Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rohamozták ma meg a...

Miért rohamozták ma meg a kismamák az oltópontokat?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy mától lehet oltani, de olvasom facebook csoportokban, hogy egyesek órákat álltak sorba pár hónapos babákkal akár. Én is be szeretném oltatni magam, de előbb például kikérem a nőgyógyászom véleményét, akihez másfél hét múlva van időpontom. De amúgy is, jövő héten nem ér rá az az oltás, ennyire sürgős, hogy most azonnal mindenkinek be kellett oltatnia magát? Nem értem az embereket, félnek a vírustól, de ott tolonganak órákat a tömegben.
2021. márc. 27. 17:40
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
39%
Teljes mértékben egyetértek a #30 válaszolóval! Otthon lehet maradni, vizsgálatra meg úgyis mindenki időpontra megy. Az aktív dolgozó embereket kellene oltani! Főleg a kereskedelemben dolgozókat aki minden nap valós veszélynek vannak kitéve! Ennyi önző embert borzalom.
2021. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
38%
#30, én vagyok a 9-es -jól lepontozott- válaszoló. Pont ma irt a védőnőm, (jól tudja, hogy 2+ éves gyereket szoptatok), hogy ha mint szoptató anyukának kell az oltás állít ki igazolást. Nem fél éves hanem kettő, de élhetnék a lehetőséggel. Az meg hogy akinek fél éves a gyereke otthon ül. Ja, jó vicc. Sok családban (nálunk is, ismerősök többségénél is, főleg ahol olyan az időbeosztása a férjnek) a nő végzi nap közben a bevásárlást. Az egyedülállókról még szó sem esett. És igen, sokszor gyerekkel megy el az ember bevásárolni, mert másképp nem tudja megoldani. Postára szinten jár az ember, nem mindenki olyan, hogy a férjére tolja nyolc óra munka+utazás után ezt az ügyintéznivalót is. De ha a legalapabb dolgot nézem; nem tudom másnál hogy volt, én a fel éves gyerekemmel havi szinten jártam kötelező oltásokra, védőnői státuszvizsgalatra (ez volt amúgy most márciusban is, személyesen, járvány ide vagy oda), ha beteg lett plusz kört csaptunk a dokinál, hazafele a gyógyszertárban, mert lázas gyerekkel pl nem vártam még hat órát, mire valaki haza tudja hozni a gyógyszert munka után. Ahol egy autó van ott sok nő ezeket a tavokat gyerekkel úgy teszi meg, hogy tömegközeledési eszközre száll. Ne tegyél úgy kérlek, mint aki burokban él és elhiszi, hogy valaki egy fél évessel egész nap lábat logst otthon és minden ügyintéznivalót más csinál helyette. Amúgy vannak lélegeztetőn terhes nők is, ennyi erővel kisbabás szoptató anyuka is lehetne lélegezteton. Az hogy erről nincs hír, hogy a 4 hónapos gyerekét szoptató Marika lelegeztetore került, esetleg csak azt olvasod, hogy 32 éves nő van lelegezteton nem azt jelenti, hogy nem lehet ez a helyzet. Be kellene fejezni ezt az ítélkezést meg egymást nyomni a lelkiismeret furdalásba. Az egyiknek az a baja, hogy nem oltat mindenki, a másiknak az, hogy mindenki oltatni akar körülötte, a harmadiknak az oltási sorrend nem tetszik, a negyediknek maga az oltás. El kellene fogadni mindenkit, azt is, aki soha nem akarja felvenni ezt az oltást, azt is, aki él a lehetőséggel és hamarabb megkapja, meg azt is, aki a sorára vár. Érdekes én minden álláspontot el tudok fogadni, egyedül ezt a mentalitást nem, amit te és veled együtt sok más honfitársunk mutat.
2021. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
61%
De csak hogy tovább borzoljam a kedélyedet kedves #30; a legfiatalabb ismerősöm aki megkapta az oltást 17 éves, de van 25 éves nem eü-s ismerősöm is, aki már oltva van több hónapja 💁🏻‍♀️
2021. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
43%
Azért létezik online bevásárlás, online ügyintézés (a postán is), rendelhetsz gyógyszertárból, zöldségestől, bárhonnan. Ez elég hülye kifogás..
2021. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
21%
Igen, és ha lázas a gyerekem nem megyek el a tíz percre levő gyogyszertarba a kikurt gyógyszerért, neeem, dehogy, megrendelem aztán vagy hozzák hamarosan vagy nem. Jogos, hal istennek nekem ennél több eszem van és hál’istennek mindennapos halálfélelmem sincs, így az én gyerekemnek nem kell megvárnia míg online bevasarolom neki a vitaminját vagy a gyógyszert amit felírt az orvos. De pl múlt heten kaptam egy ajánlott levelet a gyámhivataltól, érdekes nekem azért is be kellett battyognom mert a postasunk covid alatt nem ad olyanokra mint csengetés, csak belöki az értesítőt. Csörögj már be akkor a postára és add már elő hogy pl ajánlott leveleknél milyen forradalmi ötleteid vannak a korona miatt, rájuk is férne mert pár évtizeddel elmarad néhány szolgáltatás minősége. Vicc, hogy ezen a szros oltason veritek magatokat, ami maximum fel évig fog “védeni”.
2021. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
40%
A 10 percre lévő gyógyszertárba el tudsz menni gyalog nem kell tömegközlekedned. A patikában szintén limitálva van mennyien vannak bent, szóval ez is hülye kifogás..a gyámhivatal meg gondolom nem minden héten küld levelet vagy ha igen akkor baj van.. Amúgy lehet kérni ismételt kézbesítést is..szóval..kifogás..
2021. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
69%

