Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyakori kérdéseken bizonyos...

A gyakori kérdéseken bizonyos kérdésekre mert van sokszor az a válasz 18 év feletti gyerekek esetében hogy nagykorú?

Figyelt kérdés
Mármint például ha megkérdezi egy 18-19 éves gyerek hogy mit tegyen ha a szülei nem engedik el ide vagy oda akkor azt írják hogy nagykorú azt csinál amit akar? Vagy ha éppen a szülő tesz fel valamilyen kérdést hogy mit engedjen neki akkor is sokszor ez a válasz. Talán ez nem a válaszok többsége de nagyon sok válaszban ilyenkor ezt írják. Most csak azért mert a gyerek a törvény szerint nagykorú miért kellene mindent megengednie gyereknek? A felnövés nem egyik napról a másikra történik... Ez nem úgy van hogy 17 évesen és 364 naposan még kisgyerek és semmit sem szabad neki engedni de 1-2 nappal később már hirtelen felnőtt. Miért kéne egy 18-19 évesnek megengedni hogy például akár azt hogy dohányozzon vagy alkoholt igyon? Ez ugyan legális Magyarországon de például az USA-ban nem és ezt a nagykorúsághoz kötni pláne semmi értelme hiszen fizikálisan a 20-as évek első felében lesz a gyerek teljesen fejlett. Egy 18 éves ugyanúgy fejlődő szervezet mint egy 17 vagy egy 16 éves egy 18 évesre sem kevésbé káros a dohányzás vagy az alkohol. Ezen kívül miért kellene hagynia például a szülőnek akár hogy 18-19 évesen elmenjen dolgozni egyetem helyett? Alap hogy egy jó szülő akárhogy is de mindent megtesz azért hogy a gyereke diplomát szerezzen. Igazából bármilyen helyzetre lehet gondolni de ennek a jogilag nagykorú válasznak semmi értelme pláne azért sem mert nagyon alacsonyan is van a nagykorúság főleg a mai világban így felnőtt és jogilag nagykorú közt még csak nem is kicsi hanem hatalmas a különbség.

2021. ápr. 18. 13:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/131 A kérdező kommentje:
46-os Ezen mi a röhejes? Ez sima gyereknevelés. Úgy mondod mintha 25 lett volna...
2021. ápr. 18. 22:02
 52/131 A kérdező kommentje:
47-es Nem arról szól a kérdésem hogy szerintem hogy lenne jó csak nem értem ezzel a témával kapcsolatban miért vannak sokan annyira ráfüggve a jogi nagykorúságra.
2021. ápr. 18. 22:03
 53/131 A kérdező kommentje:
49 Nem felnőtt hanem jogilag nagykorú hatalmas különbség de te nyilván gyerek vagy még ha ilyen butaságokat írsz ezért mind1 is.
2021. ápr. 18. 22:04
 54/131 anonim ***** válasza:
100%
szerinted mikortol szamit valaki felnottnek?
2021. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/131 A kérdező kommentje:
Szerintem olyan 22-23 éves kortól kb akkor végzi az egyetemet és a főiskolát is a gyerek. Én ebben a témában úgy középen vagyok. Nem gondolom hogy 24 vagy akár 25 felett is lehet gyerek valaki de azért azt sem hogy egy épphogy csak 20 éves vagy még 20 éves sem már felnőtt. Itt a gyakori kérdéseken persze leginkább csak az része szerepel akik nagyon korán felnőttnek nevezik a gyereket néha már akár 20 alatt is így itt többnyire csak vitázom. De volt olyan cikk Facebookon ahol meg amellett kellet érvelnem miért túlzás egy 24-25 évest kisgyerekként kezelni így ott is sokat "vitáztam" csak a másik oldallal.
2021. ápr. 18. 22:31
 56/131 petra.kathleen ***** válasza:

