Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországob miért akadnak...

Magyarországob miért akadnak fenn egyesek azon hogy egy gyerek csúnyán beszél a szüleivel?

Figyelt kérdés
Itt gyakori kérdéseken főleg. Pedig sokszor a csúnya beszéd alatt nem is a szó igazi jelentését értik hanem csak azt hogy lehülyézi idiótázza szánalmasozza a szüleit. Mint ha ez nem lenne teljesen normális. Pedig a csúnya beszéd az lenne hogy le büdös k***za az anyját le mocskos g**izi az apját meg azt mondja nekik állandóan hogy b*****atok meg. Mondjuk egy gyerek részéről ez is érthető majd kinövi de sokan még azon is fenn akadnak amiket az elején leírtam ami nem is csúnya beszéd. Ráadásul minden gyerek veszekszik a szüleivel és biztos mindenki mondott már olyat a szüleinek hogy "gyűlöllek benneteket" meg "bár csak meghalnátok" stb... Ilyet a gyerekek 90%-a biztos mondott már legalább 1-szer 2-szer életében a szüleinek egy heves veszekedés után vagy mert nem kapott meg valamit ami nagyon szeretett volna. A gyerekek ilyenek ráérnek felnőni. Az pedig külön felháborító hogy egyesek lemeri írni hogy meg is ütnék a gyerekeiket. Normális országokban mint Norvégia az első pofon után viszik a gyereket a szülőt pedig büntetik... Itt meg hiába tiltották be a gyerekbántalmazást mégis az ország fele bántalmazza a gyerekét...

2021. jan. 3. 18:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/127 Derjaderja ***** válasza:
100%

De most én mindentől függetlenül nem értem. Lehet, én élek egy másik világban, de az életemben nem hallottam olyat (a gyakorin meg extrém l bűnügyekről vagy durva családon belüli erőszakról beszámoló cikkeknél), hogy valaki k-nak, g-nek hívja a szüleit és a hakálukat kívánva gyalázza őket.

Emlékszem, én egyszer mondtam Apura, hogy "de hülye vagy", vmi szóviccet mesélt és ahogy nevettem rajta, ez jött ki a számon, viccesen. Autóban ült a család és nagyon komolyan rámszólt Anyu, nem kiabàlt meg semmi, de teljesen megértette velem, hogy ezt nem mondjuk szülőnek, viccből sem.

Én ennél durvábbat még csak nem is hallottam ismerős családtól.

Akinek ez az alapèlménye, hogy a gyerekem 90%-a "gyűlöllek"-ezi a szülőt, az honnan veszi? Vagy csak összeolvassa a neten?

2021. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/127 Derjaderja ***** válasza:
100%
Bocs: a gyakori meg ... cikkek KIVÉTELÉVEL
2021. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/127 A kérdező kommentje:
61-es Most az egyik legmellékesebb leglényegtelenebb példát írom le mert tán pont egy ilyen kell ide. Például egy internetes videó próbálj meg nem sírni kihívásban arról volt egy lány aki táblákat mutatott fel zene volt hang nem csak feliratok. Ott az elején pont ezeket is említette többekközt hogy "Mondtál olyat a szüleinek hogy gyűlöllek bárcsak halott lennél"? Stb... Aztán hogy "biztos vagyok benne hogy mondtál már" arról szólt hogy így veszekedve váltak el mért valami táborba vagy hova ment aztán az apja balesetben meghalt de nem ez a lényeg most... Ez azért jól példa mert akár direkt ehhez a videóhoz kellett akár igazi és egy átlagos lány tényleg ezért készített egy ilyen videót amit később mások felhasználtak az egyértelmű belőle hogy nagyon 100%-ig biztosra vették hogy ez egy teljesen átlagos dolog ami minden családban megtörténik. A magyar commentelőknek is csak egy kisebb része akadt fenn ezen de az eredeti angol videóban senki ott mindenki a videóra figyelt és olyanokat írtak hogy velük sajnos a kelleténél többször történik ilyen. Ezt a videót sokan látták mégsem voltak fennakadva ezen de a magyar commentelők egy kis része igen. Na de itt gyakori meg már a többség fennakadna ezen.
2021. jan. 3. 22:33
 64/127 anonim ***** válasza:
100%

"ha veszekedés közben mond ilyeneket a szüleinek bonthatja a szülőt de nem értem miért kell csodálkozni azon hogy egy gyerek így beszél?"

De veszekedés közben se beszéljen így. Cigóéknál van ez a stílus, mikor a kötőszó a káromkodás veszekedéskor. Mi nem ezt a "színvonalat" szeretnénk a gyerekkel képviselni.