A fél évest szoptató anyuja vagyok asztmás és műtött szívbeteg. Sima influenza szövődménye miatt is tavaly januárban tüdőgondozóban kötöttem ki. 2 doboz ATB után is annyira köhögtem, hogy félt az orvosom, hogy leválik a méhlepény ha nem marad abba. Ha megengeded, nem fogom magam rosszul érezni ha megkapom az oltást.

Sokra megyek a bezárkózással ha férjem meg emberek között dolgozik. Ha meg tényleg kinyit a suli 19.én, a nagy is bármikor megkaphatja a vírust.

2021. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
15%
És asztmás szívbetegként mi motivált, hogy a covid idején vállalj gyereket? 1 éve vannak lezárások, de előtte már fél évvel tudtuk hogy baj lesz. Ráadásul már van egy, szóval nem az, hogy nem volt. Tudom a "háborúban is születtek gyerekek"! Ja csak ott nem volt választásuk a nőknek, nem volt elérhető fogamzásgátló.
2021. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
41%
36, valóban van ujrakezbesites, 10 nap különbséggel, egy olyan ügyben, amire van max 30 napod fellebbezni, úgy hogy a levél keltezési dátuma számít, ami nálunk pénteki nap volt és kedden kísérelték meg a kézbesítést. Tudod nem mindenki szeret mindent az utolsó napra hagyni, dehát nyilván te ezeket is jobban tudod. Szerencsére a gyerekem nevének megváltoztatásával kapcsolatban tényleg nem kapok minden heten levelet, de ez az egy jelen esetben erdekfeszitobb volt, minthogy 10 napot várjak egy január óta húzódó ügy elbírálási eredményére. Nekem még egyszer sem tűnt fel, hogy az orvosi rendelőt, ahova időre megyek, vagy a postát, ahol egyszerre két ember lehet bent minden távozó után fertőtlenitenek, de lehet ez csak errefelé nem divat. Ennyi erővel amúgy az idősek is tudnak mindent online csinálni bevasarlastol a postaig, gondolom ha te ennyire aggodsz az idősebb rokonaidert nem derogalt neked a vírus kezdetén megmutatni nekik hogy kell ezeket online elintézni hogy ok is otthon ücsöröghessenek másfél évig. Érdekes módon mifelénk az idősek előszeretettel lézengenek a boltban online bevásárlás helyett, ezek szerint ok nem tudjak hogy otthon is ülhetnek ahogy a kisgyerekes szoptató nőktől elvarod míg tart a GYED. Ha ennyire zavar a helyzet, hogy más oltáshoz jut kamuzd be nyugodtan te is, hogy szoptatsz.
2021. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
66%
Figyelj 38as. Szoptató anya vagyok, de neked adom az oltásom, oké? Nekem úgysem kell. Cserébe szépen magadbafordulsz és leszállsz a másikról, nem pofázol bele, hogy ki mikor vállal gyereket. Semmi közöd hozzá, mint ahogy sok minden máshoz sem. Maradj otthon és törődj a magad dolgával!
2021. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!