Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha összezavarták...

Mit tegyek, ha összezavarták a fejem, bűntudatot ébresztettek bennem és nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves gyerekem, most vagyok terhes a másodikkal, akiről kiderült egy genetikai uh-n, hogy down-os. Voltam egy elbeszélgetésen, mert el akarom vetetni, nekem nem kell beteg gyerek, ráadásul a másfél éves kislányommal is kics.szés lenne, meg most ha az a gyerek felnő, akkor kinél házaljak, hogy "Figyelj már, hát vedd már magadhoz a gyerekem, ha én meghalok!"??

Voltam elbeszélgetésen, ott szó szerint letámadtak (vagy csak én vettem letámadásnak nem tudom), hogy hogy merem én elvetetni a gyerekem, meg gyerekgyilkosság, és ha én nem akarok a beteg gyereket, akkor az egészségeset se érdemlem meg, és Pesten milyen jó kis kórházak vannak. Igen, lehet jó kórházak vannak, de én Szabolcs megyében lakok, nincs jogsim, vonattal 4-5 óra. De ha Pesten laknék, mit számítana? A másik gyerekemmel akkor csak ímmel-ámmal tudnék foglalkozni. Kiborultam, idegesebben, agresszívebben léptem fel, mert nem bírtam már őket hallgatni. Az is átfutott az agyamon, hogy mi van, ha egy 15 éves kislány megy be oda, akit megerőszakoltak és el akarja vetetni. Akkor is így lépnek fel vele szemben, hogy milyen jó anyaotthonok vannak?

Én addig tudtam tartani magam, higgadtabb voltam, próbáltam uralkodni magamon, hogy ne veszítsem el a fejem, de azóta nem vagyok jól. Nem fizikailag, hanem lelkileg. Nem szeretnék kitolni se magammal, se a gyerekemmel, se a párommal. Már gondolkodni se tudok, egyszerűen csak sírok és nem bírom abbahagyni a sírást, nem könnyebbülök meg tőle. Nem akarom ezt a gyereket, de elbizonytalanodtam, hogy amikor azt mondta, hogy aki a beteg gyereket nem fogadja el, az az egészségeset se érdemli meg.



2021. máj. 2. 13:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, erre mondják azt, hogy "más fszával veri a csalánt". Könnyű kívülről beledumálni más életébe és megmondani a tutit!

Abszolút nem vagyok abortuszpárti, de maximálisan megértem a döntésedet, aki meg bűntudatot akar benned ébreszteni, hát jó mélyen szégyellje el magát!

2021. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
78%
A magyar szülesztőpolitika árnyoldala... Tarts ki az álláspontod mellett és vetesd el.
2021. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%
Egészen undorító dolog így nekitámadni egy kismamának, aki egyébként is nehéz helyzetben van. Megértelek, én is hasonlóan reagálnék ilyen helyzetben. A szívem szakadna meg, de nem vàllalnám én se a meglévő kisgyerekem mellé, mert az valahol önzőség.. jobb esetben a szülő hal meg előbb, aztán a felelősség a testvérért rászakad az egészséges gyerekre. Egy ismerősöm nővére súlyosan autista, agresszív is gyakran, még az anyukájával lakik (apuka nem rég halt meg), szegény srácnak meg már meg lett mondva, hogy majd neki kell vigyáznia a nővérére, ha mindketten meghalnak, mert intézetekben se fogadják az agresszió miatt. Senkinek se kívánnám ezt, pláne a saját gyerekemnek.
2021. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen megdöbbentem azon amit írtál!

Undorító hogy így beszéltek veled.

Ne legyen bűntudatod. Talán ha első gyerek lenne, még elgondolkodnék rajta (bár szerintem akkor is ab lenne a vége) de így h van még egy gyerek, biztos hogy elvetetném.


Köszönj el a babától, sirassátok meg. De ne tartsd meg.

Tényleg kiszúrás mahatokkal, a tesóval sőt még talán a babával szemben is.

