Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként a mártír és az...

Anyaként a mártír és az önzőség közötti optimális módot hogy lehet megtalálni?

Figyelt kérdés

Általában nincs vele talán annyira gondom, bár hajlok a mártírságra, a gyerekek az elsők. Komplikált nehéz helyzetbe kerültem.

Az egyik oldalon egy mérgező halott házassági formában élés, ami stresszes, viszont jobb életkörülmények, nagyobb lakás, szebb környezet, a másik oldalon a hazám, az otthonom, a munkahelyem, családom, barátaim, sok év kapcsolatrendszere, a mentális egészségem.. nagyon rosszul érzem magam. A gyerekek kamaszok.



2021. márc. 8. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki légyszíves!
2021. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem, melyik a mártírság és melyik az önzés. Szerintem szar házasságban maradni anyagi előnyök miatt pont, hogy önzés. Szerintem kicsit rendezd ezt még át a fejedben. Ha kamaszok a gyerekek, akkir meg dönts a magad érdekei szerint, és dönthessenek ök is, hogy hol maradnak.
2021. márc. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Nyilvánvalóan a válás a megoldás. Se nem martirsag, se nem önzés. A gyerekek ha kamaszok, majd eldöntik kivel akarnak élni.
2021. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kifejtem. A házasság évek óta halott volt már, nem volt párkapcsolat, viszont mérgező stressz, cirkuszok, veszekedések.

Volt kb 3 év amikor a férj másik városban dolgozott, volt amikor Budapesten. Majd külföldre ment dolgozni, hirtelen. Haza tudott látogatni időközönként így ez ideális volt a covid előtt. Majd jött a covid és decembertől július végéig egyáltalán nem találkoztak. Itt tettem egy borzasztóan buta lépést, egy gesztust, hogy az apjuk is legyen az életükben. MErt ugye ha simán elválsz akkor még hétvégeken vagy szünetekben találkoznak, ám ha külföldön van akkor ez nincs. Kijöttünk külföldre, egyéni tanrend, távmunkával, hogy decemberig itt leszünk. Nem gondoltam akkor, én naív és buta, hogy magamat milyen helyzetbe hozom ezzel. Nem tudtunk visszamenni decemberbe, utazási korlátozások jöttek, ráadásul mindannyian elkaptuk a covidot. Tehát a tanév második fele is ott telik.

2021. márc. 8. 10:10
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Szép történet. Most konkrétan mi a kérdés?
2021. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szóval nem csak simán válás, hanem az egyik fél külföldön él, ahol jobbak a feltételek bizonyos szempontból. Az én szemszögemből pedig mindenről lemondanék a maradással, a nyugalmas életről, a család és kapcsolatrendszer, a munkám, nem terveztem kiköltözni. Azért, hogy feltételezetten jobb iskolarendszer és környezet. Bár otthon magabiztosabbak, vidámabbak voltak, bő kapcsolatrendszerrel önállósággal, és igazából a nyugalom vs. feszült családi légkör is hat rájuk szerintem. Nem hagynám őket itt külföldön, mert az apa a munkája (sokat dolgozik, vegyes időpontokban) és a személyisége okán (nincs mély kapcsolata a gyerekekkelnem alkalmas arra, hogy gondoskod, kritikus, veszekedős, cirkuszolós, ugyanakkor a fontos dolgokban meg konfliktuskerülő, és leginkább egocentrikus, tehát magára és a saját igényeire figyel )nem tudnám felelőséggel itt hagyni őket. Illetve én sem szeretném őket ritkán látni. Szóval igen, egy sima válás esetén egy kamasz eldöntheti hol szeretne élni, én viszont így, a külföldhöz nem járulnék hozzá .. legalábbis most az eltelt hónapokat figyelve így érzem.
2021. márc. 8. 10:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem járulsz hozza. Más kérdés?
2021. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de zavaros. Tényleg nem világos, mit akarsz kérdezni. Most akkor jobb külföldön vagy nem?
2021. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem te úgyis kint maradsz, mert önző is vagy, meg mártír is. Le is írtad, hogy a gyerekeinek is jobb itthon, de neked fontosabb a kényelem, meg az anyagiak(önzőség). De legalább lesz mit a gyerekeid fejéhez vágni, hogy mekkora hős voltál, mert csak miattuk ott maradtál a szörnyű kapcsolatodban.(Mártírság.)

Az optimális mód meg a válás.(Ismerek olyat,akinek 2 gyereke van 2 apától. Mindkét apuka külföldön van és érdekes, meg tudják oldani a kapcsolattartást. Még a Covid alatt is.)

2021. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Félreértettél. Nekem jobb otthon, én haza szeretnék menni. Számomra az önfeláldozás az ittmaradás lenne, mintha lemondanék az életemről. Nem volt szándékom kijönni, kint ragadni, tettem egy gesztust, mert nem tudtak a covid miatt találkozni, gondoltam pár hónapot kint leszünk aztán itt ragadtunk, utazási tilalom jött, majd elkaptuk mindannyian.. ez van Egyelőre. A hazamenésre hajlok, mert úgy érzem egyszerűen nem vagyok képes maradni. Csak közben itt a gyerekek jártak addig iskolába- és ez könnyú volt itt.. míg a visszatérés nehéz (különbözeti vizsgák miatt)
2021. márc. 8. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!