Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen okból tudtál csak a...

Milyen okból tudtál csak a tervezettnél később gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Tehát ha korábban szerettél volna szülni, miért csúszott későbbre? (Bár ez talán világos, azért kiemelem, hogy a kérdésem nőkhöz szól.)

Egészségügyi problémákon azokat a hátráltató tényezőket értem, amik a termékenységet önmagukban nem befolyásolják, az életminőséget azonban igen.

Családi támogatás vagy szociális kapcsolatok alatt pedig elsősorban az érzelmi támogatást vagy a (nem anyagi jellegű) segítségnyújtást.

A partner nem feltétlenül csak attól megfelelő, hogy képes szerető és stabil párkapcsolat kialakítására, de hajlandó gyermeket is nemzeni és a gyermekneveléssel járó (ráeső) terheket is elbírja.



2021. febr. 12. 11:42
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%
Én még gimis voltam amikor összejöttünk a férjemmel, ő akkor már egyetemista. Nálunk árnyalt a dolog, ugye se pénzünk semminek volt, fiatalok is voltunk, plusz ott volt az alkoholista apám, aki folyton mindig bajbakeveredrtt, buta volt, mindig nekem kellet tintétni mindent, rendőrségre jártam miatta stb. Aztán meglett szépen a házunk, de a fejem felett még ott lebegett hogy egy igénytelen, koszos alkoholistárol kell gondoskodnom később, mert ugye dolgozni sose dolgozott. De ezt megelégeltem, egszakitottam vele minden kapcsolatot és belevágtunk. Már megvolt a fiam, amikor kórházba került mert szó szerint elitta az agyát, és 1 hét múlva rá meghalt az alkohol elvonási tüneteiben. Szóval nekem az anyagiak és a család miatt is csúszott. Végül 27 évesen lett gyerekem.
2021. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
69%

Elso hazassagom reformatus-ateista polgari eskuvo volt, polgari valoperrel.


Masodik parom viszont katolikus es szeretett volna katolikus eskuvot, viszont ennek gatja volt hogy a kat. egyhaz elismerte a korabbi polgari eskuvomet meg sem keresztelt exferjemmel ervenyes katolikus hazassagnak, igy vegigcsinaltam egy egyhazi ervenytelenito eljarast. 2evvel kesobb hazasodtunk a tervezettnel, gyermeket utana vallaltunk.

2021. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
94%
Meddő vagyok. Ez nem volt benne a pakliban, amikor 27 évesen eldöntöttük, hogy szeretnénk gyermeket. 10 év küzdelem után adatott meg.
2021. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
92%
32 voltam mikor megismertem a férjem. Meddőségi gondok is befigyeltek. 37 évesen született meg a lányunk.
2021. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
56%
Karier.
2021. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Gondoltam, ha valaki karriert tervez, akkor eleve későbbre tervezi a szülést, tehát nem a kérdés célcsoportja az, aki karrierépítés miatt szül később. Itt főleg a nem tervezett, véletlen, szándéktalan vagy külső hátráltató okokról van szó. Egyébként bár ez egy elterjedt közvélekedés/ sztereotípia, hogy a nők karrieristák lettek és ezért szülnek később, ezt eddig minden hazai kutatás megcáfolta.
2021. febr. 13. 09:31
 17/39 anonim ***** válasza:
91%
#15 vagyok. Én pedig a karierem miatt szültem később majdnem 15 évvel, de értem, hogy nem ez a kérdés.
2021. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
64%
(azért ha már ilyen szép karriered van, akkor arra odafigyelhetnél, hogy következetesen ne egy R-rel írd 😏)
2021. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
98%
Tesómnál először kiderült egy nagyon csúnya termékenységi gondokat is okozó nőgyógyászati probléma, közben szét is mentek a sráccal, most szingli, és nem működik a hormonrendszere sem. De az eredeti terv szerint már a harmadikat várná... Ezzel leginkább a termékenységi gondokra szavazok.
2021. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
93%
29 voltam, amikor megismertem azt, akivel el tudtam képzelni életemben először a családalapítást. Fősulisok voltunk levelezőn, a tanulmányok alatt nem lett volna gyereket szülni, emiatt kapásból 3 évig szó sem lehetett róla. Mire 32 lettem, benne voltunk az első nagy krízisünkben, ami már akkor is 1 éve tartott, én akkor szakítani akartam, de nem engedett...Beletelt egy 1,5 évbe, mire helyrejöttünk annyira, hogy megkérte a kezemet. Utána meg újabb 1,5 évig nem estem teherbe, hiába nem védekeztünk. Nem tudom, kinél voltak termékenységi gondok, de nem hiszem, hogy jót tett, hogy közvetlen a radiátor mellett süttette a golyóit egész télen, mivel ott volt a számítógépe. 36 évesen született meg a gyerekünk. Pár év múlva a házasságunk tönkrement teljesen (nem a gyerek miatt, a születése és az első évek életünk és a kapcsolatunk legszebb időszaka volt!). Sajnos emiatt második gyermekem már nem lesz.
2021. márc. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!