Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nők! Mit hozott belőletek ki...

Nők! Mit hozott belőletek ki az anyaság?

Figyelt kérdés
Felismertetek valami bennetek rejlő új képességet általa?

2021. márc. 18. 20:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%
Megtudtam, hogy az idegrendszerem véges. Kamasz. Meg jó hogy csak egyet vállaltam. Imadom, de nem tudtam, hogy ennyire idegbeteg leszek tőle. 😂😂
2021. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

Azt, hogy alvás nélkül is lehet létezni, és hogy van az a kimerültség, amikor már nem fizikai fáradságot érzek hanem a kognitív funkcióim csökkennek (anyuka agy)

Hogy az elveket és a gyerek előtti "majd én tudok gyereket nevelni jól" érzést hamar ki lehet hajítani, aztán évek múlva rádöbbenni, hogy lehet6hogy jól csináltam de ahhoz az kellett, hogy megvegyem, veszekedjek, tűrjek, hisztizzen az utcán és ne fogadjon szót. Mindent @téltem amiről azt gondoltam én nem fogom.

Megértettem, mi a feltétel nélküli szeretet és megértettem a szüleim minden kiakasztó döntését.

Megtanultam türelmesnek lenni és a lassú változásban hinni, amikor sokáig semmi látszatja és eredménye a nevelésnek, de csak ki kell tartani, nem lehet minden másnap másképp megoldani valamit.

2021. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
30%
A legjobbakat. Teljes életszemlélet változás pozitív irányba, még alaposabb szervezettség itthon és a munkában is, nagyobb rend itthon stb. Én nem értem, másnak miért idegbaj a kisgyerekes élet, nekünk hála Istennek semmi gondunk. Soha olyan jól nem aludtunk, mint baba után, nem volt hasfájás, fogzás, hiszti, dackorszak és társai. Termászetesen ezt vagy ne hiszi el senki vagy hülyének nézi a gyerekem, hogy biztos nem "életrevaló", csak mert nem egy kezelhetetlen görcs, de engem ez nem érdekel. Örék életemben bántam volna, ha nem vállalok gyereket, pedig nagyon nem akartam anno.
2021. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, nem érted más miért idegneteg, aztan leirod, hogy nektek a legtöbb idegbajjal járó elethelyzetek kimaradtak. Tenyleg nem etzed?
2021. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

14 nem volt se hasfajas se fogzás se hiszti se dac csak alvás. Gratulálok és mélyen magamban örülnék. Még jön a kamaszkor :) Néha a nehézségek nagyobb jellemfejlődést idéznek elő mint a csuda jó dolgok. Csak szólok.

És kezelhetetlen görcs kifejezés mindenkire, aki nem a te féle álom gyereked, elég tapló személyiségere utal.

2021. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerencsére sosem tudom meg
2021. márc. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ùgy érzem, hogy belőlem is sok pozitívumot hozott elő, pl nagyobb szervezőképességet, megtanultam jobban kezelni az indulataimat, már nem akadok ki apróságokon. Kevésbé vagyok karrierista, régen a munkám volt a mindenem kb. Megtanultam élvezni a pillanatot.

Régen nem akartam gyereket. Ma már nagyon örülök, hogy engedtem magamnak megtapasztalni ezt a fajta szeretetet, mert tényleg igaz, hogy semmi máshoz nem fogható.

2021. márc. 19. 06:36
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

Rájöttem, hogy csak más gyerekei irritálnak, a sajátommal tök jól elvagyok.


Nem tudtam elképzelni, hogy képes leszek ilyen szeretetet érezni egy másik ember iránt.


Kipótolt egy olyan űrt, amiről előtte nem is tudtam, hogy létezik. Ezt nehéz megfogalmazni, mert nagyon jól elvoltam magamban terhesség előtt, és szerettem is. De most már ad valami pluszt, hogy van, amit nem tudok leírni.


Én is megtanultam alvás nélkül működni. :D

2021. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
71%
Hú. Az első pár választ olvastam csak el. Köszi, megerősítettetek abban, hogy tényleg ne akarjak gyereket.
2021. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
33%
Köszönjük 19, hogy hasznos válasszal járultál hozzá a kérdéshez. Kellemes gyermekmentes életet neked!
2021. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!