Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nők! Mit hozott belőletek ki...

Nők! Mit hozott belőletek ki az anyaság?

Figyelt kérdés
Felismertetek valami bennetek rejlő új képességet általa?

2021. márc. 18. 20:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Aha. Azt hogy idegbeteg vagyok 😁😱
2021. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
95%
Mit hozott ki belőlem? Az állatot :D
2021. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
A sárkányt, az idegbetegséget, a kiabálást.
2021. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
92%

Pozitív értelemben semmi újat, előtte is gondoskodó, szeretgető, felfedező típus voltam.

Negatív lista: millió dolog amit szívesen kihagytam volna. Pl. aggódás, szorongás, tehetetlenség érzése.

2021. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
88%

Határozottan!

Van egy 13 és egy 15 éves fiam. Mostmár nem kell oly a sok mindent csinálni, szerencsére nagyon önállóak, mondjuk kiskoruk óta erre tanítjuk őket apukájukkal.

Hm, talán azt, hogy mennyi mindenre képes vagyok egyedül. Amikor a fiúk picik voltak, sokszor ment apa üzleti útra 1-2 napra, olyankor mindent egyedül kellett csinálnom, - persze ott voltak mindig a nagyszülők, és kérdezték is, hogy kell-e segítség, de mindig úgy voltam vele, hogy az én gyerekeim, nekem kell gondoskodni róluk - és nagyon sokszor rájöttem, hogy váó, főztem, takarítottam, mostam, kutyátsétáltattam, dolgoztam (otthonról), és még tudtam foglalkozni is a két pici gyerekkel.

Bevallom őszintén, hogy én miután megszültem az elsőt, nagyon féltem, hogy rossz anya leszek, vagy nem lesz mindenre időm. Mostani fejjel visszagondolva, nagy hülyeséget mondtam. Valahogy minden megoldódott! 🤷🏼‍♀️😂😁

2021. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Milyen biztatoak a valaszok. :D Ugy erzem, egy gyerek is boven eleg lesz.
2021. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
... nem lepodok meg a valaszokon
2021. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Bátrabban állok bele konfliktusokba, ha a gyerekek érdekeiről van szó. A sajátjaimért kiállni ugyanolyan nyuszi tudok lenni továbbra is. :D
2021. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sokszor éreztem azt gyerek előtt, hogy "én ezt nem bírom tovább". Legyen ez testileg, lelkileg, akárhogyan. Nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, pont ezért féltem a szüléstől. És bár gyerek még egy anyában sem maradt benn, én nagyon büszke voltam magamra, hogy sikerült, ráadásul érzéstelenítő és bármi egyéb nélkül.

Talán ezt tudnám mondani. Illetve a terhességem előtt ha nem aludtam 8 órát egyszerűen használhatatlan voltam, de tényleg. Ahhoz képest most már 3 óra alvással is egészen jól elboldogulok :D

2021. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

Az anyaságnak vannak pozitív és negatív hatásai is az emberre, akárki akármit mondd.

A gyerek sok stresszel, idegeskedéssel, plusz munkával, fáradsággal jár. De ugyanakkor én nagyon kevés olyan szülőt ismerek, aki megbánta hogy szült, gyereket vállalt, nyilván sokan egy bizonyos idő elteltével. Mindezek ellenére is, ha újra meg kellene csinálnia a két, három gyerekéért mindezt, akkor is újrakezdené.

Szóval a gyerek eleinte szo*ás finoman szólva, de sok családban annyi szeretetet látok szülő és gyerek közt, hogy azért már megéri. Nyilván sok család kipurcan, de igyekezzünk mi jobbak lenni. :D

2021. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!