Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha összezavarták...

Mit tegyek, ha összezavarták a fejem, bűntudatot ébresztettek bennem és nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves gyerekem, most vagyok terhes a másodikkal, akiről kiderült egy genetikai uh-n, hogy down-os. Voltam egy elbeszélgetésen, mert el akarom vetetni, nekem nem kell beteg gyerek, ráadásul a másfél éves kislányommal is kics.szés lenne, meg most ha az a gyerek felnő, akkor kinél házaljak, hogy "Figyelj már, hát vedd már magadhoz a gyerekem, ha én meghalok!"??

Voltam elbeszélgetésen, ott szó szerint letámadtak (vagy csak én vettem letámadásnak nem tudom), hogy hogy merem én elvetetni a gyerekem, meg gyerekgyilkosság, és ha én nem akarok a beteg gyereket, akkor az egészségeset se érdemlem meg, és Pesten milyen jó kis kórházak vannak. Igen, lehet jó kórházak vannak, de én Szabolcs megyében lakok, nincs jogsim, vonattal 4-5 óra. De ha Pesten laknék, mit számítana? A másik gyerekemmel akkor csak ímmel-ámmal tudnék foglalkozni. Kiborultam, idegesebben, agresszívebben léptem fel, mert nem bírtam már őket hallgatni. Az is átfutott az agyamon, hogy mi van, ha egy 15 éves kislány megy be oda, akit megerőszakoltak és el akarja vetetni. Akkor is így lépnek fel vele szemben, hogy milyen jó anyaotthonok vannak?

Én addig tudtam tartani magam, higgadtabb voltam, próbáltam uralkodni magamon, hogy ne veszítsem el a fejem, de azóta nem vagyok jól. Nem fizikailag, hanem lelkileg. Nem szeretnék kitolni se magammal, se a gyerekemmel, se a párommal. Már gondolkodni se tudok, egyszerűen csak sírok és nem bírom abbahagyni a sírást, nem könnyebbülök meg tőle. Nem akarom ezt a gyereket, de elbizonytalanodtam, hogy amikor azt mondta, hogy aki a beteg gyereket nem fogadja el, az az egészségeset se érdemli meg.



2021. máj. 2. 13:28
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
73%
Nincs isten. Cs szheted az akaraterőt, ha vezetni nem vezethet, labdajátékokban nem vehet részt, ha gyereke születik, nem látjatja az arcát.
2021. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
9%

Elcsendesülés az abortusszal kapcsolatos döntés előtt



Hogyan döntsek?

Mit tegyek félelmeimmel, fájdalmammal?

Ki segít nekem?

Elcsendesülés az abortusszal kapcsolatos döntés előtt.


A nálunk töltött napokat töltheti csendben egyedül, vagy személyes kísérés, segítő beszélgetés is választható. Előzetesen egyeztetett, egyéni időpontokban, 2-8 napos elvonulási lehetőséget nyújtunk az egész év során. Anonimitást, csendet, együttérző keresztény támogatást és a természetben való felüdülést kínálunk.


Az elcsendesülésben kísér Dr. Papanek Márta (lelkivezető, orvos, szülészeti, pszichoterápiás és családterápiás gyakorlattal)


Telefon: 06 30 40 60 905


Email: SzivbenLelekkel@gmail.com

2021. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi történt azóta a poszt írójàval.

Az én kisfiamnak a 12.héten vastag volt a tarkóredője, orrcsont volt.

Elmentünk genetikai vizsgálatokra a férjemmel és megegyeztünk abban, hogy bármi olyat találnak ami kicsit is nehezít az életén, nem tartjuk meg. Mindenkinek szenvedés az.

Amennyiben megszületik és akkor derül ki hogy beteg, segítjük, vállaljuk azt, amit kaptunk. De szerintem ezzel sokan vagyunk így.


A testvérem volt abortuszon. Ő magát ostorozta hogy biztos a sors nem fog adni neki ezért egy gyereket sem büntetésül. Három csodaszép, okos, egészsèges gyereke van, az utolsó kettő fiú ikerpár, duplán kapott gyermeket.


Remélem a SZÁMODRA megfelelő döntést hoztad meg! :)

2021. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
98%
Izlandon pl nincs Down szindrómás ember, nem is engedik, hogy megszüld.
2021. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!