Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyakori kérdéseken bizonyos...

A gyakori kérdéseken bizonyos kérdésekre mert van sokszor az a válasz 18 év feletti gyerekek esetében hogy nagykorú?

Figyelt kérdés
Mármint például ha megkérdezi egy 18-19 éves gyerek hogy mit tegyen ha a szülei nem engedik el ide vagy oda akkor azt írják hogy nagykorú azt csinál amit akar? Vagy ha éppen a szülő tesz fel valamilyen kérdést hogy mit engedjen neki akkor is sokszor ez a válasz. Talán ez nem a válaszok többsége de nagyon sok válaszban ilyenkor ezt írják. Most csak azért mert a gyerek a törvény szerint nagykorú miért kellene mindent megengednie gyereknek? A felnövés nem egyik napról a másikra történik... Ez nem úgy van hogy 17 évesen és 364 naposan még kisgyerek és semmit sem szabad neki engedni de 1-2 nappal később már hirtelen felnőtt. Miért kéne egy 18-19 évesnek megengedni hogy például akár azt hogy dohányozzon vagy alkoholt igyon? Ez ugyan legális Magyarországon de például az USA-ban nem és ezt a nagykorúsághoz kötni pláne semmi értelme hiszen fizikálisan a 20-as évek első felében lesz a gyerek teljesen fejlett. Egy 18 éves ugyanúgy fejlődő szervezet mint egy 17 vagy egy 16 éves egy 18 évesre sem kevésbé káros a dohányzás vagy az alkohol. Ezen kívül miért kellene hagynia például a szülőnek akár hogy 18-19 évesen elmenjen dolgozni egyetem helyett? Alap hogy egy jó szülő akárhogy is de mindent megtesz azért hogy a gyereke diplomát szerezzen. Igazából bármilyen helyzetre lehet gondolni de ennek a jogilag nagykorú válasznak semmi értelme pláne azért sem mert nagyon alacsonyan is van a nagykorúság főleg a mai világban így felnőtt és jogilag nagykorú közt még csak nem is kicsi hanem hatalmas a különbség.

2021. ápr. 18. 13:47
 81/131 anonim ***** válasza:
100%
Oh, a közgén volt néhány tanár, aki szívesen "mentorálta" a gólyatábortól kezdve a csinos hallgatókat. Bár a szülők megjelenését utána annyira nem szerette... 😂
2021. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/131 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az ilyen válaszadók 14-15 évesek, akik azt hiszik, hogy a 18 .-ik születésnapjuk reggelén felébredve rögtön felnőttek lesznek, s azt csinálnak, amit akarnak.
2021. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/131 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, elolvastam a többit. Költöznek a szülők az egyetemista gyerekkel??? Mi van??? Felügyelő tanár egyetemen? Ezt mégis hogy? Látszik, hogy életedben nem jártál egyetemen.

18 évesen kisgyerek? Juj.

2021. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/131 A kérdező kommentje:
Konkrét egyetemeket? Nem ismerek sok konkrét egyetemet ahogy ti sem a legtöbben max 2-2 egyetemet ismernek, esetleg 1 vagy 2-be járnak meg egy másikról még ismernek valakit, így azt hogy jelenleg 2018-2021-ben kb az egyetemek hány %-án van felügyelő tanár csak hallomásból tudom. Na de a gond amit írtam pont az hogy sok egyetemen Magyarországon nincs felügyelő tanár. Itt nem vigyáznak annyira a gyerekekre. Az USA-ban például vannak jó egyetemek ahol még az ebédlőbe is kísérgetik a gyerekeket és nem engedik el őket sehova de sajnos az USA nagy és az ellenkezője is van. Egyébként aki szerint egy 18 éves kisgyerek fiatal felnőtt annak komoly pszichés problémái lehetnek... egy 18 éves jogilag nagykorú (ami teljesen komolyanvehetetlen) de ennyi... és igen a normális családokban akik megtudják oldani van hogy a szülők költöznek a gyerekekükkel de a többség egyrészt otthonról jár egyetemre mert találnak a környéken mivel a városokban (nem mintha Magyarországon Budapesten kívül lenne igazi város) amúgy több egyetem van kisebb falvakból pedig nem sokan mennek egyetemre így általában pont a nehéz helyzetben lévő gyerekeknek kell kollégiumba menni akivel a szülei nem tudnak költözni vagy nem tudják megoldani hogy órákat vezessenek oda vissza a gyerekért.
2021. ápr. 23. 14:14
 85/131 A kérdező kommentje:
2-3
2021. ápr. 23. 14:14
 86/131 anonim ***** válasza:
Attila Te vagy az?
2021. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/131 anonim ***** válasza:
100%

a hajamat kiteptem volna, ha anyamek velem akartak volna koltozni pestre, amikor elkerultem egyetembe sopronbol.


ok meg kirohogtek volna, ha megkerem oket, hogy koltozzenek oda velem.

2021. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/131 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen felnőttek vannak.

Aztán, én pl a Veszprémi Egyetemre jártam, vagy hat különböző épület, nem is pont egymás mellett, többezer diák, órák totál összevissza, hol reggel nyolckor kezdődik a nap, hol délben, a vége ugyanúgy, ráadásul az előadásokra nem is kötelező bejárni, a szemináriumokon tartották ezt számon, ahol előadásokat kellett nekünk tartanunk.

Ebédlőbe szintén akkor mész, amikor akarsz/ráérsz (én speciel az öt év alatt egyszer voltam, saját -városomban jártam egyetemre, nem is tudtam, hogy van ebédlő, amíg a barátnőm fel nem világosított.

Egyik évfolyamtársamnak (se alattam, se felettem, plusz a vagon ismerősnek más szakokról) se költöztek a szülei, se nem vezettek órákat. Ekkora hülyeséget még nem is hallottam.

2021. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/131 anonim ***** válasza:
100%

"nem mintha Magyarországon Budapesten kívül lenne igazi város"



Bakker.

2021. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/131 anonim ***** válasza:
100%

“ vagy nem tudják megoldani hogy órákat vezessenek oda vissza a gyerekért”

Már vonatra sem ülhet egyedül az a “gyerek”?

2021. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!