Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyereket vállalunk, akkor...

Ha gyereket vállalunk, akkor le kell mondanom arról hogy 10 - 11 ig alszom?

Figyelt kérdés
36 éves férfi vagyok, párom szeretne már gyereket, de én nem, egyszerűen nagyon erőssen bagoly típus vagyok , képtelen vagyok 10 előtt felkelni és éjfél előtt elaludni, egyszerűen ilyen vagyok.. nekem fontos hogy soká aludjak.. ha gyerek lesz erről nem tudnék lemondani
2021. márc. 27. 09:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%

Hát amíg kicsi, nem ovis simán lerakhatjátok későn aludni, így későn kel. Este 11kor alszik, akkor 10-11 ig is aludhat. Este felkel enni, ha az anyja kel hozzá, akkor azzal neked nincs teendőd.

Ovisként már fel kel kelni és oviba vinni.

2021. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni hogyan jársz?
2021. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2. vállalkozó vagyok teljesen én osztom az időmet.. általában éjfélig dolgozom
2021. márc. 27. 09:46
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy a párod milyen típus. Ő is jelenleg ugyanilyen életmódot folytat? Későn fekszik és későn kel?


Amúgy a munkádat hogyan látod el így? A legtöbb helyen 10-kor már javában zajlik a munka, aki pedig műszakban jár, nos ott sem fér bele egy ilyen alvási szokás. Vagy talán vállalkozó vagy és igazából egész nap lógatod a lábadat? Mindegy is, a kérdés szempontjából ez lényegtelen.


Azt neked kell tudnod, hogy a kapcsolatotok mit bírna ki. Vannak nők, akik csendben tűrik a szülés után, hogy míg ők robotolnak a gyerek körül és a háztartásban, addig a férjük is egy nagy gyerekként viselkedjen, mások pedig rövid időn belül eljutnak oda, hogy ezt szóvá tegyék és ebből vita, rosszabb esetben pedig válás lesz. Ha nem szeretnéd, hogy a kapcsolatotok egy romhalmazzá váljon a fura gyerekes szokásod miatt, akkor jobb, ha már most változtatsz rajta.

2021. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
A férjem éjfélkor fekszik le kb és nyolckor kel, ez már beállt bioritmusa, a munkájához is ez az ideális. A gyerek ebben nem zavarja. Inkább én ébresztem, mert már megunom, hogy órákig csendben foglaljam le a picit, és én se tudok addig szöszölni, reggelit készíteni meg ilyenek, amíg alszik. De ez a gyerek előtt is így volt, szóval ő semmit nem befolyásolt ezen. A babával mi hatkor kelünk egyébként. Ha te a pároddal most úgy éltek együtt békességben, hogy ő hamarabb kel, és nem zavarja, hogy te végig alszod a délelőttöt, akkor ez gyerekkel együtt is simán megoldható. Ugyanakkor a gyerekvállalás némi rugalmasságot igényel tőled, mint apától is. Már csak a párod miatti figyelmességből is. De persze ha nem akarsz gyereket, akkor minden kifogás megfelelő.
2021. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Párom is ilyen típus inkább, szóval nem értem ő is hogy tudná csinálni....
2021. márc. 27. 09:51
 7/22 A kérdező kommentje:

"Amúgy a munkádat hogyan látod el így? A legtöbb helyen 10-kor már javában zajlik a munka, aki pedig műszakban jár, nos ott sem fér bele egy ilyen alvási szokás. Vagy talán vállalkozó vagy és igazából egész nap lógatod a lábadat? Mindegy is, a kérdés szempontjából ez lényegtelen."


Ez aztán a sztereotípia.. azért mert sokáig alszom mindjárt lusta logató lábú vagyok.. gratulálok a logikádhoz.. ha tudnád mennyit dolgozom... 😂

2021. márc. 27. 09:54
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Aki azért nem akar gyereket, hogy lehessen 11-ig aludni, az nem ezért nem akar gyereket. Ez simqn megoldható. A ferjem későn fekszik és későn kel, én meg korán a gyerekkel, én éjszakazok vele. Teljesen jól működik.
2021. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Én is 23-24 óra vagy még később mire elalszok. Gyerek előtt így volt. Most is legtöbbször 23-24 mire alszok néha ha hulla vagyok akkor 21kor miután elviszem a gyereket aludni még várok de 22kor már alszik. A fiam 6kor kel. Ez nem zavar mert annak ellenére hogy későn fekszem elég a 5-7óra alvás ehgy3rek előtt is így volt ez is.

A párom is éjfél és 1 között alszik el ő 8ig tud általában aludni de volt már hogy 7kor vagy éppen 9kor kelt. De nem értem a problémád... Akarsz amúgy gyereket vagy nem. Mert az alvás a legkisebb gondod. Az ha akarod átállítod magadnak. Unokatesóm hajnali 2 előtt soha nem feküdt le cserébe délben kelt. Szintén vállalkozó. Lett egy lánya és azóta 22-23kor alszik és 8kor legkésőbb kel.

2021. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Van az az önzési szint, ami mellett nem szabad gyereket vállalni.

Csak légy őszinte a párodhoz és engedd el, hogy találjon egy olyan férfit, aki felnőtt és akarja annyira a gyereket, hogy a saját kényelmét háttérbe tudja szorítani néhány évre. Neked nem kell.

2021. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!