Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen okból tudtál csak a...

Milyen okból tudtál csak a tervezettnél később gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Tehát ha korábban szerettél volna szülni, miért csúszott későbbre? (Bár ez talán világos, azért kiemelem, hogy a kérdésem nőkhöz szól.)

Egészségügyi problémákon azokat a hátráltató tényezőket értem, amik a termékenységet önmagukban nem befolyásolják, az életminőséget azonban igen.

Családi támogatás vagy szociális kapcsolatok alatt pedig elsősorban az érzelmi támogatást vagy a (nem anyagi jellegű) segítségnyújtást.

A partner nem feltétlenül csak attól megfelelő, hogy képes szerető és stabil párkapcsolat kialakítására, de hajlandó gyermeket is nemzeni és a gyermekneveléssel járó (ráeső) terheket is elbírja.



2021. febr. 12. 11:42
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:
88%
Anyagi
2021. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
88%
Anyagi
2021. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Anyagi = "Egzisztenciális okok (pl. megélhetési, lakhatási nehézségek)"
2021. márc. 28. 20:22
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem volna harminc éves korom előtt szülni, nem jött össze, mert nem a megfelelő partnerrel voltam. Csak hitegetett, hogy akar majd gyereket, majd valamikor, majd-majd-majd. De végül is inkább örülök, hogy nem neki szültem, hanem annak aki most a férjem, mert az exemmel így sok év távlatában már látom, hogy más, sokkal nagyobb bajok is voltak, mint hogy nem akart gyereket.
2021. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
82%

Hát...akkor én vagyok a kakkukktojás....


Én nem szerettem volna szülni.Az első férjemnek tuti,mert megvert kétszer,a harmadikat nem vártam meg.Egy agresszív disznó volt,és ha hiszitek ha nem, a házasságkötésünk után vallotta be, hogy az előző jegyesét is megverte, azért mentek szét.

Semmit nem mutatott, hogy tettlegesen is bántani fog.Jó,néha összevesztünk szóban,de ki nem szokott.

Na,neki hazudtam pár évig,hogy iiiigen,persze,szeretnék gyereket, de közben mivel ráébredtem,hogy milyen szemét, állandóan számoltam a napokat, és ovulációkor simán elutasítottam.


De milyen jó,hogy nem lett tőle gyerekem!


Utána 30 évesen éltem az életem, elváltként.

Megismerkedtem a jelenlegi férjemmel, aki a kapcsolatunk 2. évében fiatalon rákbeteg lett, kemó,műtétek,stb.

Elkönyveltük, hogy oké nem lehet gyerekünk.Mindenünk megvolt.

Örültünk egymásnak, hogy túlélte.


Aztán 7 év nem védekezés után megfogant a fiunk.


A legjobb dolog! Már 3 éves :-)

2021. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is van nyilván, a párommal nem volt stabil a kapcsolatunk, a munkahelyeim szarok voltak és csak pár hónapig tartottak, bolond főbérlő lakásában tengődtünk, aztán hopp, minden rendeződött egy három hónapos időszakon belül, akkor vállaltunk gyereket.
2021. ápr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
88%

Sok oka van. Eleinte gondoltunk gyerekvállalásra, de még élvezni akartuk a házasságunkat kettesben, aztán 7 évig nem jött össze. ( Nem találtak semmi eü okot) Utólag ennek már örülünk, mert rájöttünk, hogy egyáltalán nem biztos, hogy akarunk gyereket.

A lakhatásunk problémás, költözni, pluszba építkezni nincs pénzünk, hitelt nem merünk felvenni.

Nehéz anyagi helyzetben vagyunk, a covid korlátozások miatt mindketten a munkánk, megszokott fizetésünk nélkül maradtunk, nem tudni mikor kaphatjuk vissza, nem tudjuk óhajtanak-e megint ilyen korlátozásokat bevezetni ami munkahelyvesztésekkel jár. Így alig élünk meg, egy gyerek mellett pláne nem.

Hogy a gyerek iránti vágy visszajön e, nem tudjuk. Egyenlőre elmúlt a vágy és nem is alkalmasak a körülmények, és inkább toljuk a döntést. Még max 2-3 év és eldől, hogy belevágunk- e vagy maradunk kettesben:). Addigra talán a mostani anyagi helyzet is sabilizálódik/ kiszámíthatóbb lesz.

2021. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pont fordítva, túl korán (22 évesen) szültem az elsőt és 26 évesen a másodikat. Aztán elváltam, nem találtam a megfelelő partnert a harmadikhoz. Nem akartam ekkora korkülönbséget a gyerekek között. Most vagyok 34 hetes a harmadikkal.


Nővéremék hamarabb szerettek volna, de ő későn talált olyan orvost, aki kiderítette mi áll a vetélései mögött.

Így 41 évesen lett anyuka. De legalább sikerült neki, irtó cuki a kisfia 😊

2021. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
88%
Már szerettem volna babát, párom is volt, minden adott volt, de lelkileg éretlen voltam.
2021. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

10 évig voltam együtt az első párommal, azt gondoltuk, hogy majd 25 felett jöhet a házasság, gyerek. Aztán mégsem úgy alakult, hanem a tiniszerelem szépen barátsággá szelidült. Szerencsére, mert most mindketten egy boldogtalan párkapcsolatban élnénk vagy túllennénk egy váláson.

Úgyhogy hiába szerettem volna 30 előtt szülni, nem így hozta az élet, de nagyon nem bánom.


Örülök, hogy megismertem a jelenlegi férjem és vele vállaltam gyereket.

2021. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!