Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el a terhességem...

Hogy fogadjam el a terhességem és a babával járó változásokat, ha én még egyáltalán nem akartam volna gyereket?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 8 hetes terhes.

Nem így terveztem/terveztük egyáltalán és a kezdeti sokkot öröm követte, majd ez pár nap alatt elmúlt és most, hogy realizálódott bennem az, hogy ezzel az összes eddigi tervem, erőfeszítésem a kukában landolt, nagyon magam alatt vagyok.

Az előéletemről azt kell tudni, hogy jogászcsaládból származom, így valamennyire magától értetődött, hogy én is a jogot végzem el. Már így is csúsztam 1 évet, jelenleg harmadéves vagyok. Szeretem ettől függetlenül, ebben láttam a jövőmet és én sosem akartam olyan lány/nő lenni, akinek a párjára kell támaszkodnia az anyagiakat illetően. Viszont kisbabával nem látok arra esélyt, hogy lediplomázzak és még a szakvizsgámat is megszerezzem. Így ezt a félévemet még megcsinálom, utána pedig kb háztartásbeli leszek és amíg meg nem születik a baba, lefoglalom magam a babaruha hajtogatással és a gyerekszoba tervezésével. Engem ez nagyon bánt és hiába látom a páromon, hogy mennyire boldog, az én örömöm nem őszinte.

A másik, hogy rettegek a testemet érintő változásoktól is. Mindig olyan voltam, aki figyelt a külsejére, öltözködésére. Sportolok, egészségesen eszem és kövezzetek meg, de nekem a fodrász-kozmetikus-manikűrös is elengedhetetlen. Félek, hogy striás lesz a bőröm, vagy hogy toxémiás leszek és teljesen "felpuffadok", vizesedek majd.


Attól is tartok, hogy mi lesz velem, ha a kapcsolatunknak (esetleg) vége lesz. Nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást és nem gondolkozom szakításon, ne értsétek félre. De manapság már tényleg ritka a holtomiglan, holtodiglan... Ráadásul a párom mindenképpen kis korkülönbséggel szeretne kistestvért is, csak aztán ha 8-10 év múlva szétmegyünk, neki folytatódik az élete, én pedig ott leszek két gyerekkel, diploma nélkül.

Van házassági szerződés, a szüleim sem hagynának magamra, de mégis az én életem fog tönkremenni kb, mert így a társkeresés is rémálom lenne később. Manapság sok férfi még saját gyereket sem akar, nemhogy másét nevelgetni...


Tudom, hogy anya leszek és a legboldogabb embernek kéne lennem a Földön most, de pont az ellenkezőjét érzem. Félek és kétségbe vagyok esve.



2021. ápr. 24. 17:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
24%

Hasonló helyzetben voltam, mint te Kérdező. Azóta már megszületett a babám és bár nagyon nehéz, de boldogság van.


Veled egykorú vagyok és én munka, illetve levelezős képzés mellől jöttem babázni. A karrierista énem most pihen, terveket szövök és készülök a vizsgaidőszakra. Ez a része számomra a legnehezebb, sokat stresszelek rajta.

A párom segít az itthoni teendőkben, gyakran viszi ki sétálni, így akad időm tanulni. Ez az énidőm jelenleg.

A várandósság alatt sokszor nekem is megfordult a fejemben, hogy kellően megfontoltuk-e a döntést.

Ekkor a testemmel is meg voltam elégedve pedig több mint 20 kilót híztam, hatalmas volt a pocakom és a babám is!

Most, több mint 2 hónappal a szülés után még 6 kg plusz van rajtam. Ezt nem gondolom vészesnek, viszont a striák örök nyomot hagytak. Ami leginkább zavart az a megereszkedett, puha bőr, de már ez is elfogadható. Tudom, hogy idővel jobb lesz, illetve a vizsgaidőszak is véget ér, így több időm lesz magamra.

Ajánlom, hogy gondold meg alaposan a döntésed. Fantáziálj az 5, 10 év múlvani életedről a babával és nélküle is.

2021. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
39%
Hát azért én egy pszichológust még megjavasolnék, mielőtt abortuszra küldeném a kérdezőt...
2021. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak a párod óhajairól beszéltél, hogy mit akar. Arról miért nem beszéltek, hogy Te mit akarsz?
2021. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
De vetesd el, ha párod ezért lelép, akkor úgyis lelépne később másért.
2021. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy olvastam szinte bevillant egy szivszorito kép, ahogy feladod az életed, a munkád, a karriered egy olyan férfi ohaj sohajaiert, akinek fontosabb az ő elképzelése mint a te jövőd, és egy olyan szerepet erőltetsz magadra, amire nem vágysz, és ami így nem fog boldoggá tenni.


