Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem megbolondulok, ti...

Úgy érzem megbolondulok, ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Van egy 18 hónapos és egy 5 hónapos gyerekem. Férjem programozó reggel 8-tól este 8-ig dolgozik. Most nekem is elkellett kezdenem dolgozni, csak 4 órában, márciustól pedig 6-ban. Itthonról dolgozok két gyerek mellett. Nem alszanak egyszerre napközben hiába próbáltam egy időpontot összehozni, nem sikerült. A kicsivel Dévényeshez is járok. A vírus miatt én intézem a bevásárlást is. Mindent előre megszervezek, a heti menütől kezdve a gyerekek napjait, amikor a kicsit heti egyszer viszem, hogy addig valaki tudjon a nagyra másfél órát vigyázni. De végül ma is, hogy tudjak egy órát a munkával foglalkozni mert SOS-be kellett valami, végül leültettem a gyereket a Tv elé. A kicsi éjszaka kb 12x kell (előtte nem volt ilyen). És hiába kelünk felváltva, ez akkor is sok, és fáradtak vagyunk. Emellett itt a háztartás is. E közé próbálom meg beszuszakolni a fürdést és fogmosást. Bűntudatom van hogy a gyereket most már többször is be raktam a tv elé. Hogy tudnám jobban csinálni? Mit rontok el a szervezésbe, mindig mondták hogy profi vagyok a szervezésbe, ez a munkám, de ebbe most beletört a bicskám.

2020. dec. 4. 11:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%

Fhu, nem egyszerű, de megértelek, mi is hasonló munkakorben vagyunk


Ami nekünk bevált:

1. Havi 1-2x takarítónő

2. Kaja rendelés, egy heti kajánk kB annyiba kerül mint előtte egy napi bevásárlás, még spórolunk is vele igazából. Csak vacsorát rendelünk, ebéd általában hideg.

3. Bevásárlás online, Tesco, Auchan, emag, Rossmann, dm, nem biztos hogy mind szállít ki oda ahol élsz, de a legtöbb igen.

Ha élelmiszer üzlet nem szállít ki, akkor hétvégén nagybevásárlás kB 2 hétre előre.

4. Babysitter. Nem ördögtől való, sőt van hogy jót tesz. Én pl találtam a Bárczi karrol egy gyógypedagógus kislányt, aki egyrészt olcsóbban vállalta mint szokás, másrészt az óráról hordott jó kis feladatokat amik fejlesztik a gyereket is vigyázás közben. Nem minden nap igényeltük, de azért előfordult ilyen is.


És végül, 12 órás munkaidő teljes kizárása. Egy idő után észrevettük, hogy mintha apjához annyira nem kötődne a gyerek. Érthető, szinte nem is látja, alszik már mire hazaér..


Szóval inkább dolgozik apa szombaton is még valamennyit, de legkésőbb du 4re hazaér így tud játszani a fiával, és kialakul egy egészséges kapcsolat köztük.

2020. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
A férjem munkaideje csökkeni fog, de egyenlőre ezt kell elfogadnunk. Imádja a gyerekeit. Ezzel nincs gond. Amikor már ez így ment három napja ő jobban kivolt mint a két bébi, hogy nem látta őket. A gyerekek fél hat, hatkor kelnek, így a férjem kell hozzájuk reggel, hogy legyen velük másfél órát, plusz én is tudjak kicsit aludni.
2020. dec. 4. 12:19
 13/29 anonim ***** válasza:
70%

Nekem csak egy 20hósom van.

Eszembe nem jutna még mellette sem, hogy dolgozzak. Pedig en is tudnék itthonról. Saját vállalkozásom van, amit szüneteltetek, nekem is sok pénzem van benne).

Az én fiam nem alszik nappal. Este is 9mire elalszik.

Hozzánk nem hoznak ki kaját, így mindennap főznöm kell még plusszba. Emellett ott vannak a napi teendőim. Nem lenne az a pénz, hogy ezeket feladjam.

Főleg, hogy a gyerekemet azért lepasszoljam, mert nekem dolgoznom kell.

