Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 34. Héten meg semmi kelengye...

34. Héten meg semmi kelengye nincs megvéve és lehet hogy beindult a szülés?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa az, hogy semmi nincs megvéve, de nagyon babonás vagyok. A családban volt már vételes és halva született baba is, így a férjemmel úgy döntöttünk, hogy csak a 35-36 héttől fogunk vásárolni. Pár órája fájdogál a hasam és végig futott az agyamon, hogy ha most indulna be a szülés akkor semmi sem lenne a kicsinek.

Eddig 2 erősebb görcsölés volt ami 20-40 perc különbséggel jött. Szerintetek megindult?

Nem szeretném feleslegesen felhívni az orvosom.


A másik, volt aki a pici születése után vett meg mindent vagy kozvetlen szules előtt ? Mennyire volt néhez utána/ közvetlen előtte beszerezni a kelengyét?


2020. nov. 16. 21:36
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
66%
Hat nem tudom, amit en neztem, az 10 munkanap volt, nem 1...ami minosegileg es kinezetileg is tetszett. Babakocsira 1 honapot kellett varni, mig lejott a katalogusbol rendelt tipus. De kinek mi, engem nem zavar, ha valaki az utolso pillanatban vasarol... Nekem honapok voltak ra es igy is tuti valami lemaradt :)
2020. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
20%

"Babakocsira 1 honapot kellett varni, mig lejott a katalogusbol rendelt tipus"



Jofogas vagy fb csoportokban azonnal elvihetőt is lehet találni. Amúgy se annyira sürgős. Első 1-2 hétben sokan nem is viszik ki. Ha mégis akkor kézben is kiviheto kicsit levegőzni.

2020. nov. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
49%
Ez kb olyan kérdés, hogy ki mikor ad overált meg téli kabátot, csizmát a gyerekére , ott is ez megy már minden kérdés alatt szinte licitálnak az anyukák egymásra ki ad késöbb és még késöbb téli ruhát a gyerekre. Itt is, minek készülni, vásárolni tervezni előre, majd 1 nap alatt összecsapunk mindent oszt kész.
2020. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk, most azért a közelgő ünnepek, meg a vírushelyzet miatt, egyre több cég minimum 14 napos határidővel számol.


Azért, majd erre is figyelj.

2020. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
50%
Az én nővéremnek is halva született a babája a 16 hetesen. Én ettől függetlenülmikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz mindent elkezdtünk apránként megvenni. Olyan 28-30 hetesen lett meg a babakocsi és a kiságy. 32 hetesen már összepakolt táska állt az ajtó mellett. Ne hagyd, hogy befolyásoljon ez a történet, ami sajnos tesóddal megrörtént. Ez nem jelenti azt, hogy veled is megfog. Ne a rosszat vonzd be hanem a jót. Boldog babavárást.
2020. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
12%

#24: vehet magán személytől azonnal is.

A gyorsan fogyó dolgokat meg rossmann, dm azonnal meg tudja venni.


Ha babona miatt így látja jónak simán megteheti. Annyi kompromisszumot kell kötni, hogy akkor nem biztos, hogy a vágyott termék lesz mindenből.


Tulajdonképpen némi ruha, egy csomag pelus és anyuka közelsége és cicije ami igazán fontos, minden más nélkül a baba elvan, te meg kibirsz max 1-2 hetet amíg beszerzel mindent amit szükségesnek gondolsz.

2020. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
9%
Na és akkor mi van, ha 10 vagy 14 munkanap? Pelenka mindenütt kapható. Bababolt is van kb mindenütt, max Alsokismackofalvan nincs, úgyhogy besétálhat apuka oda és megvehet mindent. De 2 hétig elalszik a gyerek a szuloi ágyban, sőt, akár egy kartondobozban is -lasd a Finn csomagot- úgyhogy van idő válogatni meg várni is
2020. nov. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
40%

#23 gondolom akkor te pontoztal le😀


Az h ket gyerek es egy 8 oras melo mellett terhesen Covid idejen nem shoppingoltam hetekig es honapokig mint masok, nem azt jelenti h keptelen vagyok egy napot raszanva a szulesi szabimon jo donteseket hozni a korabbi szuloi tapasztalataim alapjan netes rendelesekkel. Nekem nem okoz oromet boltokat jarva 3-4 lehetosegbol valasztani, ellenben nagy amazonos leven szivesebben mazsolaztam ejjelente tobb 10-100 ajanlatbol a nekem tetszot, amikor nem tudtam aludni es a vegso rendelest valoban a 34.heten adtam le, egyszerre.

Ez egyebkent nem verseny, csak nem vagyunk egyformak, nem azonosak a preferenciaink, a csaladi hatterunk. En is vallalom h babonas vagyok ezugyben, elso gyereknek is csak 35.het kornyeken vettem meg mindent egy het alatt. Ott pl sokszor belefutottam h 3 bababoltban sem talaltam meg azt amire igazan rabolintottam volna, de mar nem akartam tovabb maszkalni (gyulolok boltokba jarni) igy vettem egy valamilyet. Az mennyivel jobb...

2020. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
78%

En nem ertem itt az embereket... En csak leirtam, hogy pl nalam hogy volt, hogy varni kellett, s amit kineztem nem jott le par napon belul.

Ezzel nem azt akartam a kerdezonek mondani, hogy o is igy jar majd, de szamoljon a dolgokkal. Illetve azt is leirtam, hogy engem nem zavar, ha mas meg maskepp gondolkodik. Szerintem szemelyiseg fuggo. De ezert lepontozni...ez itt nagy divat, de hajra 😁

2020. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
23%

"Szerintem az a beteg hogy 1 hónappal a kiirt előtt nincs semmilyen a gyereknek."


Miért mégis mi kell annak a gyereknek, amit nem lehet megvenni az első boltba betérve?

Semmi.

Pelenka, pár ruha és takaró. Ennyi.

A többi ráér. A legtöbb csak extra a kényelemért.

Amikor a lányom idő előtt megszületett, még a kiságy se volt összerakva, a ruhákkal meg nem mentünk semmire, mert kisebb kellett.

Az apja fogta, bement az első tesco-ba, leemelt pár több darabos csomagolt premi ruhát (egyébként is sok ruhát onnan vettünk), vett pelenkát és készen is voltunk.

2020. nov. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!