Szinte ordit a sorok közül, hogy te nem az a típus vagy, aki ilyen fiatalon az anyszerepben teljesedne ki, és te be szeretnéd fejezni az egyetemet, jó munkát találni, és büszke lenni arra, amit elertel, és nem az a célod, hogy egy férfi nyomásara életed legjobb időszakában háziasszony leszel. Persze akár meg is szerethetned később az anyuka szerepet, de gyerekezni még van 10-15 éved, nem kell sehova sietni.


Szerintem ezt nagyon gondold végig, bármilyen nehéz is lehet elvetetni a kezdődő életet, talán a saját jovodet mégsem éri meg felaldozni miatta, most még lehet dönteni.

2021. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Vetesd el. Ha ezért szakít veled a párod, szakítson. Ígyis-úgyis szakítana veled akkor. Ő eldönti, hogy a még le se diplomázott barátnője szüljön gyereket tanulás mellett, majd utána rögtön még egyet, mert az úrfi kis korkülönbséggel óhajt gyereket nemzeni. De aztán ő nem fog ám felkelni a gyerekekhez, nem fog ám vigyázni rájuk. Az megvan, hogy te feladod a karrieredet, az életedet, de ő mit vállal? A nagy családfenntartó szerepét? Csak szólok, hogy ameddig egy nőnek akár 1 ft bevétele is van, nem a férfi az egyedüli családfentartó, mert a nő kap gyest, gyedet, stb.

Lehet itt mondani, hogy gyerek mellett is lehet karriert építeni, de nem így van.

2021. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
75%

Lehet karriert építeni, csak nem Magyarországon.

Magyarországon még mindig minden úgy működik, hogy a nők szüljenek, menjenek alja munkahelyekre (ahol nyilván kevesebbet fizetnek nekik, mint az ott dolgozó férfiaknak), a férfiak meg betöltik a vezető pozíciók nagytöbségét.

Elég szépen hangzik #21, hogy a karrieres éned pihen meg terveket sző, de nem lesz abból nagyon semmi. Kicsi gyerekkel, 0 tapasztalattal nemigen fognak alkalmazni.


A kérdező esetében még rosszabb a helyzet: 2 gyerekkel (mert hát a drága férfi két gyereket akar), 0 munkatapasztalattal nem fogják jobb helyeken alkalmazni. Ráadásul gondot fog jelenteni, hogy a gyerek beteg, vagy éppen szünet van az oviban, bölcsiben. Ráadásul diploma után nem megy rögtön dolgozni, hanem még várat magára x évet, ami megint hátrányos tényező.

2021. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
87%

Ne tartsd meg. 0 tapasztalattal, fel diplomaval nem fogod semmire vinni. Irta itt valaki, hogy egy no maganak szuli a gyereket: ez nagyon igaz! Ha valtok, ugy is nalad marad a gyerek. Es ne legyel olyan anya, mint itt az oldalon nehanyan, ha az apjara passzolnak a gyereket vagy tokre banjak, hogy bevallaltak, mikozben apuka meg lubickol a gyerekmentes eleteben.


Egy babat csak ugy szabad bevallalni, ha mindket fel akarja. Valamint csak annyit, amennyit akarnak.


Nalatok pl mi van megbeszelve ezugyben? O eldontotte hogy egymas utan gyorsba legyartjatok, aztan csokolom? Vagy figyelembe venne, hogy ha ugy alakul, akkor epp egyke, ha mondjuk tobbemberes a pici?

2021. ápr. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
13-as óvszerről hallottál már? Csak kérdezem.....
2021. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
50%

# 29: Ez nem nyafogás, te vadszamár. A kérdező (a többséggel ellentétben) tudja, hogy mivel jár egy terhesség, a gyerekvállalás és ismeri a képességeit (pl, hogy csak csendben tud tanulni), de közben ott van a párja, akit szeret, és aki gyermeket szeretne tőle. Ezért szerencsétlen lány most tanácstalan és ezért jött az oldalra, hogy kérdezzen.


Kérdező, én azt tanácsolom, hogy beszélj a pároddal. Ha valóban szívből szeret, megérti majd, hogy te úgy érzed, most még nem állsz készen az anyaságra. Ha megtartod a gyereket, akit te nem is akarsz, annak nagyon rossz vége lehet. Sajnos tapasztaltam a környezetemben hasonló felállást, a vége az lett, hogy a nő egy roncs, utálja a kislányát (el is akarta hagyni, hogy az apja nevelje, de azt már nem tudom, hogy meg is tette e)

2021. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!