Hát bocs, nekem röhejes volt, hogy én már külön éltem a szüleimtől (oké, én idősebb voltam nála pár évvel, de 19 évesen is már külön éltem), akkor mentem haza, amikor akartam, mint ahogy az összes többi csoporttársunk is, mindenki élte a saját életét, még az is, aki a szüleivel lakott, mert már felnőttszámba vették őket is otthon, ezt az egy lányt leszamitva, akit amikor hívtunk valahova, nem jöhetett, mert büntetésben volt. Egyszerűen egy 18-19 éves már jobb esetben nem ott tart az életben, hogy nevelni kelljen. Azt korábban kellett volna, felnőtt embert már nem lehet megnevelni. Egy ennyi időre meg normális helyeken ugyanazok a szabályok vonatkoznak otthon, mint a többi felnőttre.

De mondok jobbat. 20 évesen már saját gyerekem volt. Szép lett volna, ha emellett még mindig a szüleim engedélyét kérem, ha valamit csinálni szeretnék. Tudom, nem ez a szokványos, kevesen szülnek ilyen fiatalon, de ilyen is van, és miért ne lehetne? Dolgoztam előtte, eltartottam magam 18 éves koromtól kezdve, utána saját döntésem volt, hogy még tanulni szeretnék. Egyikhez sem kértem a szüleim engedélyét.

2021. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/131 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te kissé összekevered a nevelést meg a családi kapcsolatokat a jogszabály szerinti jogokkal és kötelezettségekkel. Ha egy szülő jól nevelte a gyereket, akkor egy 18 évesnél sincs szükség tiltásokra és engedélyekre. Ettől függetlenül, ha valaki elmúlt 18 éves, akkor a szülei már nem a törvényes képviselői, ő maga hoz döntéseket saját magát illetően, és jogilag nem lehet megtiltani neki, hogy pl. dohányozzon vagy alkoholt igyon. De nem azért, mert valami nevelési hibát követtek el a szülők, hanem azért, mert 18 évesnél idősebb gyerekük fölött már nincs törvényes képviseletük, nem ők döntenek, hanem a gyerekük.
2021. ápr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/131 A kérdező kommentje:
56-os A gyerekanyaság egy tragikus dolog. Amúgy milyen felnőttekről beszélsz? 19 éves volt a csoporttársad nem pedig felnőtt. 21 éves kor alatt hivatalosan is tiniterhességnek számít így még az is aki 20 évesen esik teherbe de 21 évesen szüli meg tinianyának minősül. De ez csak a hivatalos statisztika nyilván nem normális 21-22 évesen gyereket szülni. Hogy miért ne lehetne? Azért mert még te magad is gyerek vagy és az ha gyerek nevel gyereket nem a legjobb helyzet. Persze a jogi nagykorúság miatt sajnos a szüleid már nem kényszeríthettek abortuszra ha te valamiért nem bírtad megtenni akkor már így alakult ugyan szomorú is és tragikus is de innentől már csak reménykedni lehet benne hogy talán valahogy ha az első pár évet megússzák a gyerek szülők utána már félig meddig normális életet tudnak neki biztosítani.
2021. ápr. 20. 16:01
 59/131 anonim ***** válasza:
100%

Abortuszra a 16 évest se kényszeríthetik a szülei.


De hogy lenne már a 21 éves "tinianya"? Teenager=tizenéves. Ki 20 felett van az már se nem gyerek se nem tizenéves.


Nagyanyáink szinte mind 23 éves koruk előtt férjhez mentek és gyereket szültek, aki 25 évesen nem volt férjnél már vénlánynak számított. Szerinted akkor mindenki gyerekként ment férjhez?


Te hány éves vagy? Kezdem azt hinni, hogy egy unatkozó 12 évessel beszélgetünk, aki berágott, mert a 18 éves tesójának többmindent megengednek a szülei, mint neki.


Ha még mégis elmúltál már 22 akkor ezek szerint te 20-22 évesen otthon laktál a szüleiidel, és mindenhez engedélyt kértél, mint valami kisiskolás?

2021. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/131 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekanyaság 20 évesen 😂 Ugye viccelsz?
2021. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!