Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rohamozták ma meg a...

Miért rohamozták ma meg a kismamák az oltópontokat?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy mától lehet oltani, de olvasom facebook csoportokban, hogy egyesek órákat álltak sorba pár hónapos babákkal akár. Én is be szeretném oltatni magam, de előbb például kikérem a nőgyógyászom véleményét, akihez másfél hét múlva van időpontom. De amúgy is, jövő héten nem ér rá az az oltás, ennyire sürgős, hogy most azonnal mindenkinek be kellett oltatnia magát? Nem értem az embereket, félnek a vírustól, de ott tolonganak órákat a tömegben.
2021. márc. 27. 17:40
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
65%

38as.Ezt már kicsit túlzásnak érzem részedről, ne turkáljunk már egymás méhében.

De ha már itt tartunk, december elején lettem terhes mikor még arról szóltak a híradások, hogy"Kínában van valami".

Magyarországon egy darab igazolt beteg nem volt még, ha jól emlékszem Európában sem. Bocsi, hogy nem vagyok jós 🤷‍♀️

2021. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd 41, a 38 tipikus példája annak, akinek már agyára ment ez a helyzet, képes lenne ölre menni azzal, aki él azzal a jogával, hogy hamarabb kapjon oltást a kormány rendelete alapján. Ha neki kedveznének nem lenne baja, most pattog mert kiesik a körből és ezek szerint sietős lenne neki, hogy megkapja.
2021. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
39%
42-es szerinted egy eladónak nem lenne nagyobb szüksége rá? Én nem dolgozom kereskedelemben nem ezért írom. De jogom van ezt gondolni és leírni.
2021. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
67%

"1 éve vannak lezárások, de előtte már fél évvel tudtuk hogy baj lesz"

Márciusban voltak az első igazolt esetek Magyarországon. Vuhanban decemberben. Ezt tényleg baromira eltúlóztad, ne is haragudj. Amikor a szoptatós anyuka és férje"készítették" a gyereket még nem is létezett a vírus, de mindegy.

2021. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
88%
43 persze, jogod van, de a stílushoz amit megengedsz másokkal szemben, akik teljesen legálisan mennek oltatni kormányrendelet alapján, ahhoz viszont nincs. Feltételezem nem veletlen, hogy ezt találták ki. A terhesség immunhianyos állapot (olvass utána, ha nekem nem hiszel), és azért azt se felejtsük el, hogy szoptatás alatt sincs éppen a toppon az ember immunrendszere, hiszen táplál egy másik embert is a testéből továbbra is, pláne az első hat hónapban. Nem veletlen van sok anyának vitaminhianya és abból fakadó hiánybetegségei szoptatás alatt, nyilván innentől az immunrendszere sem olyan, mint egy nem szoptatonak. Azt sok helyről lehet olvasni, hogy gyerekek is vannak súlyos állapotban covid osztályon, nyilván ha anyuka oltat a tejben a gyerek is megkapja az ellenanyagot, ez megint logikus nekem. Ennek ellenére én továbbra sem fogok oltatni, ahogy a kilences válaszomban is írtam. Hogy a kereskedelemben dolgozókra miért nem gondolnak a törvényalkotók nem tudom, nem az én tisztem megítélni, de az sem, hogy a másik kormányrendelettel vitatkozzak. Sok minden nem tetszik nekem sem jelen helyzetben, nem is értek egyet mindennel, de elfogadom mert tok felesleges ezeken rugózni, nem vagyunk olyan “nagy” emberek, hogy ezen változtatni tudjunk. Én őszintén függetlenül attól hogy nem fogok oltatni már azon a véleményen vagyok hogy mindenki kapja meg aki akarja tok mindegy milyen sorrendben de minél előbb és induljon újra az élet, mert vannak nagyobb gondok is Magyarországon az oltási sorrendnél, amiket most próbálnak elbujtatni emögé a felfújt lufi mögé.
2021. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem itt azt nem értik meg sokan hogy elsősorban nem az a lényege az oltásnak hogy senki ne kapja el a betagséget, hanem hogy senki ne haljon bele. Ha egy szoptatós, amúgy egészséges anya elkapja otthon kiheveri 2 hét alatt, valószínűleg nem kerül kórházba, nem terheli az egészségügyi rendszert, és még csak ki sem esik a munkából, így a gazdaságra sincs hatása, mégis őket oltják, miközben az 50-65 közötti aktív dolgozó korosztály (ráadásul az itt szájkaratézók szüleiről van szó) sorra tölti meg a kórházakat és a temetőket.


Aki ott azt állította, hogy szívbeteg, tüdőbeteg nyugodjon meg, előbb fog kapni oltást, nem azért mert szoptat, hanem azért mert krónikus beteg.


Ráadásul aki szoptat annak külön papírokat kell beszerezni, azaz aktívan "nyomulnia" kell hogy előrébb furakodjon, miközben azt az adagot kaphatná a szívbeteg, vagy a 60 éves dolgozó. Nem kell visszautasítania az oltást, mert ha nem nyomul fel sem ajánlják, elég ha kívánja amíg sorra kerül az életkora és veszélyeztetettsége alapján.


(Az még külön undorító aki csak azért nem választja el a gyerekét, mert így majd kaphat oltást...)

2021. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
41%
En most baromira megfogom a lényeget előre is bocs, de folyton ez a nyomorék postás példa és már nagyon érdekel. Mi az anyám kínját maszkaltok postára a 21. században?! Csekket mindent online lehet intézni. Csomagot beteszed a foxspotba (ok nem mindenhol van) és kész. Leveleztek képeslapok vagy mi van?! De meg ha adtok is fel csomagot, ne mondjatok már, hogy ez annyira kikerülhetetlen járványhelyzetben hogy olyan heti program amit fel kell emlegetni, hogy de az ember jár ám postára, ráadásul gyerekkel. 32 éves leszek idén. Évek óta nem voltam postán. És meg gyerekem is van. Egy éves. Soha nem volt postán. Boltban is nagyon kevesszer. Nektek a párostól fogyatékos, hogy ne tudna bevásárolni egyedül vagy a gyerekre képtelen vigyázni, amíg ti bevasaroltok, mi?! Ok egyedülállók kivétel, bár ok is csak falun kb, mert a legtöbb nagyobb városban lehet kaját rendelni bolti átvétellel vagy kiszállítással, dm, Rossmann szinten, de minden más csak kifogás. Hagyjuk már. Aki akarja megoldja.
2021. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!