Kitartás, légy erős

2021. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
15%
Azért ez elég durva kijelentés, amit a kérdésben írsz: "nekem nem kell beteg gyerek". Mi van, ha a már megszületett gyerekeddel történik valami? :(
2021. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
12%

Én több nagyon értékes down-szindrómával élő embert ismerek, akik nélkül túlzás nélkül szegényebb lenne a világ. Rosszul esik egyébként nekik is az a brutális előítélet, amivel a társadalom feléjük fordul, és sokak szerint meg se kéne születniük, kvázi létezniük se kéne. Nagyon sokfélék egyébként ők is, a problémák súlyossága is változó, és rengeteg múlik az időben elkezdett korai fejlesztésen. Ajánlom figyelmedbe ezt a videót, anno egy egyetemi gyakorlaton láttam, szerintem nagyon jó:


https://www.youtube.com/watch?v=Ju-q4OnBtNU

2021. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%

#15

Azért az egészen más, ha valakivel születése után lesz valami, például baleset miatt tolószékbe kényszerül. Baleset bármikor érhet minket, ezt nem lehet kiszámítani és megelőzni se, mert te vigyázhatsz, ha más nem vigyáz magára és beül ittasan.

Aki eleve betegen születik, az sokkal rosszabb.


#16

Te meg aztán linkelheted az oldalakat, meg fejlesztéseket, sosem lesz olyan, mint egy egészséges ember. És ameddig anyuci meg apuci a kicsivel fejlesztésekre járogat, addig a nagyobb gyerek meg otthon van a nagyival?

2021. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%

#16

Azért ez sokjal összetettebb dolog. Nem tudhatja előre hogy mennyire súlyosan érintett a baba.

És azért egy fogyatékos gyermek/felnőtt testvérét is megkelkene ilyenkor kérdezni hogy mennyire volt jó/rossz élnie, felnőnie örök másodikként.


Sajnos van ismerősöm aki érintett ilyenben. Az ikrei koraszülöttek lettek. A kissebbik agyvérzést kapott utána stb. Szóval testi és értelmi fogyatékos. Borzasztó sokat vannak kórházban, fejlesztésen. Addig a tesó otthon van apával. Tehát az apukát kirúgták a jól fizető állásából a sok hiányzás miatt. most van egy" kismamaműszakos" állása h valaki legyegyen a gyerekkel bölcsi után, még anyu meg a tesó kórházban vagy fejlesztésen vannak.

Az anyuka már elkeseredésében azt mondta hogy hagynia kellett volna lekapcsolni a gépekről a kicsit.

Elítélhetitek, de végignézni is szörnyű azt a kűzdelmet amit csinálnak. Bűntudata van az egészseges gyerek miatt (hiszen elhanyagolja) a gondolatai miatt. Csodálom h még épp elméjű.

Baromi nehéz egy fogyatékos gyereket nevelni.

2021. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
95%
16# fejezd be! Ha akarsz fogadj örökbe 2-3 downkórost, de ne kényszeríts másokat erre. Ez egy döntés, el kell fogadd.
2021. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
93%

#16

Azért az "én több down-szindrómás embert ismerek" meg a "nevelek egy down-szindrómás embert", az még véleltenül se említhető egy napon. Nem ugyanaz. Sőt! Még csak hasonló se.

Ha te 100 down-szindrómás embert ismersz, akkor se tudod, milyen egy down-szindrómas embert ápolni napi 24-ben úgy, hogy van egy egészséges gyereked mellette, meg ugye van egy férjed, egy baráti társaságod.

Az egészséges gyerekkel nem törődnek annyira, mondván ő egészséges, a házasság megromlik a folyamatos idegeskedés miatt, ami rányomja a bélyeget a kapcsolatukra, a baráti társaság el lesz feledve. Mire a gyerek 18 èves lesz, addig anyuka meg apuka kész idegroncs lesz, a gyerek meg szeretethiányos.

2021. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!