Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érzed úgy néha, hogy mióta...

Érzed úgy néha, hogy mióta gyereked van vége az életednek pedig tervezett gyerek volt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 20:21
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Emlékszem hányszor sírtam, hogy nem lehet gyerekem mert van egy betegségem ami miatt nem volt biztos, hogy lehet. Mindennél jobban vágytam rá. 4 éves, ovis. Hiába jár oviba mert vagy beteg vagy koronavirusos valaki az oviban és azért nincs nyitva. Többet van itthon mint oviba. És én már kikészülök, hogy másról se szól a napom, csak őt szórakoztassam. Egy kávét nem tudok nyugodtan meginni. Folyton beszél, 25x elmondja ugyanazt, értetlen, nem fogad szót, 100x kell rászólni mindenért. Belefáradtam az egészbe, nincs már türelmem. Férjem reggeltől estig dolgozik, nagyszülők is dolgoznak. Mióta beszél azóta sokkal nehezebbnek érzem, nagyon fárasztó egész nap. Második gyerek biztos, hogy nem lesz.
2020. nov. 22. 20:49
 12/31 anonim ***** válasza:
91%
9es vagyok, kiegészíteném annyival, hogy az hiányzik hogy a munkaerőpiacon nem tudok szabadon mozogni több pénzért, és sz.ar tétlenül nézni h anyagi gondjaink vannak. De szabadidőm azelőtt se volt sok, így ezt már megszoktam. Az éjszakai kelések is nehezek, de én sose voltam kipihent. Nem hiányzik a régi életem, mert az is nehéz volt, most is nehéz :D de sok gödörből kijöttünk már, biztosan lesznek ezután is jobb időszakok. A kicsivel önmagában semmi bajom, nem bántam meg, pedig nem tervezett volt.
2020. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

Én 4.5 éve, mióta megszületett, csak az orvosokhoz, kórházakba mászkálok, különböző pedagógusokkal hadakozok (pedig én is pedagógus vagyok), és gyógyszert adagolok.


Ha fogalmazhatok így, finoman, nem erre számítottunk. Van itt szervi probléma, viselkedési, autizmus gyanú... Amit csak el tudsz képzelni, minden!


4.5 év alatt egy épkézláb diagnózist nem sikerült összehozniuk az orvosoknak...


Az oviban minden 2.-3. héten megbetegszik, pedig már középsős. És bölcsis is volt. És mégis.


Én már ott tartok, hogy már el sem hiszem. Komolyan.


Az, hogy vége az életemnek, az enyhén szólva enyhe kifejezés.

2020. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%

11, én nem tudom, ez milyen lehet, mert még nem tartunk ott, de sejtem, mert mióta mászik, állandóan őt kell hajkurásznom, sokszor indokolatlanul hisztis, és ha érti rajtam a feszkot, akkor csak még hisztisebb lesz. (11 hónapos kisördög)

Panelban lakunk amúgy, de ha már nem bírom tovább, berakom a hordozóba és kimegyünk a szabad levegőre. (Bp belvárosában a legközelebbi parkba) Így én is lenyugszom, ő meg alszik egyet, aztán utána már én is frissebben állok hozzá a délutáni menethez.

2020. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Enyém is volt bölcsis is. Szóval már ez a 3. év, hogy közösségbe jár de mégis minden második héten itthon van. Ez készít ki legjobban. Hiába a sok vitamin, zöldség, gyümölcs bármi. Főleg, hogy most a járvány miatt egy kis orrfolyással sem lehet vinni. Dolgoznék de így lehetetlen, pedig ha végre felnőtt emberek között lennék akkor szerintem minden oké lenne. Gyerek nélkül is boldogtalan voltam és gyerekkel is az vagyok. Nem jó nekem semmi. Úgy sajnálom szegényt, hogy folyton csak rászólok, hogy maradjon már csendben de egyszerűen már nincs türelmem hozzá. Csak dolgozni akarok végre, emberek között lenni, nem csak vele kinlódni itthon.
2020. nov. 22. 20:59
 16/31 anonim ***** válasza:
91%
Néha? Szinte mindig. Épp a minap mondtam a páromnak, hogy milyen kicseszés hogy a mi szükségleteink senkit sem érdekelnek és folyton csak azon agyalunk mire van szüksége a gyereknek. Na jó, ez egy kicsit durva lett. De biztos értitek mire gondolok. All day all night
2020. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
85%
De ha azelőtt is boldogtalan voltál, akkor szerintem nem a gyerekkel van a gond, hanem amúgy a felfogásoddal. Amúgy ismerem ezt az érzést. Én jártam pszichologushoz, tudom hogy itt ez szitokszó, meg azt hiszik, csak a gyogyósok járnak oda, de szerintem egy próbát megér, hogy rájöjj, miért nem jó soha semmi.
2020. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
82%

Igen,sajnos pont igy erzem.Mar 3 eve nem aludtam egy jot,mivel ritkan alussza at az ejszakat.Annyira megvisel a nem kialvatlansag,hogy szavakat nem talalok ra.Azt kivanom neha essek ossze es kesz.Ehhez hozza jon,hogy problemas is hordani kell fejlesztesekre, a beszed sem indult be azon is sokat kell dolgozni..annyi mindenen tul vagyunk mar es meg csak 3 eves...

kozben a parkapcsolatom is tonkre ment..imadom a gyerkemet,de ha megegyszer ujra kezdhetnem valoszinu,hogy soha nem szulnek.. szegyellem, hogy igy erzek,de lehet mas is igy erezne a helyemben 🙁

nem erdemlem meg jobb anyat erdemelne

2020. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezt minden szülő érzi néha. Én már elfelejtettem, mert már 12 éves és nagyon önálló, mostmár "visszakaptam" a korábbi életem nagyrészt. De nagyon boldog vagyok, hogy van ő nekem, és hogy egészséges, okos, értelmes, jó gyereket sikerült belőle nevelni.


Képzeljetek el azt a szülőt, aki beteg gyereket/gyerekeket nevel, akiket 0-24-ben még felnőtt korukban sem lehet magára hagyni... Nekik mi lett az életükkel... 😒

2020. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
49%

Én akkor éreztem így mikor szültem. Az első fél év jó szar volt. Nem számítottam folyton síró, hasfájós, csak ölben lévő gyerekre. Sokáig sirattam a régi életem, a munkám.

Másfél éves már, azért már jobb a helyzet, türelmesebb lettem, bár van még mit csiszolni.

Ami kiborít,hogy szörnyen akaratos, erőszakos és hisztis.

Nekem mindkét oldalon vannak nagyszülők akik szívesen vigyáznak rá, így kvázi bármikor letudom passzoli egy kicsit.

Már nem szoktam gondolni a régi életemre, korábban szinte mindennap gondoltam.

2020. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!