Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Heti fix 2 napra az ország...

Heti fix 2 napra az ország délnyugati részén mennyi a reális bére egy bébiszitternek?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk a 2. gyereken (ill. egyelőre én, elméleti szinten), viszont itthon csak 6, ma 8 hónapig szeretnék maradni. Lányom most múlt 4, ő 20 hónaposan ment bölcsibe, a kicsinél is kb így tervezném, addig pedig heti 2 nap bíznám bébiszitterre. Sajnos mama, dédi nincs a környéken, így mindenképp külső segítséget kellene igénybe vennem. A munkálttaómmal valószínűleg meg tudnám beszélni, hogy fizikailag csak 2 nap vagyok bent, ami fix lenne (ügyfélfogadást tartok), de telefonon és online elérhető lennék. Azért is kellene visszamennem, mert egy EUs programban dolgozom, ami lassan lejár, és ha felvesznek valakit a helyemre, nem szeretném, ha a következő etapban őt tartanák meg. Viszont 6 hónapra bevállalnák a kollegák a helyettesítést (ha nem leszek veszélyeztetett, ugye). Ezért gondoltam arra, hogy heti 2 napra felvennék valakit, aki itt helyben a mi lakásunkban vigyázna a picire 8-10-12 hónapon keresztül. Reggel 8tól du 4ig, heti 2 nap fixen. Illetve ha a férjem hamarabb hazaér, akkor lehet már előbb is elmehetne, de inkább a 8-4ig-el szeretnék számolni. Mit gondoltok ezért reális fizetésnek? Én jelenleg 200e-t kapok nettoban, ehhez jön majd még a gyed, ami passz, olyan 150 körül, meg a plusz 30 adókedvezmény, vagyis az én bérem kb 380e lenne kb.

Mennyit fizetnétek - mennyit kérnétek ezért?


2020. dec. 27. 12:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%
19-es vagyok. Tedd ki hirdetésben akkor,hátha jelentkezik valaki.
2020. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
még terhes sem vagyok, csak megfogalmazódott az ötlet a fejemben, ezért kértem segítséget
2020. dec. 28. 15:16
 23/33 anonim ***** válasza:
51%
Ugye nem 200 nettóért mész vissza dolgozni?
2020. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
de. szeretem a munkám
2020. dec. 30. 16:22
 25/33 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos nincs értelme itt gyakorin vagy máshol a neten megkérdezni hogy mennyi lenne egy bébiszitter reális bére, mert a nagy többséggel egyből elszalad a ló, és horror árakat írnak, pedig lehet találni reális áron is.

Szerintem a 70-80 e/hó amit írtál teljesen reális lehet, mondjuk egy egyetemista diáknak vagy nyugdíjasnak kiegészítésként teljesen jó. Az hogy találsz is valakit vagy nem szerencse függvénye is, tegyük hozzá.

Itt Pest megyében egy diák lány 1000 Ft/óráért szokott vigyázni a két lányomra, amíg mi pár órára elmegyünk a férjemmel valahova.

Én elhiszem h valaki csak 2500 Ft/óráért vállalja, de ez nem jelenti azt hogy ennél olcsóbban nem lehetne találni valakit. A lényeg h kereslet-kínálat találkozzon.

Nyilván van aki a 2500 Ft/órát is ki tudja fizetni, de ez nem jelenti azt hogy minden bébiszitter ilyen bérért dolgozna, pont azért mert nem mindenki teheti ezt meg és ez erősen túlárazott, főleg aki csak keresetkiegészítésnek akarja.

2020. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarlak megsérteni, de 200 nettóért nem te lehetsz ott a főni, vagy ha igen, az elég gáz. Hidd el a babádnak jó, ha vele vagy. Kozmetikust, fodrászt, vállalkozót,felsővezetőt megértem, ha visszamegy. Szerintem 60-70 ezerért nem fogsz találni, 120 körül igen. Ha neked megéri, hogy a 200ezres fizetésed,több mint a felét elviszi a szitter, akkor jó.

Jó csana 60-70-ért már van.

2020. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

van csana, csak ott van még 10 gyerek, és nem a saját közegében van a gyerek. Leírtam azt is, hogy lassan vége a programnak, és ha akkor én épp itthon vagyok, nem biztos, hogy nekem hosszabbítanak, van esély, hogy annak, aki helyettesít, azt pedig semmiképpen sem szeretném.

Igen, ez egy diplomás fizetés szociális szférában, ráadásul nem is bértábla szerinti, valamivel magasabb is... szomorú, ez ma Magyarország, és sorsok, életek múlnak rajtunk.

Most a fizum 190e plusz 12e családi plusz 10e adókedvezmény, vagyis 212e ft. Ha Két gyerek lenne és visszamennék, a fizum 190e, 24e családi plusz 40e adókedvezmény, plusz 15e gyed 404e ft. 10e ft-os napi fizut 8 óra telefonozásért, tv-zésért meg közbe egy 70.80%ban alvó gyerekre vigyázásért sztem nem rossz pénz. Az 1250ft-os órabér. Ha ezt fix munkahelyen kapná valaki heti 5nap 8 órára, az pontosan 200.000ft lenne 20 nappal számolva. Hangsúlyozom, dél-dunántúl, ahol az én diplomás bérem netto 190...

2020. dec. 30. 22:45
 28/33 anonim ***** válasza:
73%
Az én orvos bérem nettó 180 ezer. Nem is rohanok vissza dolgozni..
2020. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
47%
Őszintén megmondom eszembe nem jutott volna bébiszittere hagyni a fiamat, 2 évesen ment bölcsibe én meg vissza dolgozni. Viszont most h olvasom a kommenteket, nem is járhatatlan út a bébiszitter, lehet h most már igénybe venném. De mivel a legnagyobb kincsedre vigyáz, így mindenképpen olyat keresnék, akinek van végzettsége. Ég és föld van pl egy bölcsödei sima dadus, és egy képzett dajka között. És igen, ennek ára van. Akkor érdemes igénybe venni, ha a munkáddal jóval többet keresel, és úgymond "megéri". Egy mezei akárkire nem bíznám a gyerekem, csak leinformálható, és képzett emberre. Lehet h fix bérezéssel is elvállalják, bár sztem ez nekik nem éri meg, adott napokon kötöttek lennének, holott akihez csak alkalmanként mennének jóval többet fizetnek azért a pár óráért.
2020. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

igazad van, viszont ez biztos pénz. ebben a városban annyira nem sok munkalehetősége lenne egy bébiszittyónak, pláne 2500/óráért


Persze nem egy mezei akárkit akarok, de a papírhoz sem ragaszkodom, nyilván először több alkalommal úgy jönne, hogy ott vagyok, vagy elmegyek boltba, nem egyből 8 órára hagynám egy idegenre

2020. dec. 31. 11:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!