Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg gyeden voltatok hogy...

Amíg gyeden voltatok hogy oldottatok meg anyagiak terén a dolgokat?

Figyelt kérdés
Ugye megszületik a pici és a nő otthon marad. Nyilván az ő, a baba illetve esetleges hitel/albérlet stb dolgokat is fedezni kell. Ez a gyed összegéből lehetetlen. Én elég jól keresek és el is költöm, nagyok az igényeim. Nálatok a férj 100% beszáll minden szükséges/"luxus" (pl. fodrász, műkörmös, ami nem létszükséglet tudjátok) dologba vagy fukarkodik? Hogy kell ezt a témát kezelni, amíg a nőnek nincs normális fizetése csak egy kis zsebpénz? Én elvárnám, hogy a férjem mindent álljon helyettem is, persze azt az összeget kapok én is beleadnám, de az az eddigi színvonunkhoz képest 0. Elborul a mérleg a férfi javára, hogy szokták ezt kezelni? Mi eddig fele-fele arányban osztozkodtunk. Még csak a babatervezés elején vagyunk, azért merült fel bennem ez. Illetve a szülésemig vezető út is hosszú, magándoki, szülés, szülésznő, 2 személyes kórterem ezer egyéb dolog legalább alsóhangon 1,5 millió, ugye ez is közös tehernek számít? Elvégre nem azért csináltatnám meg az összes genetikai vizsgálatot hogy nekem jó legyen, illetve választanék jó orvost-kórházat-nyugalmat, mert az buli, hanem mert tudom hogy én anélkül nem vagyok hajlandó belevágni és a baba közös. Értitek szerintem mit akarok mondani, nem bízom a véletlenre :) Mit gondoltok, hogy célszerű a témát kezelni? Ti hogy oldjátok meg?

2020. nov. 10. 22:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
86%

17! Akkor ezek szerint te azt gondolod, hogy mivel a nő szült gyereket és ő marad otthon vele, így a jövedelem kiesése az egyedül az ő terhe kell legyen?? Így járt akkor? Tegyen félre magának erre az időszakra megtakarítást hogy még véletlen se legyen ez közös teher a férjjel aki a gyerek apja? Na ne

szórakozzunk már kérem szépen.

Lehet emancipált nőnek lenni, de nem ebben a helyzetben.

2020. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
19! Az 5 ös is azt írta, hogy ŐK tettek félre, nem ő egyedül tett félre hanem szimplán előre gondoskodtak ( ketten ) a gyed időszakára.
2020. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ!
2020. nov. 11. 17:08
 24/26 anonim ***** válasza:
85%
Elég nagy gondok lennének a kapcsolatunkban, ha a férjem sajnálna tőlem egy arckrémet...
2020. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
40%
Megdöbbentő, hányan élnek látszatházasságban. Őszintén meglepődtem a válaszokon. Szomorú.
2020. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
71%

#20 ez teljesen igaz, de megdöbbennél, ha tudnád, hány olyan ember van, aki annyira egyik hónapról a másikra él, hogy az egyik fizetés kiesése ténylegesen azt jelenti, hogy onnantól a kereső fél tartja el a másikat. Ez meg rizikós, mert mi van, ha a kereső fél hirtelen munka nélkül marad. Szerintem az lenne a normális, hogy mindenképpen van a családnak valamennyi tartaléka, mindegy, hogy ketten rakták össze vagy egyikük egyedül.

Mi ugyan külön kasszán vagyunk, de teljesen egyértelmű, hogy amíg én a gyereknevelésbe több energiát fektetek, addig a párom anyagilag többet tesz bele, de ha most egy ideig nem lenne munkája, akkor is tudnánk miből élni.

2020. nov. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!