Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg gyeden voltatok hogy...

Amíg gyeden voltatok hogy oldottatok meg anyagiak terén a dolgokat?

Figyelt kérdés
Ugye megszületik a pici és a nő otthon marad. Nyilván az ő, a baba illetve esetleges hitel/albérlet stb dolgokat is fedezni kell. Ez a gyed összegéből lehetetlen. Én elég jól keresek és el is költöm, nagyok az igényeim. Nálatok a férj 100% beszáll minden szükséges/"luxus" (pl. fodrász, műkörmös, ami nem létszükséglet tudjátok) dologba vagy fukarkodik? Hogy kell ezt a témát kezelni, amíg a nőnek nincs normális fizetése csak egy kis zsebpénz? Én elvárnám, hogy a férjem mindent álljon helyettem is, persze azt az összeget kapok én is beleadnám, de az az eddigi színvonunkhoz képest 0. Elborul a mérleg a férfi javára, hogy szokták ezt kezelni? Mi eddig fele-fele arányban osztozkodtunk. Még csak a babatervezés elején vagyunk, azért merült fel bennem ez. Illetve a szülésemig vezető út is hosszú, magándoki, szülés, szülésznő, 2 személyes kórterem ezer egyéb dolog legalább alsóhangon 1,5 millió, ugye ez is közös tehernek számít? Elvégre nem azért csináltatnám meg az összes genetikai vizsgálatot hogy nekem jó legyen, illetve választanék jó orvost-kórházat-nyugalmat, mert az buli, hanem mert tudom hogy én anélkül nem vagyok hajlandó belevágni és a baba közös. Értitek szerintem mit akarok mondani, nem bízom a véletlenre :) Mit gondoltok, hogy célszerű a témát kezelni? Ti hogy oldjátok meg?

2020. nov. 10. 22:55
1 2 3
 11/26 Derjaderja ***** válasza:
77%

Másrészt azért ha a családi kassza (most mindegy hogy egy közös vagy két külön) átmenetileg évekre a 2/3-ára vagy ilyesmi csökken, akkor picit az igényekből is logikus visszavenni.

Hacsak nem keres annyira sokat a párod, hogy a különbség elhanyagolható, azért nem nevezném fukarkodásnak, ha nem szeretne százezreket az igényeidre kiadni.

Itt az értékrendje, véleménye is számít. Pl ha mindketten szuper 400 ezer forintos babakocsit akartok, az jó. De ha szerinte jó egy 100 ezres, Te meg 400 ezrest választanál, és ez még nagyon sok tételre igaz, akkor azért ő száll be a Te igényeidbe, ha feleztek vagy ha közös kasszából megy.

Nekünk mindkettőnknek vannak olyan dolgai, amire a másiknál kevésbé sajnálja a pénzt, tipikusan ezeket vesszük a saját pénzből és egy határig meg se beszéljük, de azért ez kevés dolog.

Ezt a másfél millás babakelengyét pl gondold át, mert lehet, hogy a párod nem erre álmodta kiadni a spórolt pénze ekkora részét.

2020. nov. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%
Eleve van megtakarításunk mindkettőnknek. Ha baba lesz, lesz egy közös számla is, amire fizetésünk arányában teszünk pénzt, és ebből mennek a baba költségei.
2020. nov. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

Közös kasszán vagyunk, nincs enyém-tied, a közös bevételünkből igyekszünk ésszerűen gazdálkodni. Nyilván egy fodrász, ruha, hamburger nem kérdés tárgya itthon, a nagyobb kiadásokat viszont megbeszéljük. A házunkat közös pénzből vettük, van rajta pici hitel, az is közös.


Fura is lenne, ha nekem kéne kigazdálkodnom a megélhetésem meg a baba dolgait a Gyedből, mintha nem közös lenne a gyerek.


Másrészt viszont nem is flancolok erőn felül és nem tervezem kihasználni (hamarosan szülök), hogy a férjem minden pénzt a közösbe tesz akkor is, ha ideiglenesen tőbbet keres. Igazodom ahhoz, hogy a közös bevétel kevesebb lett.

2020. nov. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk közös kassza van, elötte is az volt.


Én míg dolgoztam, olyan 220körül kaptam, férjem pedig 300-350 körül.


Most, hogy gyeden vagyok, én kapok kerek 120at (a drága cég eléggé kitolt velem) ferjem pedig máshol dolgozik, hazahoz 400-450körül.

Az enyém szamlára megy, az pont takarja a rezsit és a hitelt. Férjem fizuja kp, azt itthon betesszük a ládába, és abból vesz ki akinek éppen kell. Én abból vásárolok, műkörmöshöz járok...


Áprilisban lejár a gyedem, maradok gyesen, ami ugye egy vicc kategória. Akkor annyival lesz másabb, hogy "férjem kp-jából" rakunk be a számlára, hogy a hitelt levonják.


Házasok vagyunk, ami az övé az az enyém is, ami meg az enyém, az az övé is.

Nekem most a gyereknevelés a dolgom, ezt ilyen szuperül fizeti meg az állam, nem tudunk mit csinálni. Bölcsödébe nem tesszük be a gyereket, így kicsit jobban meggondoljuk mire költünk, és így is simán megélünk belőle.

