utani depi
2020. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Legyél türelmes magaddal. Próbáld meg máshogy nézni a dolgokat, hiszen most ott van egy teljesen új emberke akivel még össze kell szoknotok.

Párod mennyire tud besegíteni? Ha tud vele 1-2 órát lenni már az is több, mint a semmi. Illetve ha picit idősebb lesz hívd át valamelyik barátnődet (nem muszáj kimozdulni).

Kitartás ❤

2020. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehet hogy szülés utáni depressziód van??


Amúgy a gyereket viheted magaddal.

Senki nem mondta, hogy otthon kell ülnöd...


És soha ennyit nem mentem, mint gyerekekkel.

Igen, 2 van...


8 hetes korában már túráztunk.. barátokkal programoztunk... stb

Annyit volt nehéz váltani, hogy időben haza kellett menni, vagy olyan helyre menni, ahol a kicsi tudott aludni, vagy mi is maradtunk. Vagy az egyik évredésnél hazamentünk..

2020. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!