Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rohamozták ma meg a...

Miért rohamozták ma meg a kismamák az oltópontokat?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy mától lehet oltani, de olvasom facebook csoportokban, hogy egyesek órákat álltak sorba pár hónapos babákkal akár. Én is be szeretném oltatni magam, de előbb például kikérem a nőgyógyászom véleményét, akihez másfél hét múlva van időpontom. De amúgy is, jövő héten nem ér rá az az oltás, ennyire sürgős, hogy most azonnal mindenkinek be kellett oltatnia magát? Nem értem az embereket, félnek a vírustól, de ott tolonganak órákat a tömegben.
2021. márc. 27. 17:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
19%

:D


gyenge

2021. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%

Mert akarnak oltást, de az életkoruk miatt kb sosem kapják meg, ha kivárják azt a sort, amiben azok vannak akik nem veszélyeztetettek. Mivel a kormány ad hoc olt, nem tudhatják, hogy holnap után is lesz-e oltópont, vagy bejelentik, hogy minden várandóst beoltottak és különben is hirtelen kiderült, hogy xy dolog is kockázat és őket vesszük előre.


2-3 hét, amire védeni kezd az oltás, nekik meg kórházba kell menniük szülni, ahol szobatársaik lesznek és esetleg van covid osztály is... Ha most kapnak oltást, akkor rögtön az első szopival kaphat ellenanyagot a baba és erre játszanak.


Én amúgy paradox módon annak is igazat aki, aki fél terhesen beoltani magát és annak is aki elment érte. Annyi ellentmondó információ van jelenleg, hogy laikusként csak reménykedni tudunk, hogy jól döntünk...

2021. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
22%
Csodálnám ha tömeg lett volna,ennyi hülye tán' csak nincs.
2021. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
80%
Hát engem nem érint mert nem szoptatok és terhes sem vagyok, de gondolom a készlet is véges. Feltételezem úgy voltak vele, nem szeretnének lemaradni. Hogy valaki a gyereket is elvitte sorban állni, az no comment (kiveve persze ha a hasában van😁).
2021. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen egyetértek veled 2-es válaszoló. Annyi mindent olvasni és hallani. Lassan már azt sem hiszem el, amit én mondok... És nem azért, mert buta lennék vagy esetleg tudatlan. Nem állok egyik oldalon sem, azaz nem vagyok vakcinaellenes és vakcináért vakon rajongó sem. Valahol a kettő között vergődök. Nagyon nehéz a jó döntést meghozni, főleg úgy, hogy én is szoptatok. Szomorú, hogy ez az egész idáig fajult, a fene se gondolta ezt tavaly januárban.
2021. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos nem csak a kismamák, olyan is volt aki már 2! éve szült! Csodás példát mutathatnak a gyerekeiknek..
2021. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
82%
6 nem lep meg. Itt semmi fegyelem nincs. En is kamuzhatnam hogy meg szoptatok, mert meg “csak” 14 hónapos a gyerek... szerintem ez már szttyosag kérdése hogy elveszed e a lehetőséget az elől aki veszelyeztetetebb nálad.
2021. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
69%
Már az egész világ meg hülyült..😥😵
2021. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
29%
#6,miért, aki két éve szült nem szoptathat pl? Eddig bármennyi idős gyereket szoptattál ellenjavallat volt az oltás. Az én lányom két éves és még szoptatom, ennyi erővel én is mehettem volna sorba állni, hogy kapjak, más kérdés hogy ha fizetnének érte sem kérném a vakcinát. Amúgy egyik csoportban olvastam, hogy annyit kérdeztek az egyik anyukától mennyi idős a gyerek és szoptat-e még. Ennyi erővel bárki odamehetne és bekamuzhatná, hogy négy hónapja szült és szoptat, de ez már megint más dolog.
2021. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
44%

6, ezzel mit akarsz mondani?

Milyen példa nem tetszik?

Egy 2 éve szült ugyanúgy szoptathat iszisz és ha megkapja az oltást, megvédheti vele a szoptatott gyerekét.

Ebben mi az elítélendo?

2021. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!