"Normális országokban mint Norvégia az első pofon után viszik a gyereket a szülőt pedig büntetik..."

Majd megnézzük pár évtized múlva, mikor nem egy Breivik-féle idióta fog rohangálni, hanem több tucat. :D

2021. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/127 Derjaderja ***** válasza:
100%

Elég nehezen értem írásjelek nélkül, de próbálom.

Én azt az egy példát írtam le, amit tudok, de én egy internez előtti generációs "hülye" vagyok, pontosabban akkor meg hírolvasás max chat volt, nem ilyen kihívások.

De a válaszoddal ezek a gondjaim:

- mért a deviáns kihívásokból indulsz ki? Ezek kattintásvadászatra vannak kitalálva. Ettől még az emberek többsége nem mond ilyeneket a szülőnek.

- ha szerinted igen, akkor miből gondolod? Milyen helyzetekben mondják azt?

- azért mert ott pont a magyarok akadtak ki, gondolod, általánosságban így van?

- amúgy mért meglepő az, ha valaki az ilyesmin kiakad? Mért nem arról írsz kérdést, hogy "te jó ég, hogy lehet az, hogy valaki így beszél a szüleivel és még mások ezt helyeslik/nem is furcsálljàk?"

- Te hány éves vagy?

2021. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/127 Derjaderja ***** válasza:
100%

Még az a kérdés, hogy amúgy másnak mondhatunk ilyet veszekedés közben? Pl a páromnak mondhatnám, hogy "bárcsak halott lennél".

Nekem ennél sokkal kisebb súlyú mondataim miatt elég komoly bűntudatom szokott lenni, és a "veszekedés közben" az elvileg nem mentség, nálunk otthon nem jogosított fel a "veszekedés" a (verbális vagy fizikai) durvulásra. A párom indulatos ember, de azért meglepődnék, ha a halàlomért fohászkodna.

A gyerek meg nem fog ilyet mondani, ha nem látott rá példát. Erre kevés a kortárs nyomás. Vagy ha egyszer bepróbálja, utána soha többet. Én pl biztos sírva fakadnék és napokig szomorú lennék, gondolkodnék, mit rontottam el a gyerekemmel. A gyerek meg, ha látja hogy ilyen buta módon belegázolt a szülőbe, szerintem a föld alá szégyelli magát.

2021. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/127 A kérdező kommentje:
66 Te nem ismered a gyerekek működését legalábbis a legtöbb gyerekét. Egy gyerek nem képes a bűntudatra az majd csak később alakul ki. Nagyobb gyerekek is csak korlátozott mértékben képesek a bűntudatra de az is változó 18 éves kor után is.
2021. jan. 3. 22:54
 68/127 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a provokatív kérdések (az enyém nem tartozik közéjük legalábbis nem provokációnak szántam) növelnék az oldal forgalmát miért tiltanák azokat a kérdéseket?"

Azért, mert te szándékosan ébren tartod a témát. Újabb és újabb provokáló válaszokkal, hogy visszajöjjenek a válaszolók. Mert az oldal a kattintások számából él. A karácsonyi kérdés is a tied nem értem mit kell itt hazudoznod. Teljesen egyértelmű, hogy fizetett trollról van szó.

Derjaderja: ne állj le vele, te ennél normálisabb nő vagy, (legalábbis már régóta olvasom a kommentjeidet sok kérdés alatt) ne ereszkedj le a kívánt színvonalára. Én sem fogok, ezennel kiszálltam ebből a hányingerből.

2021. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/127 A kérdező kommentje:
68-as a Gyakori kérdések eléggé a provokáció ellen van pedig. Itt még olyan kategória is van a jelentés alatt hogy provokatív pedig a provokatív nem határozható meg egyértelműen bármi is a kérdés. Ezen kívül elég sok olyan kérdést láttam már hogy lehettek amiben nem volt semmi durvaság csak túl nagy vita alakult ki comment szekcióban és tényleg elég h***e kérdés volt ezért levették. Nyilvánvaló hogy nem akarnak provokációt a gyakori kérdésekre különben miért cenzúráznának egyáltalán bármit is főleg az átlagnál valamivel szigorúbban?
2021. jan. 3. 23:29
 70/127 anonim ***** válasza:
97%
A válaszokba bele bele olvasgattam és hálát adok az égnek h nem vagyok olyan sötét mint a kérdező! Van egy jó mondás ami eszembe jutott, "Nem mindegy h az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik. "
2021. jan. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!