Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen okból tudtál csak a...

Milyen okból tudtál csak a tervezettnél később gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Tehát ha korábban szerettél volna szülni, miért csúszott későbbre? (Bár ez talán világos, azért kiemelem, hogy a kérdésem nőkhöz szól.)

Egészségügyi problémákon azokat a hátráltató tényezőket értem, amik a termékenységet önmagukban nem befolyásolják, az életminőséget azonban igen.

Családi támogatás vagy szociális kapcsolatok alatt pedig elsősorban az érzelmi támogatást vagy a (nem anyagi jellegű) segítségnyújtást.

A partner nem feltétlenül csak attól megfelelő, hogy képes szerető és stabil párkapcsolat kialakítására, de hajlandó gyermeket is nemzeni és a gyermekneveléssel járó (ráeső) terheket is elbírja.



2021. febr. 12. 11:42
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Harminc éves koromban akartam szülni, 36 évesen sikerült. Addigra jött össze, termékenység probléma miatt. Teso emiatt nem lesz.
2022. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Több összetevős a dolog. 25 évesen kezdtem dolgozni és a nulláról megteremteni a létfeltételeimet, az anyagi biztonságomat, stb. 26 évesen ismertem meg a páromat, aki hasonló háttérrel rendelkezett. Összelapátoltuk ketten a kis életünket, majdnem 30 voltam mire úgy döntöttünk, hogy mostmár biztos körülményekbe érkezik. Ezután 1 évet vártunk arra, hogy jönni akarjon.

Én 25-6 évesen már szerettem volna anya lenni, de az már gimis koromban kirajzolódott, hogyha egyetemre megyek, akkor ez nem fog menni. 31 évesen, tavasszal fog megszületni az első babánk és szeretnénk még másodikat.

2022. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
28 éves voltam, amikor megismertem a férjem. 5 év múlva lett gyerekünk (1.5 év próbálkozás után). De akkor már volt saját lakás, munka,kocsi.
2022. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 évesen szerettem volna, de a férjem még nem akart gyereket. "Nem állt rá készen" Amire akart volna addigra nálam egészségügyi problémák alakultak ki, most 30 éves vagyok és lombikozunk.
2022. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalabb koromban úgy terveztem, hogy férj, 3 gyerek és 30 éves korom előtt szerettem volna az elsőt :). A későbbi férjemet meg is ismertem 24 évesen, de majdnem 30 voltam, mire eljutott a lánykérésig. És a baráti körét nézve ő még a korán házasodók közé tartozik. Utána nem jött egyből a baba, majd el is vetéltem. Jelenleg 2 kicsi gyerekünk van.

A fő ok talán a Pató Pál úr szellemiség ("Ej, ráérünk arra még!"), de ehhez kapcsolódik egy kis egzisztenciális probléma is. A mellék ok pedig a termékenység.

2023. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
17 voltam, mikor összejöttünk. Azt tudtam, hogy a főiskola elvégzésekor 22 leszek, dolgozom mondjuk 1-2 évet és szerettem volna már 25 évesen anya lenni. A férjem is így gondolta, de ő csúszott az egyetemmel, így nem volt túl jó a munkája, az enyém meg alapból nem egy főnyeremény fizetés szempontjából (tanító vagyok). Sokat nem csúszott a dolog, de mire lett a férjemnek egy jobb állása és meg tudtuk teremteni a lakhatásra valót, addigra eltelt két év.
2023. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

33 vagyok, még nincs gyerekem.

Ahogy előttem már írták, 25 évesen tudtam igazából a munka világába bekapcsolódni, nulláról kellett mindent felépíteni, mostanra már viszonylag stabil az egzisztenciám, de még így is sok a bizonytalanság, pl saját ingatlan hiánya.

Emellé jön a megfelelő partner hiánya, másfél évvel ezelőttig nem volt olyan férfi, aki felvállalt volna hosszú távon vagy én nem éreztem velük jól magam.

Ezek miatt le is mondtam a gyerekvállalás kérdéséről, főleg az utóbbi időben, ami kezd kirajzolodni a Magyarországi családpolitika címszó alatt, nem szeretném ha a gyerekem oktatás, egészségügy, normális élhető jövő nélkül nőne fel.

Jelenlegi párommal változhat talán a helyzet, ha sikerül kijutni külföldre, normális fizetéssel, lakhatással, akkor be merem vállalni, addigra viszont bőven 35 felett leszek, de korábban esélytelen volt.

2023. szept. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 NTBS ***** válasza:
100%
Válás miatt. Nincs párom jelenleg. Így gyerekem sem lesz férfiként.
2023. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen termékenységi gondok. 30 éves voltam, mikor a férjemmel úgy éreztük, hogy csak a gyerek hiányzik. Az eredeti terv az volt, hogy pikk-pakk jön az első gyerek, akit 31-32 éves koromban szülök meg és kis korkülönbséggel jöhet a tesó. Ehhez képest most 35 évesen tarthatom a karomban a 4 hetes kislányunkat.

Hogy lesz-e testvére? Nem tudom. Egyelőre hálás vagyok hogy ennyi küzdelmes év (kivizsgálások, műtétek, sikertelen lombikok és két vetélés) után végre itt van velünk az egészséges gyerekünk.

2023. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!