Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mivel lesznek különbek...

Mégis mivel lesznek különbek azok a gyerekek, akik a telefontól, TV-től, laptoptól el vannak zárva?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKÁLNI SZERETNÉK. ÉRDEKEL A TÉMA.


Engem nem a különböző weboldwlak meg kézikönyvek véleménye érdekel errol, és nem is a WHO véleménye, hanem azoké, akik mindenféle kütyü nélkül nevelik gyerekeiket, és meddig tervezik ezt csinálni? Mert ugye örökké nem tehetik meg.


Miért ne nézhetne egy 5 éves gyerek mesét a TV-n? Nem úgy értem, hogy mondjuk egész nap beultetik a TV elé, hanem mondjuk aki egy mesét nem enged megnézni a tableten vagy a TV-n a gyerekének x éves koráig, az miért teszi?


2021. jan. 1. 20:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

15 éves lányom van.

Kitűnő tanuló, érdeklődő imád olvasni. Inkább az a nyugodtabb kamasz. "Lekopogom" idáig semmi gond nem volt vele. De sosem tiltottuk a tévétől. Reggel nézhette a matinét vagy délután amit szeretett volna. De mellette rengeteget olvasott, amikor kicsi volt én is olvastam neki. 9 éves korától volt tévéje, laptop, telefon.

Nem tiltani kell, hanem megtanítani használni ah internetet.

2021. jan. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem van itt egy olyan félreértés néha, ami abból adódik, hogy összekeveredik a tévézés, a kütyüzés és a képernyőidő fogalma, ki mikor melyiket érti épp a mondandójába. Nekünk pl. 5 éve nincs már tévé-csatornákra előfizetésünk, csak streaming-szolgáltatókra, így bármikor kiválaszthatunk életkornak megfelelő, reklámmentes műsorokat, vagy akár csak zenét, amit tv-jellegű, nagy monitoron lehet nézni, eü szempontból is megfelelő távolságból. Szerintem ez rendben van, a kütyüzést, szóval telefon, tablet vagy pc-nyomogatást viszont még halogatnám. Tiltani nem tiltom tőle, meg az ölemben elnézegetheti, de azért azt szeretném, ha még a klasszikus játékokkal játszana. Az olvasás, rajzolás szerintem nem annyira azzal függ össze, hogy engedik-e a gyereket mesét nézni, hanem azzal, hogy van-e otthon sok könyv, ami hozzáférhető a gyereknek, a szülők jó példát mutatnak-e azzal, hogy ők is sok könyvet olvasnak. Mi sok sorozatot nézünk, de közben van itthon rengeteg könyv is, havonta mindketten veszünk 2-3 "újat" (költséghatékonyságból inkább használtan, de értitek)
2021. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

Igen, én is azt látom, hogy már abban sincs egyetértés, hogy pontosan miről beszélünk.

Tévét az enyémek se néztek soha, nincs is tévé előfizetésünk. Ettől függetlenül néztek meséket YouTube-on, és nem, nem minden gyerekmese hülyeség ma sem. Csak hogy néhány tök jót mondjak: Thomas a gőzmozdony, Tűzoltó Sam, Állati küldetés, Postás Pat, nehogy már ezekre valaki azt mondja, hogy vacak. Ettől függetlenül természetesen voltak a levegőn, rengeteget mozogtak mindig, az esti mese pedig a mai napig nem maradhat el, pedig már iskolás mindkettő.

Most már, hogy nagyobbak, kicsit bonyolultabb a helyzet, mert a kicsi folyamatosan videochatel a barátnőivel, a nagy pedig a barátaival játszik online. Ha ezektől eltiltanám őket, akkor a szociális életüket korlátoznám, amit soha nem akartam. A téli szünetben kicsit el is szaladt velük a ló, mert sajnos nem igazán lehet idén a covid miatt semmit csinálni, de tanítási időben nem lógnak a gép előtt egész nap, a nagynak például minden nap edzése is van suli után.

El kell fogadni, hogy ma nem olyan felnőni, mint a mi gyerekkorunkban volt, ahogy a mi szüleink sem úgy nőttek fel, mint a saját szüleik és nagyszüleik. Ez van, a világ változik.

Szóval, hogy mennyit tévéznek a gyerekeim? Semennyit. Ettől függetlenül mennyit vannak a képernyő előtt? Attól függ, mennyi a szabad idejük, de néha sokat.

2021. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

Mi pl: azért "nem engedjük" az 5 évesnek, mert enélkül is elég "zizi".

Oxigénhiánnyal született, születése óta fejlesztésre szorul, idegrendszeri éretlensége van most is, figyelemzavaros. Semmi szüksége tévére és egyéb képernyőidőre.

De ezt ne úgy képzeld el, hogy a gyerek üvölt, hogy "mesét akarok nézni" és mi a szülők vasszigorral vágjuk rá a nemet.

Egyszerűen mivel kiskorában nem szokott rá, így a mese neki elsődlegesen még mindig könyv.

Igazi könyvmoly, imádja ha olvasunk neki.

Tévénk van egyébként, előfizetés nincs, de online bármit elérünk, nem szándékozzuk örökké "megvonni" tőle.

Hogy mit remélünk?

Hogy behozza a lemaradást.

Van egy testvére is, aki 2 éves és mivel a nagy nem néz, így ő sem. 3 éves koráig őt se szeretnénk tévéztetni.

2021. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!