Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 évesen tényleg túl fiatal...

21 évesen tényleg túl fiatal lennék ahhoz, hogy a gyermekvállalással kapcsolatos egészségemnek utána járjak?

Figyelt kérdés

Menstruációs zavarok miatt (valószínű nincs ovuláció) járok nőgyógyászhoz, illetve kiskorom óta nem egyértelmű, hogy szülhetek-e hüvelyi úton, ennek is most járok utána.

Jelenleg nem tervezek babát (majd 3-4 év múlva lesz aktuális), de fontos nekem, hogy rendben legyek testileg és tudjam az ehhez szükséges infókat.

Mégis úgy érzem, az orvosok úgy kezelnek, mintha kis tiniként, feleslegesen csinálnám ezt, hiszen "még úgysem akarok gyereket, akkor minek?"-alapon. Nehezen viselem, hogy úgy érzem, magyarázkodnom kell azért, hogy tudjak a testemről, mintha semmi sem lenne elég valid, mintha csak 24-30 között lehetne női egészséggel foglalkozni gyerekvállalás témában.


Ti mit gondoltok?



2021. jan. 19. 16:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
tőlem is úgy kérdezte a doki, hogy "és szülünk?", barátnőmtől meg, hogy "örülünk?".
2021. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%
Miért pontoztatok le? 3-as voltam.
2021. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben jártam, annyi különbséggel, hogy nekem ki is derült az IR + PCO.

Olvastam, hogy a hármas kezelés a leghatásosabb, sport - diéta - gyógyszer. Sem az endokrinológusom, sem a nőgyógyászom nem akarta felírni az erre való gyógyszert, ami segített volna, mondván, hogy még úgy sem akarok gyereket, hova sietek. Azt tényleg nem akartam, viszont az összes kellemetlen mellékhatás kínzott, a hajam csomókban hullott, nonstop menstruáltam (a hónap 31 napjából 25-ön fixen), hiába sportoltam és diétáztam, nem nagyon változott a súlyom és még sorolhatnám. Ennek ellenére az volt a kifogás, hogy a gyógyszert olyan nőknek írják fel, akik gyereket akarnak.

Váltottam orvosokat, az újaknak elmondtam, hogy ez van, én gyógyszert szeretnék, de gyereket még nem, ha ezt nem támogatják, még most mondják meg és akkor legalább nem húzzuk egymás idejét. Felírta az új endokrinológusom, 2 hónap után olyan voltam, mint akit kicseréltek. Az értékeim normalizálódtak, a ciklusom beállt és a fogyásom is beindult.

Előtte 3 hónapon át ment a huzavona, a nőgyógyászon küldözgetett az endos dokimhoz, az vissza a nődokimhoz, de megoldást egyik sem adott.

2021. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évesen szültem az elsőt. :) Keress olyan orvost amelyik normális.
2021. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

3# gondolom azért, amiért vannak, akik a Kérdezőt is lenézik, hogy ilyen fiatalon a termékenységével kapcsolatos vizsgálatokat végez.


Én 22 éves voltam, mikor próbálkozni kezdtünk a vőlegényemmel. 9 hónap után sajnos az első terhességem missed ab lett, és mikor a műtőbe értem, akkor az anesztes csak ennyit mondott: "na, nem tanultak meg védekezni?" Gondolom, azon túl, hogy "kaparásra" mentem, már nem jutott el odáig, hogy megnézze, hogy vetélés műszeres befejezése, és nem abortusz lesz. Nyilván a koromból kifolyólag fel se merült benne, hogy tervezett terhességem volt. Rá pár hónapra ismét terhes lettem, 23 évesen szültem, addigra már házas voltam. A környezetemben senki nem mondta, hogy minek ilyen korán, stb, és a férjem is mindig elmondja, hogy milyen jó, hogy ilyen fiatal anyuka vagyok (ő 32 éves). Most tervezzük a második babát.

Én azt tanácsolom, hogy keress egy olyan orvost, aki komolyan vesz, és akit "megtarthatsz" későbbre is, amikor a baba-kérdés is aktuális lesz. Akihez én járok, a vetélés kapcsán is maximálisan empatikus, profi volt, vele vittem végig a terhességemet, nála szültem. A következő terhesgondozást is nála tervezem, a szülés ugye még kérdéses...

2021. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező hogy vagy kérdésed ota? Nem vagy fiatal és éretlen sem gyerekálaláshoz.mindegy tizen évesen, vagy huszon évesen lehet gyereked
2021. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!