Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szólnátok ha a 18 éves...

Mi szólnátok ha a 18 éves lányotok ezzel állítana haza?

Figyelt kérdés

Tegnapi kérdésen gondolkodtam el, abban egy 18 éves lány és a párja is csak azért nem vállalnak gyereket, mert mit szólnának az emberek.Lányos anyukák ti mit szólnátok, ha ezzel menne haza a gyereketek, hogy ő ennyi idősen mindenképp gyereket szeretne, mert készek rá anyagilg,meg együtt vannak már x ideje ,minden feltétel adott ahhoz hogy jöhessen a gyerek.

Nekem van lányom.Van véleményem a témában, de kíváncsi vagyok mások válaszára.



2021. ápr. 20. 15:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy a "készek rá anyagilag" ebben a korban többnyire azt jelenti, hogy kifogott egy idősebb/pénzesebb pasit, aki a csillagokat is leígéri az égből, nem baj, hogy sose dolgozott, nem baj, hogy nem fog kapni semmit a gyerek után.

Bármekkora a szerelem, erre nem szabad építeni.

Én azt mondanám, dolgozzon annyit, hogy legalább egy emberi gyedre fussa, ne legyen 100%-ig függő. (Meg nyilván előtte fejezze be a sulit, ha még tanul.) Aztán onnantól az ő dolga.


De persze, felnőtt gyereknek csak tanácsolni lehet, parancsolni nem.

2021. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

4!


Azért dob az ember ettol egy hátast, mert kb 1000 esetből talán ha egy végződik így. A többiben apuka lelép, mert mégsem elég erett az apasághoz, anyuka összeszed egy új pasit, onnan jon az ujabb gyerek, vagy siman csak hazakoltozik anyuhoz, mert nem birja egyedul, segelybol él vagy minimálbérből egyik napról a másikra, stb.

2021. ápr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha a 18 éves lányom ezzel állítana haza, elgondolkodnék, mit rontottam el. Első a tanulás, egzisztencia, stabil fizetés, csed/gyed-re legyen jogosult. Egy nőnek számolnia kell azzal, hogy magának szüli a gyereket, senki másnak, és ha arra kerülne a sor, egymaga el kell tudnia tartani. 18 évesen valljuk be, erre kb 0,01 % esély van, hacsak nem nyerjük meg addigra a lottó 5-öst. De még akkor is lebeszélném, éljen amíg tud, mert utána már nem lesz rá lehetősége.
2021. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Megkérdezném tőle, miért nem a férjevél akkor, ha ennyire nagy lány?
2021. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos nem csak pénzes pasi lehet, 18 voltam mikor szültem a fiam tervezett volt,volt lakásunk, munka. Lakás sajnos örökség volt, mert 14 évesen már nem éltek a szüleim.

Én mindig gyerekek körül voltam, kisgyermek nevelő vagyok, a sulikat éretségi, okj, a gyerekek mellett csináltam.

Pont ma kérdezte a lányom, hogy gondolkoztam e milyen lenne az életem gyerek nélkül, és rá jöttem sosem gondoltam arra, hogy kár volt, vagy máskor kellett volna.

No de a lányom ne szüljon kb 12 éves szinten van.

Most 42 leszek és van egy 2 éves fiúnk is, ő is egy igazi kis csoda, és ez is jó hogy későn szültem.

Mindennek megvan az előnye és a hátránya is.

2021. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Abban a kérdésben nem derül ki amúgy hogy mióta élnek együtt, viszont mondjuk csak éljenek együtt, 1-2 éve.A gyerekem 18 éves koráig(nyilván után is, de előtte mindenképp az én felelősségem)az én felelősségem.Most ez valóban divat, hogy a 16 éves gyerek már mehet lakni Pistihez?:)

Valójában akkor csak imádkozhat az ember azért, hogy jól nevelje a gyerekét és ne gyerekfejjel akarjon mindenáron gyereket?

Én is ismerek példát, ahol a 18 éves felnőtt a feladathoz, ráadásul beteg gyerekük van és mégis szépen élnek viszont többet nem is vállalnak.De olyan is van és ebből 2-3 is, ahol tényleg nagyon fiatalon vállalták és szétmentek azelőtt, hogy a gyerek betöltötte a 3. életévét.Mindegyik helyen a gyerek szívott nagyon, pedig nagyon szerelmesek voltak a szüleik mikor vállalták.

2021. ápr. 20. 16:21
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem tudom melyik kérdésre gondolsz, de az egyik kommentbe leírja a csaj, hogy nem élnek együtt.
2021. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, visszakerestem és félre értelmeztem, a szülőktől élnek külön, nem egymástól. :D
2021. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A vége felé van egy hozzászólása, abban azt írja együtt élnek.Csak azt nem mióta.Amúgy tegnap este 8 előtt írta ki kicsivel.Meg mivel nagyon sokáig egyáltalán nem szólt hozzá én azt gondolom csak valami ,,veszekedést" szító kérdés és nem valós történet.
2021. ápr. 20. 16:51
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen fog alaphangon érettségizni az összes gyerekem. Nagyon szomorú lennék, ha annyira nem tanulna egyik sem, hogy 18 éves korára van annyi munkatapasztalata, hogy járni fog neki GYED. Anélkül meg nem igaz, hogy anyagilag rendben vannak. Az nem stabil anyagi háttér, hogy Pistinek van állása, vagy még jobb, ha Pisti apukája gazdag... -_-

Szóval erősen igyekeznék lebeszélni a dologról.

2021. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!