Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem bírok már...

Mit tegyek, ha nem bírok már itthon lenni a gyerekkel? Vissza akarok menni dolgozni, de a gyerek még csak 2 hónapos.

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám. Nagyon szeretem, és tényleg egy kis csoda, akire nagyon sokat vártunk, de már komolyan mondom, hogy nem bírom.

Sose voltam egy itthon ülős tipus, aki egész nap sorozatot néz, mert az életem része volt a rohanás, barátokkal találkozás. Most meg itt vagyok napi 24-be egy gyerekkel, és sose voltam még ilyen magányos. Minden napom ugyanúgy telik, mindenhova vinnem kell. Nincs egy olyan ember, akihez szólni tudnék, és úgy érzem, hogy megőrülök.


2020. nov. 8. 21:44
1 2 3 4
 11/32 vantel ***** válasza:
31%
Tiszta amerika.
2020. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%
20 hetes kortól mehet bölcsibe
2020. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
59%
Az enyém 3 hónapos. Mostanában stop-motion videót próbálok összerakni miközben alszik. Egészen szórakoztató elfoglaltság.
2020. nov. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem (minden bántás nélkül) nem ártana egy pszichológus. Lehet szülés utáni depresszió, ezt nem kéne húzni, mert eldurvulhat a helyzet.

Én folyton buliztam, sosem voltam otthon kB esténként, barátokkal voltam, dolgoztam, aztán még 20 sem voltam, mikor kiderult, hogy terhes vagyok. 2 hónapos korában még kB teljes extázis volt,totál szerelem a kislányommal. Csak vele akartam lenni.... Mindenhova szinte vele mentem, persze kellettek alkalmak, mikor olykor vigyáztak rá és fodrászhoz mentem, vagy kicsit kikapcsolodni.


Ne gubózz be a babával. Barátokkal így is talizhatsz, sőt egy babával konkrétan szinte még bármit meg lehet csinálni.


Élvezd ki ezt az időt, olyan hamar elszalad.


Kívánom, hogy jobban legyél és minden jót!

2020. nov. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
62%

Van, akinek az átlagosnál nagyobb igénye van magányra, vagy felnőtték társaságára, intellektuális kihívásra, vagy munkára.

2 hónapos mellett nem lehet hivatalosan dolgozni. A csedet le kell töltened, utána mehetsz vissza. Tehát még 4 hónapot kell "kibirni"

2020. nov. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
54%
Minek kellett gyerek ha ennyi idő után le akarok passzolni.
2020. nov. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
80%
Menj sétálni a babával ,kirándulni,nem kell otthon gubasztanod .
2020. nov. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
31%

Maradjon otthon vele az apuka, te meg menj vissza dolgozni. Vagy keress egy bébiszittert.

"Minek kellett gyerek ha ennyi idő után le akarok passzolni."

És apukának minek kellett gyerek, ha állandóan lepasszolja anyukának?

2020. nov. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%

#14vagyok. Amúgy elég durva, amit 5-ös írt, hogy fél éves koráig "ki kell bírni"... Azért belegondolva ez elég gáz. Ki kell bírni, hogy a saját gyerekemmel otthon legyek, aki ráadásul még egy kisbaba...

Bocs kérdező, ez nem feltétlen neked szól, de:

És hányan lesznek még így akik a babaváró, meg stb miatt szülnek, miközben nem is nagyon akartak gyereket, de a pénz még jól jön... Szűk ismerősi körömben is van ilyen. Még épp meg sem született, de már rosszul van, hogy ő nem akar otthon lenni a kisbabaval.

2020. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
58%

19!


Megegyszer, az emberek nem egyformák. Nem mindenki élete álma és célja, hogy 7/24ben csak egy csecsemő körül ugráljon és az legyen az egyetlen társasága. Nincs ezzel semmi baj. A gyereknek minőségi nevelés kell, azt pedig csak egy kiegyensúlyozott szülő tud adni. 24 óra nonstop idegbaj vs 8 óra nyugodt, örömteli együtt lét. Hidd el, a második a jobb. A gyereknek is.

2020. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!