Minket is taccsravágott a virus, férjem is vállalkozó, kb fele annyit hoz haza, mint idáig. De megoldjuk annyiból. Nem költünk felesleges dolgokra most, átgondoljuk mit vásaroljunk.

Nekem tényleg nem lenne az a pénz, ami a gyerekem gyerekkorát, a velem töltött gyerekkorát pórolná...

2020. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Az jó hogy te tudod szüneteltetni, én nem tudom. A férjem sem. Amúgy minden percet a gyerekeimmel próbálok tölteni. Azon az egy órán kívül mindig velem van mind kettő. Együtt megyünk vásárolni, mindenbe bevonom őket, és élvezik. Az az egy óra miatt van bűntudatom, ami most az elmúlt egy hétben volt.
2020. dec. 4. 12:41
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

Az elöbb még napi 4 óráról beszéltél, én erre írtam amit írtam.

Ha olykor olykor 1 óra munka, szerintem az belefér. Annyit én is csinálok. Nekem kell is, hogy néha felnőttnek érezzem magam 😅

Csak az, hogy minden nap, ráadásul 2 picivel, na ez nekem nem menne...

2020. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
4 órát dolgozom, este 3-at, de napközben is kell vele egy órát foglalkoznom, és amiatt az egy óra miatt van bűntudatom amit a gyerek a tv előtt töltött az elmúlt egy hétben.
2020. dec. 4. 12:56
 17/29 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi idős gyerekek jobb lenne, ha nem tévéznének. Egy óra egyhuzamban pedig még egy 3-4 évesnek is sok. (Megj.: Ezt mindenfajta képernyő nézésére értem, az okostelefont is beleszámítva.)

Ezzel együtt is tényleg őszintén tisztellek, hogy ennyi mindent meg bírsz csinálni 2 ekkora gyerek mellett. Pláne, hogy eszerint ebéd után sem alszanak egyszerre. Ha napi egy óra még kellene, és jól kalkulálható, mikor, akkor én mégiscsak külső segítség bevonását javasolnám (nagyszülő, barátnő, bébiszitter stb.).

Azon csodálkozom, hogy gyerekvállalás előtt nem gondolkodtatok azon, mennyit és hogyan kell leadni az addigi munkából, hogy a gyerekekkel boldoguljatok?

Ill. szép, hogy ti fáradtan, a tennivalókkal küzdve is szeretitek egymást a férjeddel, de helyet kéne szorítani a kettesben töltött időnek is (már csak ezért is jó lenne a külső segítség). Nem minden nap, de legalább kéthetente 1-2 órát (és akkor nagyon szerény voltam). Pont azért, hogy 5 év múlva is így szeressétek egymást.

2020. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
A covid miatt alakult így, előtte semmi gond nem volt. Baromi jól működött minden, munkával, gyerekekkel, egymással, egyéb teendőkkel.
2020. dec. 4. 13:21
 19/29 anonim ***** válasza:
41%
Add bölcsibe a nagyot, a kicsit meg majd ha nagyobb lesz.
2020. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Megakadt a szemem azon, hogy karàcsonyi nagytakarítàst csinàlsz. Szerintem az ilyesmit hanyagold, ez nem az az időszak, amikor hàzitündèrnek kell lenni.

Megoldhatò valamelykőtöknek, hogy 7 napra ossza el a munkàjàt 5 helyett? Ìgy naponta több ideje lenne a gyerekekre.

Ilyen pici gyereket semmikèpp nem adnèk bölcsibe, de a tv is rosszat tesz neki. Napközben, a kisebb alvàsidejèben rudna valaki vigyàzni rà? Akàr màsik anyuka, akinek cserèbe ti vàllalnàtok àt rendszeresen a gyerekèt. Vagy ha a nagy alvàsidejèben dolgoznàl nappal, addig a kicsi elvan jàtszószőnyegen/ ràd kötve/ pohenőszèkben?

Heti 1x takarìtónőt meg tudnàtok fizetni? Van olyan rendelhető ètel a közeletekben, amit szerettek? Ezek nagy segítsèg lehetnek.

2020. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!