Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem bírok már...

Mit tegyek, ha nem bírok már itthon lenni a gyerekkel? Vissza akarok menni dolgozni, de a gyerek még csak 2 hónapos.

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám. Nagyon szeretem, és tényleg egy kis csoda, akire nagyon sokat vártunk, de már komolyan mondom, hogy nem bírom.

Sose voltam egy itthon ülős tipus, aki egész nap sorozatot néz, mert az életem része volt a rohanás, barátokkal találkozás. Most meg itt vagyok napi 24-be egy gyerekkel, és sose voltam még ilyen magányos. Minden napom ugyanúgy telik, mindenhova vinnem kell. Nincs egy olyan ember, akihez szólni tudnék, és úgy érzem, hogy megőrülök.


2020. nov. 8. 21:44
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
50%

Annyi kamuanyuka van itt, akinek az egész életcélja az volt, hogy szüljön egy gyereket, és papástmamást játszadozzon otthon. Nem jött be a karrier, a gügyögésre még mindig jó.


Kérdező: Az égvilágon semmi gond nincs veled. Nincs segítséged, a férjed melózik, egyedül vagy egy ekkora feladattal, ráadásul pörgős életed volt előtte, nem a barátok közt volt a nap fénypontja, mint sok más kamuanyukának.


Teljesen normális amit érzel. A sok hülyeség között volt 1-2 jó válasz is, próbáld magad online lekötni szellemileg, tanulj valamit, nyelvet, nem tudom mi a hivatásod, de tovább is képezheted magad. A COVID helyzet már önmagában tök nehéz, hát még egy újszülött baba, egyedül!


Nekem még nincs gyerekem, de én már most is azt tervezem, hogy nagyon hamar visszaállok munkába. Nekem mondjuk szerencsém van, mert itthonról is tudok dolgozni, így reményeim szerint fél éves korától az alvóidőket meg tudom tölteni egyéb hasznos szellemi tevékenységgel.


Egyébként nagyjából sehol máshol nincs az ami kedves kis hazánkban, hogy anyuka 3 éves koráig otthon prüntyög. Amerikában a nők szülési szabadsága pár HÉT. Munkahelyi bölcsöde tárt karokkal várja a babát és anyát vissza a munkaerőpiacra. Ez itt a totál balkáni visszamaradott felfogás, hogy ha nem életécélod 3 évig itthon szórakozni a mosipeluskával, akkor rossz anya vagy. Nem igaz.


Kitartást, ha lekötöd magad hasznos dolgokkal akkor sokkal jobb lesz. Ráadásul sok hormon dúl még benned, érdemes megemlítened a védőnőnek is a problémád. Hajrá.

2020. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
88%

Sok mindent tervez az ember mielőtt gyereket vállal, csak ugye az élet máshogy működik. Én is azt terveztem, hogy hamar visszatérek a munkába szülés után, aztán hopp, lett egy gyerekem, aki az élettel együtt átírta a terveimet.


Nagyon megértelek kérdező, én is átéltem ezt. Hiába tudja az ember hogy mi vár rá (mert ez bizony az anyaság része, az is fog otthon ülni aki azt tervezi hogy nem) átélni ezt a valóságban teljesen más.

Az első és legfontosabb a kitartás, és hogy ami nem tetszik és tudsz azon változtass. Szervezz magadnak rendszeresen kimenőket, amikor baba nélkül tudsz elmenni egyedül szórakozni, biztos van aki tudna vigyázni a babádra. Ha van egy kis időt gondold át alaposan mi hiányzik az életedből, mert én is azt hittem hogy a barátok, jövés-menés, aztán rájöttem hogy még a környezet is fusztrál ahol élek, jó lenne elköltözni. Ezzel nyilván nem azt akarom mondani hogy nálad is ez a helyzet, hanem azt, hogy nem biztos, hogy csak az hiányzik, az esne jól amit leírtál, lehet mélyebben van a probléma.


Én nem küldelek pszichológushoz, de szeretettel ajánlom neked a delutan.hu lelkisegély oldalt, ahol rendszeresen tudsz chatelni vagy emailezni szakértőkkel. Meghallgatnak, nagyon empatikusak és türelmesek, és ami a legfontosabb tényleg segítenek. Valamint nem csak egyszeri beszélgetésre van lehetőség. Ha gondolod nyugodtan vedd igénybe, ártani nem fog.


Szóval ha van időd írj össze egy tervet mit szeretnél és mit nem szeretnél, mitől lennél boldog jelen pillanatban és hosszútávon is, és hogyan tudnád ezeket megvalósítani.

Hidd el, hamar eljön az idő, és biztosan élvezni fogod nemsokára az anyaságot.


Nagyon egyetértek, hogy g...dék ez az oldal, én is leszoktam már szerencsére, hébe-hóba jövök csak fel. Véleményem szerint nem csak a mindenttudó hurcianyukák károsak, hanem a gyerektelenül pofázók is, akik életükben nem láttak még gyereket, de mindent jobban tudnak az anyáknál, és ők aztán nagyon tudják mit hogy fognak csinálni. Na, ők fognak a legnagyobbat koppanni 😂

2020. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!