Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Heti fix 2 napra az ország...

Heti fix 2 napra az ország délnyugati részén mennyi a reális bére egy bébiszitternek?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk a 2. gyereken (ill. egyelőre én, elméleti szinten), viszont itthon csak 6, ma 8 hónapig szeretnék maradni. Lányom most múlt 4, ő 20 hónaposan ment bölcsibe, a kicsinél is kb így tervezném, addig pedig heti 2 nap bíznám bébiszitterre. Sajnos mama, dédi nincs a környéken, így mindenképp külső segítséget kellene igénybe vennem. A munkálttaómmal valószínűleg meg tudnám beszélni, hogy fizikailag csak 2 nap vagyok bent, ami fix lenne (ügyfélfogadást tartok), de telefonon és online elérhető lennék. Azért is kellene visszamennem, mert egy EUs programban dolgozom, ami lassan lejár, és ha felvesznek valakit a helyemre, nem szeretném, ha a következő etapban őt tartanák meg. Viszont 6 hónapra bevállalnák a kollegák a helyettesítést (ha nem leszek veszélyeztetett, ugye). Ezért gondoltam arra, hogy heti 2 napra felvennék valakit, aki itt helyben a mi lakásunkban vigyázna a picire 8-10-12 hónapon keresztül. Reggel 8tól du 4ig, heti 2 nap fixen. Illetve ha a férjem hamarabb hazaér, akkor lehet már előbb is elmehetne, de inkább a 8-4ig-el szeretnék számolni. Mit gondoltok ezért reális fizetésnek? Én jelenleg 200e-t kapok nettoban, ehhez jön majd még a gyed, ami passz, olyan 150 körül, meg a plusz 30 adókedvezmény, vagyis az én bérem kb 380e lenne kb.

Mennyit fizetnétek - mennyit kérnétek ezért?


2020. dec. 27. 12:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
62%
Akkor nem mész dolgozni. Megoldod a gyerekedet te magad, ha már megszülöd. Különben nem kötelező szülni.
2020. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
12%
Olyan pofátlanul elszabadultak az árak, hogy az már felháborító! A bébiszitterek pár év tapasztalattal már azt hiszik, mindent tudnak, nincs feljebb, sőt, egyesek megkövetelik, hogy őket segítőnek hívják. Felénk nyolc osztályt végzett, cigitől bűzlő és krákogó takarító is elkér 2 ezret óránként. Nem szabad kifizetni és majd elvállalja kevesebbért is. Mi az, hogy nem kell szülni, meg oldja meg? Na amikor ilyen felfogású emberek akarnak gyerekekre vigyázni, ott már nagy a baj.
2020. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
63%
12-es! Hahahahahahaaaa, te melyik bolygón élsz?😂😂😂
2020. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%
Ameddig egyetemista voltam, nekem 2200-2500 Ft volt az órabérem. 2500 abban az esetben, ha kevesebb, mint 4 órát kellettem vagy éjszaka, 2200, ha ennél többet és rendszeresen. Ez másfél éve volt. Pécs. (Az előző kommentekre reflektálva: kifizetik, nekem nem volt olyan munkára szánt órám, amit nem tudtam kitölteni)
2020. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
azért véleményem szerint az, hogy én diplomás munkarendben kapok netto 190et (adókedvezménnyel 200at) 8 év szakmai tapasztalattal, EUs projektben (bértábla szerint még ennyit sem kapnék) nagyon nincs egyensúlyban azzal, hogy havi 8 nap gyerekfelügyelettel kiadjak 160at valakinek, akinek mondjuk nincs is szakirányú végzettsége (mert ehhez nem ragaszkodom). Miközben a városban a dolgozó emberek fele közfoglalkoztatott, ahol 56e a bér, két gyerekre járó adókedvezménnyel kapnak 80e ft-ot /fő. Komlóról van szó, egyébként, Pécs melletti bányászvárosról.
2020. dec. 27. 19:09
 16/33 anonim ***** válasza:
66%
Ez nagyon egyszerű: akkor ne adj rá ki annyit. Te szabod a feltételeket, a munkavállaló pedig majd eldönti, hogy neki megfelel vagy sem. Mint írtam, én 2200-2500-ért dolgoztam az egyetem alatt, ha valaki 1500-at akart volna fizetni, nyilván nem vállalom el, mivel volt számtalan lehetőség, ahol az írt összeget kaptam. Lehet, hogy lesz, akinek megfelel. Keresgélj, próbálkozz.
2020. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom az árakat. Pécsett nyilván más. Ez azért nem egy megyeszékhely. De diplomás minimálbért nem fogok kifizetni, akkor inkább elviszem egy csanába 2 napra negyedéért vagy még kevesebbért, csak nekem egyszerűbb lett volna, ha házhoz jön valaki. És akkor ott van kaja, mindent megoldanak. Na mindegy.
2020. dec. 27. 19:43
 18/33 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, én teljesen egyetértek veled. Heti két napos munkáért annyit elkérnek, mint amennyiért más heti öt napon át dolgozik, mindezt egy pici babához, aki a 8 órából 3-4-et alszik. Mindezt feketén, zsebbe, sok bébiszitter a telefonját nyomkodja egész nap, megcsinálja a kötelező etetést, pelenkázást, altatást és ezzel ki is merült a munka.

Én is kiakadtam, amikor egy moziba szerettünk volna elugrani, a fiatal lánynak csak kb. a fotelban kellett volna üldögélnie, amíg a gyerekek alszanak (fürdés, vacsi után mentünk volna), 10 ezret kért! Mert 2 gyerekre vigyáz! Ha kiszámolom, egy átlagos fizetésből élő házaspárnak kb. 14 ezer forintba kerül, ha elszeretne menni moziba?? Melyik bolygón élek? Hát Magyarországon, ahol a tanult emberek nagyrésze is 200-300-at visz haza. A fiatal kis tapasztalatlan egyetemisták meg olyan órabéreket kérnek lassan, mint egy orvosé.

2020. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó,mert kevesebbért nem éri meg. Mit ér manapság 5 e Ft? Bemegy a sparba és bevasarol kb 3 napra belőle,se. Én se kelnek fel ötezer forintert este otthonról.
2020. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

19, nem este. Fixen hétfőn-szerdán 8-16:00ig. Mindenki panaszkodik, hogy munkanélküliség van, levés a pénz, de nem mozdulnátok meg 5e ft-ért. Azért az nem semmi.

Én amúgy olyan fix 70-80E-re gondoltam, plusz ugye kaja.

2020. dec. 28. 10:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!