Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Üdvözlet! Elvesztettem a...

Üdvözlet! Elvesztettem a lakhatásom 5 hónapos terhes kismama vagyok egyedül maradtam Esetleg valakinek van ötlete mit tudnék csinálni az öngyilkosságon kívül?Anyaotthonok tele vannak egyenlőre mindenhonnan elutasítottak.

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 14:47
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Az okoskodó kommentelőket kérdezem az nem fordult meg a fejezetben hogy apuka időközben meg gondolta magát? Amire nekem persze nincs lehetőségem és nem albérletben laktunk hanem nàluk. Neki maradt helye nekem ugye nem.
2021. febr. 1. 17:33
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy megszületik a gyerek, indítsd el az apaságit, hogy minél előbb gyerektartás legyen. Ha dolgozol, akkor mehetsz táppénzre, kapsz csedet, gyedet, talán egy szoba bérlése ki jönne belőle. Próbálj a szüleidtől valami segítséget kérni, csak nem olyan szívtelenek. Aztán a gyereket bölcsibe kell adni és vissza dolgozni, sajnálom, nagyon nehéz lesz, de ne add fel.
2021. febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de ekkora büdös parasztnak senki nem szülne gyereket, emiatt ezt nem feltételezhettem, hogy 5 hónapos terhesen rak ki téged az utcára. Menj vissza a szüleidhez, ha ordít, akkor ordít, kit érdekel, amíg nem ver és nem erőszakol meg, addig sokkal jobb nála lakni, mint megfagyni az utcán. Barátnő esetleg, aki befogadna, vagy más rokon?

Ha nem volt munkaviszonyod, akkor havonta kapsz majd 28 ezer ft gyest és 12 ezer ft családi pótlékot. Apukától ki kell hajtani a gyerektartást. És szülés után kaphatsz anyasági támogatást, az egyszeri 70 ezer ft, kell hozzá 4 pecsét a terhesgondozásból.

2021. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk ez egyértelmű volt, kérdező. Az a baj, hogy konkrétan a semmire vállaltad azt a gyereket. Náluk laktatok.... Tehát nagy eséllyel nagyon fiatalok is vagytok, rövid ideje együtt.... Esélyes ilyenkor a meggondolom magam.... Ezért kellett volna előre tervezni. Na mindegy.


Hol dolgozol, miylen munkád van? Ott esetleg nincs munkásszállás? Arra, hogy a gyereket megtarthasd stabil lakhatás nélkül esélyed nincs, már a kórházból se fogják kiengedni veled. Beszélj a szüleiddel. Aztán mikor a gyerek 20 hetes, mehet a bölcsibe, te meg dolgozni

2021. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem mondhatom meg, hogy mit tegyél, azt viszont tudom, hogy én mit tennék.

Első körben megkérdezném a rokonainat, és az apa szüleit, tudnak-e segíteni a lakhatásban.

Ha ez nem jön össze, körbekérdezném a barátaimat, munkatársaimat, tudnak-e segíteni.

Ha egyik sem jön össze, felkeresném valamelyik nyílt örökbefogadást segítő társaságot, és keresnék egy családot a gyerekem számára.

2021. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%
Most hol vagy?
2021. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
92%
voltál már a családsegítőben? vagy csak te felhívtad az anyaotthont és azt mondták nincs hely? Mert ha a családsegítő hívja, akkor azért megpróbálnak beszuszakolni valahova. Ha olyan településen laksz, ahol vannak szociális bérlakások, ott szoktak fenntartani krízislakásokat is, az is megérhet egy próbát.
2021. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
77%
Ajánlom ezt a kérdést minden itt vergődő tinilánynak, akik azon hisztiznek, hogy a gonosz szüleik miért nem engedik őket összeköltözni a barátjukkal. Egyébként ja, menj apádhoz, a gyerek apját meg pereld.
2021. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
72%
Igen kérdező, eddig is értettük hogy NEKED nem volt semmid. Ezért nem vállalunk úgy gyereket ha mi egymagunk nem tudnánk eltartani...ilyen egyszerű ez. Egy ártatlan életet nem alapozok más pénzére és lakására.
2021. febr. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom 8 osztály megvan🙄
2021. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!