Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyakori kérdéseken bizonyos...

A gyakori kérdéseken bizonyos kérdésekre mert van sokszor az a válasz 18 év feletti gyerekek esetében hogy nagykorú?

Figyelt kérdés
Mármint például ha megkérdezi egy 18-19 éves gyerek hogy mit tegyen ha a szülei nem engedik el ide vagy oda akkor azt írják hogy nagykorú azt csinál amit akar? Vagy ha éppen a szülő tesz fel valamilyen kérdést hogy mit engedjen neki akkor is sokszor ez a válasz. Talán ez nem a válaszok többsége de nagyon sok válaszban ilyenkor ezt írják. Most csak azért mert a gyerek a törvény szerint nagykorú miért kellene mindent megengednie gyereknek? A felnövés nem egyik napról a másikra történik... Ez nem úgy van hogy 17 évesen és 364 naposan még kisgyerek és semmit sem szabad neki engedni de 1-2 nappal később már hirtelen felnőtt. Miért kéne egy 18-19 évesnek megengedni hogy például akár azt hogy dohányozzon vagy alkoholt igyon? Ez ugyan legális Magyarországon de például az USA-ban nem és ezt a nagykorúsághoz kötni pláne semmi értelme hiszen fizikálisan a 20-as évek első felében lesz a gyerek teljesen fejlett. Egy 18 éves ugyanúgy fejlődő szervezet mint egy 17 vagy egy 16 éves egy 18 évesre sem kevésbé káros a dohányzás vagy az alkohol. Ezen kívül miért kellene hagynia például a szülőnek akár hogy 18-19 évesen elmenjen dolgozni egyetem helyett? Alap hogy egy jó szülő akárhogy is de mindent megtesz azért hogy a gyereke diplomát szerezzen. Igazából bármilyen helyzetre lehet gondolni de ennek a jogilag nagykorú válasznak semmi értelme pláne azért sem mert nagyon alacsonyan is van a nagykorúság főleg a mai világban így felnőtt és jogilag nagykorú közt még csak nem is kicsi hanem hatalmas a különbség.

2021. ápr. 18. 13:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/131 A kérdező kommentje:
40-es Budapest belvárosában élek... Azaz kb az egyetlen nem elb4szott környéken az országban a villanegyedet kivéve. 39-es Nem én írok baromságokat.
2021. ápr. 18. 18:24
 42/131 A kérdező kommentje:
Egyébként azok a te ismerőseid. Olyan 27 éves is van akinek a barátai 90%-a nem tud főzni. Ez ilyen. Én azt mondaná hogy ennek a korosztálynak a fele tud fele nem tud...
2021. ápr. 18. 18:32
 43/131 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért lehet ez, mert a szülők fele annyira helikopter, hogy még főzni se engedik őket.
2021. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/131 A kérdező kommentje:
43 Mert szerinted ha a szülő engedi a gyereket főzni akkor az a gyereknek majd pont ahhoz lesz kedve? A gyereknek ahhoz van kedve hogy megkapja az új Iphone-t az új számítógépet a legújabb legjobb legdivatosabb ruhákat stb... kisebbek esetében játék figurákat... Na de főzni nem sok gyerek akarhat...
2021. ápr. 18. 19:26
 45/131 anonim ***** válasza:
100%
Most már tényleg érdekel, hogy van e gyereked.
2021. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/131 petra.kathleen ***** válasza:
100%
Volt olyan egyetemi csoporttársam, aki 19 évesen büntetésben volt, mert későn ért haza. Hát világ röheje volt, most nemazért...
2021. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/131 anonim ***** válasza:
100%
na de kerdezo, ird mar le hogy szerinted hogy lenne jo, esku erdekel
2021. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/131 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem küldenék a szobájába büntiből egy 18 évest de ami azt illeti egy 17 évest sem mert nem kisgyerek már. Fokozatosság is van a világon ez nem úgy megy hogy 17 évesen még 7kor takarodó, majd 18 évesen azt csinál amit akar.

Voltam egyetemista az ország túlfelében és senkinek nem költöztek a szülei vele. Pfffff

Jah 25 évesen meg már külön albiban éltem, dolgoztam, jaa és főztem is.

Te valami elcseszett kontrollmániás lehetsz.

2021. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/131 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen az ember felnott. A szülőnek pedig el kell engednie. Ennek mindenképp meg kell történnie. Vagy szerinted melyik az az egyik napról a másikra időpont amikor már eldöntheti hogy a saját maga által megkeresett pénzből dohányzik e? Pénzt en se adnék a gyerekemnek erre de ha a diák melós keresetet erre költi nem tudok mit tenni, illetve nyilván zsarolható vagy fenyegethetem, de semmi értelme. 🤷🏼‍♀️
2021. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/131 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen főiskolás voltam, az ország másik végében, koliban. Kiakadtam volna, ha a szüleim utánam jönnek, végre önálló voltam! És képzeld, mindenki magára főzött, mosott...

A szüleim nem örültek, de ugye felnőtt voltam, nem szóltak bele. Talán azért maradt máig nagyon jó a kapcsolatunk.

2021. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!