Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyakori kérdéseken bizonyos...

A gyakori kérdéseken bizonyos kérdésekre mert van sokszor az a válasz 18 év feletti gyerekek esetében hogy nagykorú?

Figyelt kérdés
Mármint például ha megkérdezi egy 18-19 éves gyerek hogy mit tegyen ha a szülei nem engedik el ide vagy oda akkor azt írják hogy nagykorú azt csinál amit akar? Vagy ha éppen a szülő tesz fel valamilyen kérdést hogy mit engedjen neki akkor is sokszor ez a válasz. Talán ez nem a válaszok többsége de nagyon sok válaszban ilyenkor ezt írják. Most csak azért mert a gyerek a törvény szerint nagykorú miért kellene mindent megengednie gyereknek? A felnövés nem egyik napról a másikra történik... Ez nem úgy van hogy 17 évesen és 364 naposan még kisgyerek és semmit sem szabad neki engedni de 1-2 nappal később már hirtelen felnőtt. Miért kéne egy 18-19 évesnek megengedni hogy például akár azt hogy dohányozzon vagy alkoholt igyon? Ez ugyan legális Magyarországon de például az USA-ban nem és ezt a nagykorúsághoz kötni pláne semmi értelme hiszen fizikálisan a 20-as évek első felében lesz a gyerek teljesen fejlett. Egy 18 éves ugyanúgy fejlődő szervezet mint egy 17 vagy egy 16 éves egy 18 évesre sem kevésbé káros a dohányzás vagy az alkohol. Ezen kívül miért kellene hagynia például a szülőnek akár hogy 18-19 évesen elmenjen dolgozni egyetem helyett? Alap hogy egy jó szülő akárhogy is de mindent megtesz azért hogy a gyereke diplomát szerezzen. Igazából bármilyen helyzetre lehet gondolni de ennek a jogilag nagykorú válasznak semmi értelme pláne azért sem mert nagyon alacsonyan is van a nagykorúság főleg a mai világban így felnőtt és jogilag nagykorú közt még csak nem is kicsi hanem hatalmas a különbség.

2021. ápr. 18. 13:47
 91/131 anonim ***** válasza:
100%
84, még mindig várjuk, hogy melyik egyetemen van felügyelő tanár. Úgy is írhatod, ha csak hallomásból tudod.
2021. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/131 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kisgyerek 🤣🤣🤣🤣 aki vonatra sem ülhet egyedül. Ugye most magadról beszélsz? Kapaszkodj meg már 15 évesen is magam vonatoztam be középsuliba ahogy mindenki aki nem a városban lakott. Ugyanis veled ellentétben más nem életképtelen.

Ja csak 1-2 egyetemet ismerünk te meg annyit sem, mégis te nevezed a másikat alacsonysorból jövőnek....

Mert te honnan jösz ahol 18 évesek még kisgyerekek akiket kezüknél fogva kell vezetni? Fogyatékosok otthonából? Tekints már ki a köreidből.

2021. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/131 A kérdező kommentje:
Én Budapest belvárosában élek és jól kereső diplomás szüleim vannak. Te pedig vidéki vagy így maximum te lehetsz alacsony sorból jövő mert az hogy te jársz vagy jártál egyetemre még nem jelenti hogy a szüleid is jártak. Ami alapvetően nem téged jellemezne de az emberekben sokszor benne marad a neveltetésük és az amiben felnőttek így ha egy primitív családban nőttél fel nagyobb esélyel maradt benned a primitív mentalitás.
2021. ápr. 24. 17:25
 94/131 A kérdező kommentje:

91 Ha hallomásból tudom szerinted rá kérdezek a nevére? Egyébként netes oldalakon is olvasgattam erről és ott meg pláne nem írja meg senki a nevét de ez még így is azt jelenti hogy többet tudok arról mi van az egyetemeken mint ti

...

2021. ápr. 24. 17:27
 95/131 petra.kathleen ***** válasza:
100%
Érdekelne, honnan jött neked ez a hülyeség, hogy az USA-ban van felügyelő tanár az egyetemeken. A többi barom gondolatodat inkább nem is említem, egyértelmű, hogy provokálni akarsz. Az mondjuk már rég kiderult, hogy te valójában sose jártál egyetemre, hiába játszod magad. Netes oldalakon olvasgattál, ezért többet tudsz az egyetemekrol, mint mi? Oké 😂 Biztos nem lehet bármit leírni név nélkül 😀 Hülyeségeket én is ki tudok találni, nem nehéz.
2021. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/131 petra.kathleen ***** válasza:
100%

Azzal meg remélem azért tisztában vagy, hogy nem csak a budapestiek járnak egyetemre, nekem speciel már nagyapám is diplomás volt. Nem mintha ez határozná meg egyedül, hogy ki származik "alacsony sorból", és ki nem.

Ja, és még valami: azt, hogy ki számít fiatal felnőttnek, nem én találom ki, és nem is te döntöd el, hanem az olyan tudomanyteruletek, mint pl a pszichológia, szociológia, pedagógiai, vagy a jog. Az, hogy a te beteg agyadban mi van, nem befolyásol semmit.

2021. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/131 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem pesti, az alacsony sorból jön? Mi van????

De meséld már el, hogy a -tökbe lenne egy egyetemen felügyelő tanár, mikor több épület van, többezer diák, és összevissza vannak az órák???? Amikre be se kell járni???

2021. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/131 anonim ***** válasza:
100%
az usaban az egyetemeken max biztonsagi orok vannak, de azert hogy a sok elmebeteg ne kezdjen fegyveres verengzesbe, mint az mar oly sokszor megtortent.
2021. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/131 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam hogy minden egyetemen van ez az USA-ban csak hogy bizonyos egyetemeken ezt hallomásból tudom. Most miért akarnak mindenki folyton hazudni? Egyébként kizárólag jogilag nagykorú egy 18 éves de szociológiai, pedagógiai és minden más szempontból gyerek.
2021. ápr. 25. 00:32
 100/131 A kérdező kommentje:
Egyébként fogok járni egyetemre de egyenlőre Gimnáziumban járok.
2021. ápr. 25. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!