Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnál úgy 2. gyerek,...

Bevállalnál úgy 2. gyerek, hogy most hónap végére nem marad pénzetek? Általában az utolsó napig kitart, de van, hogy előtte 2-3 nappal elfogy.

Figyelt kérdés
2021. máj. 5. 12:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked hó végén 2 nappal beteg a gyerek, nem tudsz neki gyógyszert venni, sőt, egy kiló kenyeret se, de a másodikon gondolkodsz? Nem kellene. Az elsőt se kellett volna vállalni.
2021. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%

Ebben a formában nem vállalnám be az biztos.

Amúgy kedves "az első sem kellett volna" hozzászólók arra nem gondoltok, hogy talán az elsőnél nem volt ilyen gondja? Lehet, hogy később lett a családnak anyagi gondja.

2021. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

#22

Ha valóban stabil helyzetből kerültek volna a rosszba, akkor nem a második gyereket tervezgetnék, amikor az első gyereket is alig bírja eltartani.


Ha nekem a gyerek az első, és tényleg rossz dolgok következtében kerültem olyan rossz anyagi helyzetbe, hogy 2-3 napig nélkülöznöm kell a pénzt, nem tudok megvenni egy kenyeret, betegség esetén nem tudom kifizetni a gyógyszert, akkor azon vagyok, hogy annak az egy szerencsétlen gyermeknek megadjak mindent, nem a második gyereket tervezgetem.

2021. máj. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
19%
Ja, persze, 22-es, ezzel szoktak mentegetőzni, meg áltatni magukat. Az is milyen "jó" felfogás, hogy nem baj, ha most nincs pénz, mert nem tudhatod, x év múlva milyen anyagi helyzetben leszel, vállald csak be nyugodtan azt a gyereket. Aztán meg is van a látszata így 3 millió mélyszegény ember országában.
2021. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez undorító. A gyerekednek nem tudod biztosítani az alap dolgokat, van, hogy 2-3 napig nem tudsz venni semmit a gyerekednek, majd a másodikat hogy akarnád eltartani?


Egyszerű logika: ha ketten x forintból nem éltek meg, akkor hárman x forintból meg fogtok tudni élni? Nem. Ha egy valamit több felé kell szétosztani, akkor egy embernek nem több jut, hanem kevesebb. Sokkal kevesebb. Ha most 2-3 napig éheztek, akkor még egy gyerekkel 2 hétig is éheznétek.

2021. máj. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 4-et is... Atyám, elmentek az enbereknek otthonról, vagy mi?
2021. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
*m
2021. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!