Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyakori kérdéseken bizonyos...

A gyakori kérdéseken bizonyos kérdésekre mert van sokszor az a válasz 18 év feletti gyerekek esetében hogy nagykorú?

Figyelt kérdés
Mármint például ha megkérdezi egy 18-19 éves gyerek hogy mit tegyen ha a szülei nem engedik el ide vagy oda akkor azt írják hogy nagykorú azt csinál amit akar? Vagy ha éppen a szülő tesz fel valamilyen kérdést hogy mit engedjen neki akkor is sokszor ez a válasz. Talán ez nem a válaszok többsége de nagyon sok válaszban ilyenkor ezt írják. Most csak azért mert a gyerek a törvény szerint nagykorú miért kellene mindent megengednie gyereknek? A felnövés nem egyik napról a másikra történik... Ez nem úgy van hogy 17 évesen és 364 naposan még kisgyerek és semmit sem szabad neki engedni de 1-2 nappal később már hirtelen felnőtt. Miért kéne egy 18-19 évesnek megengedni hogy például akár azt hogy dohányozzon vagy alkoholt igyon? Ez ugyan legális Magyarországon de például az USA-ban nem és ezt a nagykorúsághoz kötni pláne semmi értelme hiszen fizikálisan a 20-as évek első felében lesz a gyerek teljesen fejlett. Egy 18 éves ugyanúgy fejlődő szervezet mint egy 17 vagy egy 16 éves egy 18 évesre sem kevésbé káros a dohányzás vagy az alkohol. Ezen kívül miért kellene hagynia például a szülőnek akár hogy 18-19 évesen elmenjen dolgozni egyetem helyett? Alap hogy egy jó szülő akárhogy is de mindent megtesz azért hogy a gyereke diplomát szerezzen. Igazából bármilyen helyzetre lehet gondolni de ennek a jogilag nagykorú válasznak semmi értelme pláne azért sem mert nagyon alacsonyan is van a nagykorúság főleg a mai világban így felnőtt és jogilag nagykorú közt még csak nem is kicsi hanem hatalmas a különbség.

2021. ápr. 18. 13:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/131 anonim ***** válasza:
100%
Mondj már légy szíves egy egyetemet, ahol van felügyelő tanár.
2021. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/131 A kérdező kommentje:
Már mondtam, minden jobb egyetemen.
2021. ápr. 20. 23:33
 73/131 anonim ***** válasza:
100%
Egyet mondj! Egy konkrétat!
2021. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/131 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd már életében nem járt egyetem közelében sem!! Ez egy kontrollmániás zakkant alak, ha nem troll.

Kérdező szerintem neked az a bajod, hogy magadból indulsz ki. Te 21 évesen még gyereknek érezted magad, akkor gondoltad mindenki az. Hát nagyon nem. És baromira el lennék keseredve ha a kisfiam majd 21 évesen az én engedélyemet kérné valamihez mint egy 5 éves. Nem nem vagyok rossz szülö, csak nem akarok hozzád hasonló életképtelent nevelni aki úgy hiszi hogy felnőtt egyetemistaként még felügyelőtanár kell ahhoz, hogy haladjon a tananyaggal.

Velünk 1.nap közölték anno jó nevű felsőoktatási intézményben a TO-s nénik hogy szülőkről mŕg csak hallani se akarnak.

Ha jártál volna egyetemre tudhatnád hogy így van...

2021. ápr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/131 petra.kathleen ***** válasza:
100%

Megérdemelték egy orrbavágást, amiért leállok trollokkal vitatkozni, de nem bírom, ha valaki hülyeségeket beszél.

Szóval:

- Köszi a bókot, de 34 vagyok.

- Egy 18-20 éves nem gyerek, de pláne nem "kisgyerek", a pontos kifejezés rá a fiatal felnőtt, egészen 25 éves koráig annak számít mindenki.

- Kétlem, hogy bármilyen egyetemen is megfordultál volna, különben te is tudnád, hogy de, nagyon is elvárt a hallgatóktól, hogy felnőttként intézték a saját ügyeiket, máshogy nem is lehetne, hiszen a szülő már nem intézkedhet helyette. Nincs olyan, hogy felügyelő tanár, de most már tényleg érdekelne, hogy szerinted melyik magyar egyetemen van ilyen. Nemhogy felügyelő tanár nincs, de még csak nem is tanárok tanítanak az egyetemeken.

- Nem tudom, a számodra mit jelent, ha valaki alacsony sorból származik, én nem sorolnám ide magam, persze pedagógus szülőkkel sosem voltunk gazdagok, de úgy érzem, megfelelő nevelést kaptam.

- Sosem éltem falun, megyeszékhelyen születtem és ott is nőttem fel.

- Lehet, hogy szerinted távol áll a normálistól az életem, csak mert viszonylag fiatalon lett saját családom, de még mindig ezerszer normálisabbnak érzem ezt, mint azt, hogy valakit 18 év fölött is a szülei pesztrálnak. Akár a szüleivel él még valaki ennyi idősen, akár nem, valami nagyon félrement a nevelés során, ha még meg kell mondani egy fiatal felnőttnek, hogy mikor mit csináljon. Semmi gond azzal, ha a szülő tanácsot ad, hiszen idősebb, többet tapasztalt, de már nem dönthet a gyereke helyett.

2021. ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/131 anonim ***** válasza:
100%
Jártam az ELTE-re és a BGE-re is. Szerintem mindegyik a jobbak közé tartozik, és ugyan az a tapasztalatom mindkettőnél, igencsak felnőttnek kezelnek.
2021. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/131 anonim ***** válasza:
100%

Én BME-re jártam. A tanárok nagyrésze óraadó, bejött, megtartotta az előadást majd ment vissza a rendes munkahelyére dolgozni. Szép is lenne ha mérnök embereknek arra lenne ideje, hogy felnőtteket felügyeljenek :D

Meg mégis mit felügyelnének? Nem vesznek-e büfében túl sok cukorkát? Vagy nem töltenek-e sört a teás pohárba?


Este 8 (zárás) után vannak kutyás biztonsági őrök az egyetemen, de azok nem az egyetemistákat "őrzik", hanem az értékeket.


Látszik, hogy a kérdező nemhogy "jó", semmilyen egyetem közelében sem járt soha.

2021. ápr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/131 anonim ***** válasza:
100%

SZE mérnöki kar, senki nem ügyelt ránk sem az órán, sem a folyosón, sem a kollégiumban, én meg albérletben laktam többedmagammal, ott meg pláne nem nézett ránk senki.

Na kérdező, te hol tanultál? Mesélj.

2021. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/131 petra.kathleen ***** válasza:
100%

Úgyis azzal fog előállni, hogy ezek sz.r egyetemek, nem véletlenül nem írt példát, megvárta, amíg írtok ti, hogy utána leszólhassa őket.

Kérdező, segítek, a PTE-re is felnőtt emberek járnak, legalábbis tíz éve még így volt. Olyang volt (gondolom most is van), hogy támogató szolgálat, ahol a valamilyen fogyatékossággal elő hallgatók kaptak segítséget, meg volt mentorprogram azoknak a hallgatóknak, akik kb mélyszegénységből jöttek, és nemhogy szülői segítségre, de tanácsra se számíthattak, annyira nagy volt a szakadék. Kapaszkodj, a mentorok is hallgatók voltak.

2021. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/131 anonim ***** válasza:
100%
A szegedi és pécsi egyetemeken sincs felügyelő tanár. Se azoptatos dajka 😅
2021. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!