Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyha a gyerekeket is oltani...

Hogyha a gyerekeket is oltani akarnák kovid ellen, akkor beleegyeznétek?

Figyelt kérdés
Ha lehet indokoljátok meg a választ. Köszönöm! (Izraelben már oltanak gyerekeket is.)
2021. márc. 21. 22:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
16%
#9 Ezt a nagy bullshitet amit idehánytál.. vissza a sötét középkorba.
2021. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 A kérdező kommentje:
10-es köszönöm a te válaszod is. Egügyis vagy, akkor mondd meg nekem légyszives, hogy mi arra a garancia hogy aki oltat, az nem kerül súlyos állapotba? Egyre több helyről hallom hogy oltás után is lélegeztetőre kerülnek. A masodik oltás után is előfordul ez. Megmondanád nekem hogy ez miért van?
2021. márc. 21. 22:48
 13/86 anonim ***** válasza:
70%
Nem én válaszoltam a nemzetközi mintát, de egyetértek. Nem a mellékhatások a bajom, az előfordul több oltásnál is, csak hogy nagy mintán bizonyosodjon be: biztonságos. A "gondolom, gyerekeknél ugyanez lehet" nem tudományos megalapozottság.
2021. márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 A kérdező kommentje:
11-es nem értelek! Mindenkinek másképp reagál a szervezete az oltásra is, és a betegségre is. Vagy nem?
2021. márc. 21. 22:50
 15/86 anonim ***** válasza:
56%

Igen be! Mi mar varjuk az oltast a ferjemmel.

Szeretnenk utazni vegrr

2021. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:
Jezlem hogy minden választ felpontozok, a tartalmától függetlenül, azért mert őszintén válaszoltok.
2021. márc. 21. 22:54
 17/86 anonim ***** válasza:
38%
"És egyszerűen félelmetes, hogy ennyi eszetlen ember van, aki nem akar oltatni. Az ilyenek miatt sosem fogunk megszabadulni ettől a szartól." +1 Ezeknek semmilyen eü-s ellátást nem kéne biztosítani ezzel az erővel, mert mind ördögtől való...tiszta rettegő ősemberek.
2021. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 A kérdező kommentje:
Amúgy az igaz, hogy sosem fogunk megszabadulni tőle, de szerintem nem a nem oltakozás miatt. Mutálódik, terjed, hiszen vírus.
2021. márc. 21. 22:57
 19/86 anonim ***** válasza:
75%

"mi arra a garancia hogy aki oltat, az nem kerül súlyos állapotba?"


Bár nem a 10-es vagyok, de erre szerintem könnyű válaszolni: nincs garancia. Olyan az oltás, mint a biztonsági öv: a tapasztalatok szerint, ha baleset van, nagy eséllyel megvéd és az öv miatt éled túl. Persze, lehet, hogy hiába voltál bekötve, mégis súlyosan megsérülsz és súlyos állapotba kerülsz, de a tapasztalatok szerint az öv nagyon-nagyon lecsökkenti ennek a valószínűségét. És persze az is lehet, hogy pont te leszel az az egy, aki az öv miatt szenved bordatörést és épp abba hal bele.


Ugyanez vonatkozik az oltásra is, a tapasztalatok szerint nagy eséllyel megvédi azokat a kórházba kerüléstől, akik megkapják, de nem mindig, sőt lehet hogy valakinek épp az oltástól lesz baja. De ha nem adatod be, az olyan, mintha nem kötnéd be magad a kocsiban: a nagyobbik kockázatot választod.

2021. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
68%

"Egügyis vagy, akkor mondd meg nekem légyszives, hogy mi arra a garancia hogy aki oltat, az nem kerül súlyos állapotba? Egyre több helyről hallom hogy oltás után is lélegeztetőre kerülnek"


Statisztikáról hallottál már?

Senki nem mondta soha, hogy az oltás 100%-ban megvéd akár a betegségtől, akár a súlyos szövődménytől.

De a vizsgálatok azt mutatják, hogy bizony nagy %-ban véd.

Ha mondjuk annak az esélye, hogy elkapd, 25%, és annak az esélye, hogy aztán belepusztulj mondjuk 2%, akkor az összesen 0.5% arra, hogy meghalj.

Ha az oltás megelőzi a fertőzések 80%-át, azaz 25% helyett kapásból csak 5% eséllyel kapod el, és nem 2% az esélye, hogy beledöglesz, hanem csak 1%, akkor rögtön csökkentetted az elpatkolás esélyét...


(a számok nyilván példák, nem pontos adatok)



Attól, hogy te ismersz egy-két olyat, aki be lett oltva és mégis belehalt, az szomorú. De ez nem bizonyíték arra, hogy az oltás nem véd. A statisztika (amit nem a szűk környezetedben lévő 20 emberrel csinálnak, hanem több millióval), azt mutatja, hogy bizony kisebb eselyellel halsz meg, ha beoltatod magad.

2021. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!