2020. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
40%

Ja és még annyit hozzátennék, megtehettük volna a magándokit, magánkórházat, minden 100ezres vizsgálatot... de... eszünk ágában nem volt. Ez csak felesleges rongyrázás szerintem. 2 személyes kórterem.. pff...

Államilag jártam orvoshoz, ügyeleten szültem, 4agyas szobaban feküdtem. Összesen 15ezer ft-ba került a terhességem...

1 percre nem bántam meg, 1000%osan megelégedtem mindennel, semmiben nem éreztem hátrányát. Ha csak ilyen feltételekkel vagy hajlandó gyereket vállalni, az eleg gáz, férjed helyében elgondolkodnék...

14es voltam.

2020. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk jövő hónapban születik az elso baba. Mi a hazassagunk kezdete óta kozos kasszan vagyunk, igaz ugy jon ki a lépés, h legtöbbször en fizetem az albérletet es a közüzemi számlákat, o pedig a bevásárlást, plusz mi a vírus elott heti 3-4x elmentunk kajalni + kávézni, azt is mindig o fizette/fizeti.

A magánorvosi vizsgálatokért & genetikai ultrahangokért & majd a magánkórházért en fogok fizetni, illetve amiket eddig rendeltem a babának holmikat is en fizettem, de csak azert, mert en intéztem / rendeltem oket, az en kártyám volt nálam,de ebből sosem csinálunk dolgot. Van, h külön rak a számlámra pénzt a ferjem, de nem várom el.

Nekunk ugy alakult az életünk most, h mindketten itthonrol tudunk dolgozni, o ugyanúgy ellátja a háztartást is, mint en (főz es neha porszivozik is; a többit en csinálom) illetve van egy saját kis vállalkozásom is, amiben szinten segít bizonyos dolgokat ha kell, tehát nálunk az egész életünk, nem csak a pénzük szol a megosztásáról, nálunk nincsenek tipikus női es ferfi szerepek. Mivel en is itthonrol dolgozom, ezért es pont azert mert az a kb 90-100 ezer Ft amit kapok nem lesz elég, en maximum 6 hónap mulva ugyanúgy fogok dolgozni, illetve folytatni a saját vállalkozást is, mivel a ferjem rugalmasan dolgozik, o is be fog segíteni a babával is es közösen megoldjuk.


A mi helyzetünk nagyon egyedi, de —habár nem olvastam a többiek válaszát-, en azon az állásponton vagyok, hogy személy szerint kicsit rosszul éreznem magam, ha a férjemet kérnem meg, h fizessen a “luxus” dolgaimért egész végig (egyszer-ketszer talán belefér). En arra a fel evre is tettem mar félre az extra dolgokra, mint pl fodrász, ha szükségesek, mert kihizom oket baba utan akkor par db uj ruhára, arckremre stb, amire a baba utani fel évben szükségem lehet, de “extra”.

En igy tennék akkor is, ha nem ez lenne nálunk a helyzet.

2020. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%
Durva, hogy itt mindenki a férje fizetéséből él. Arra nem gondolt senki, hogy a szülés utáni időszakra félretegyen?
2020. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk még csak tervben van a gyerek,de közös kassza van,ha az én számlámon nem maradna pénz,akkor mondanam neki,hogy adjon.A háztartásban is mindent együtt csinálunk.Félretett pénze mindkettőnknek van.Közösen csináljul a gyereket,közös a felelősség,és a pénz is.Nekem csak fogadott orvosom lesz,illetve olyan szobát szeretnék,ha lesz akkor üresen,amova apuka is bejöhet.Ha nem lesz,marad az egy ágyas.
2020. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
#17 de, az 5-ös, de le is lett pontozva szegény, itt is csak a nyomorlicit megy ("nekem magándoki sem kell, mert én bármennyit szenvedek a gyerMekemért, ennyivel is anyább vagyok, mint ti!!!!")
2020. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%

17-es, már ne is haragudj, de miért kellene a szülés utáni időszakra külön félretennem, miközben a KÖZÖS gyerekünkkel vagyok otthon?


Egy család vagyunk, a közös gyermek nevelésébe pedig mindkét félnek bele kell szállnia, kinek természetben többel, kinek pénzzel - attól függően, ki mit tud nyújtani. Valakinek vigyázni kell a gyerekre, valakinek meg megkeresni a pénzt, amiből megél a család. Ez ilyen egyszerű.


Nem is értem a logikát. Akkor apukának fizetnie kellene nekem, hogy kiváltsa azt, hogy ő meg nem tud 0-24-ben vigyázni a gyerekre, mint én? Vagy hogy kompenzál? Vagy kérdezzünk vissza, hogy "itt mindenki a feleségétől várja el, hogy a fizetése feléről lemondva mondjon fel, és felügyelje a gyereket, senki nem keres olyan munkát, ahol át tudja vállalni a gyerekfelügyelet idejének felét?"


Esküszöm, ilyenkor hálát adok az égnek, hogy normális férjem van :D

2020. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!