Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mivel lesznek különbek...

Mégis mivel lesznek különbek azok a gyerekek, akik a telefontól, TV-től, laptoptól el vannak zárva?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKÁLNI SZERETNÉK. ÉRDEKEL A TÉMA.


Engem nem a különböző weboldwlak meg kézikönyvek véleménye érdekel errol, és nem is a WHO véleménye, hanem azoké, akik mindenféle kütyü nélkül nevelik gyerekeiket, és meddig tervezik ezt csinálni? Mert ugye örökké nem tehetik meg.


Miért ne nézhetne egy 5 éves gyerek mesét a TV-n? Nem úgy értem, hogy mondjuk egész nap beultetik a TV elé, hanem mondjuk aki egy mesét nem enged megnézni a tableten vagy a TV-n a gyerekének x éves koráig, az miért teszi?


2021. jan. 1. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem ezek használata a probléma, hanem ha CSAK ezekkel foglalkozik egész idö alatt.

Másrészt a TV/internet használatánál probléma lehet, ha olyasmiket néznek, amit nem tudnak megérteni vagy feldolgozni a koruk miatt.


Akik meg elzárják teljesen a gyereket, azok a begyepesedett emberek, akik minden újtól félnek és eleve rossznak tartják.

2021. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Semmivel amúgy. De ha a szülők sem néznek tv-t akkor ott ez a természetes, és hát a családba kell hogy beilleszkedés a bébi :)

De máshol meg ez is olyan vallásos meggyőződés szerű dolog, mint sok minden a kisgyerekek nevelése körül.

Régen mindenféle babonát követtek, nem adtak nevet a babának nehogy a szellemek árthassanak neki stb... Most páran az anyatejet hiszik csodatalizmannak, vagy nem engedik képernyő közelébe végletesen.

De azért mindenképp a legjobbat akarják a gyereknek ami szép dolog.

2021. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván mesét nézhet a tévén. Ott vannak a polcon a DVD-k, választhat, hogy mit akar nézni, beteszi és megnézi. Én is ezt csináltam, csak akkor még videókazetta volt. Ha valamit meg akartam nézni, betettem a kazettát és megnéztem. A tévéből felvett kazettákra rá se volt írva, hogy mi van rajta, a kazetta márkájából tudtam, hogy mi van rajta. Ezt a gyerekemnek is meg fogom engedni. A számítógépet is használhatja, ami itt van nálunk, mindig látjuk, hogy mit csinál rajta. De saját, netezésre alkalmas eszköze középiskolás korára lesz. Nekem is így volt, itt vagyok informatikusként.
2021. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
A belső kèpalkotàsuk jobb lesz. Tehàt ha olvasnak nekik, vagy ők olvasnak, azt el tudjàk elkèpzelni. Jobban elszòrakoztatjàk magukat. Nem törekednek annyira a tökèletes kèp rajzolàsàra, ezèrt nagyobb önbizalommal vagnak bele a rajzolàsba, kockaztatva azt hogy az nem lesz annyira jò. Kevesebb lesz bennük a feszültseg, mert az informàcio a nekik megfelelő ütemben iramlik.
2021. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

#4 én tv-t is néztem és olvastam is, semmi baj a fantáziámmal. Az, ha megnéz egy mesét nem jelenti azt, hogy sose olvas, játszik, szerepjátékozik, szaladgál.

A filmek tudnak művészi kategóriát képezni, persze meg kell válogatni. Láttad már pl a Coco-t? Olyan sok kérdést feltehet a gyerek, olyan sok érzelmi húrt megpenget, olyan gyönyörűek benne a zenék. Aki ezt a fajta lehetőséget elveszi a gyerektől, az - már bocsásson meg nekem mindenki - egy hülye. Eza véleményem.

2021. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
4# még annyit, hogy a rajzolást hoztad fel.... müvészeti iskolába jártam, sose ért hátrány amiatt mert szerettem meséket nézni.
2021. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Nincs tv-nk, a gyerekek projektoron nézik azokat a meséket és akkor, amikor engedjük. Cserébe olvasó, érdeklődő gyerekek és klasszisokkal eszesebbek mint a napi 4! órát kütyüző osztálytarsaik.
2021. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk MINDEN van, pedig tanító vagyok és van minőségi idő is velük töltve. Mesét én is nézten tv-n GYAKRAN és most itt vagyok 2 diplomával, úgy hogy imádok olvasni is (magamnak és nekik is). Én is nézek tv-t ma is, minden szobánkban van. Macbook, számítógép, tablet, okostelefon, okos tv van itthon, használja is mindenki. Ettől függetlenül gazdag a szókincsük, értelmes, átlagnál jobbak.


Szerintem a mérték és a felügyelet a lényeg. Amúgy hasznos is. Rengeteg tényleg fejlesztő játék is van. Iskolában is csak okostáblát használok a gyerekekkel. Ezekkel a gyerekekkel konkrétan kitolás, ha nem engedik nekik ezeknek a gépnek a használatát, mert tőlük elvárás lesz.

2021. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

En ovodapedagogus vagyok, a szakdolgozatomat is errol irtam... Most 4 honapos a lanyom tv-t minimum 3 eves koraig nem szeretnem hogy nezzen es utana is szurve, mert olyan idetlen meseket csinalnak manapsag, hogy az hihetetlen :( telefont majd altalanos iskolas koraban szeretnek venni amikor tenyleg szuksege lesz ra.

Szerintem az a lenyeg, hogy a szulo felugyelje mit nez/csinal, mert nagyon sok az olyan tartalom ami nem gyermekeknek valo.

Az se jo megoldas ha atesunk a lo tuloldalara es semmit sem engedunk, mert ha hirtelen erik a hatasok akkor nagyon ra fog fuggeni. Szerintem meg kell tanitani a mertekletessegre, illetve arra hogy hogyan kell hasznalni ezeket az eszkozoket.

(Egyebkent Vekerdy azt mondta h 6 eves kor alatt artalmasak az Ikt eszkozok)

2021. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

9-essel nagyon egyetértek.

3 éves korukig nemigen néztek ilyeneket. Azóta pedig leginkább nem televízió műsorát, hanem DVD-t. Vagyis Süsüt, Kisvakondot, Vízipókot, Thomas a gőzmozdonyt stb.

Hozzáteszem: mi se nézünk tévét, mert nemcsak a gyerekműsorok idétlenek manapság. Így persze a szülői példa is megvan.

2021. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!