Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgoznál a gyereked iskolájáb...

Dolgoznál a gyereked iskolájában takarítónőként ha jelenleg nem lenne más lehetőséged?

Figyelt kérdés

Válás, költözésen vagyunk túl.

Sajnos jelenleg más lehetőségem nincs. A lányom teljesen kiakadt, azt mondta, hogy az iskolában ne is köszönjek neki. Nekem ez nagyon rosszul esett. De sajnos az 50000 gyerektartásbol meg a két gyerek utáni családi pótlékbol nem lehet megélni.

Ti mit tennétek? Ideiglenesen elvállalnátok, amíg nincs más? A kisebbik gyerek ovis, őt a szüleim tudják hozni-vinni, illetve ha beteg vigyázni rá.

A lányom szerint ez szégyellni való.


2021. máj. 15. 18:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
84%
Ha tini akkor meg tudom érteni a reakcióját. Mert nem azzal van baja hogy oda mész, hanem az iskolatársai miként fogják cikizni emiatt. Hidd el, ezt én is átéltem, pedig nekem apukám villanyszerelő és anyukám virágkötő volt. A takarítói munka is tisztességes, mert jobb mintha éheznétek vagy bármi. Nekem anyukámat csúfolták ki, hogy a szülői értekezleten zöldes barna volt az ujja és a keze, a virágok miatt mert fog amikor csokorba köti. Gondolhatod, mit fog kapni a lányod, a buta társadalomtól. Sajnos a szüleik nem tanították meg őket viselkedni és elfogadni. De természetesen ha más nem lenne, igen is oda mennék és kész!
2021. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
56%
Nem akarlak bántani, de ezt a gyereket te nevelted. Az enyémnek eszébe nem jutna szégyellni, bármit dolgozzunk
2021. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
5.osztályos. Elmondtam neki, bocsánatot kért. Én is megértem, hogy ciki neki, de szinte nem is fogunk találkozni mivel én az alsóban leszek, meg én déltől leszek este 8-ig, ő meg 4-kor jön haza.
2021. máj. 15. 19:01
 14/37 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem is ciki, pedig 40 éves vagyok, nem a legkiemelkedőbb állás a takarító, főleg nem egy általános iskolás szemében. Ha nem találkozol az osztályával, akkor nem ciki, vállald el, ha tényleg nincs más lehetőség.

Hogy ne legyen félreérthető ezt a munkát is el kell valakinek végezni és és se szoktam csúfolni a takarítókat, de ezek általános iskolások, persze, hogy cikinek érzi.

2021. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
12%

Milyen önző lányod van... abba nem gondol bele, hogy te mennyire fogsz szégyenkezni miatta?


Mert ha ilyen gyerekem lenne, szerintem én tagadnám le az osztálytársai előtt, leszarom hogy le leszek pontozva.

2021. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a muszáj nagy úr.Én pld tudatosan figyelek arra, hogy elmondjam a gyerekemnek, milyen jó hogy a kukások elviszik a szemetet a kukából különben ellepne bennünket a mocsok.Milyen jó, hogy valaki itt-ott felmos, mert milyen gusztustalan volna, ha koszos ,mocskos helyre kellene bemenni..stb..stb.Még csak 4 éves, úgyhogy nem tudom mennyire fog ez jól elsülni, de szeretném ha a gyerekem a kétkezi munkást se nézné le.
2021. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem csak akkor vállad el, ha tényleg semmi más lehetőség nincs. Ha neki nem is ciki, simán félhet az osztálytársak reakciójától. Persze ha muszáj, akkor muszáj, akkor el kell fogadnia.
2021. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
93%

Jò, hogy ezt meg tudtad beszelni a lànyoddal. Nàlunk az iskolànkan dolgozò egyik takarìtònőnek, az egyik konyhaznak ès egy tanàrnak is odajàrr 2-2 gyereke. Soha nem okozott gondot senkinek.

Semmilyen munka nem ciki, de egy kiskamasznak meg kell tanulnia kezelni bizonyos helyzeteket.

2021. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
68%
Persze, a gyerek hisztije meg nem igazán érdekelne.
2021. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
91%

Dolgoznék. De!

1. az ötödikesemnek az is ciki már, ha csak meglátnak együtt az osztálytársai a suli előtt :) És a gyerekek ebben a korban kis hülyék még, nincs túl sok empátiája a többségnek, és tutira ki fogják cikizni veled

2. tehát valóban igyekeznék nem túl sokszor találkozni a gyerekkel, tutira nem integetnék neki a felmosófával az udvar túloldaláról pl.

3. DE!!! elbeszélgetnék vele arról, hogy ez most kényszerhelyzet, és akárki akármit mond, ez rendes munka, én nem leszek tőle kevesebb, vagy cikisebb, és bátorítanám, hogy ha piszkálják a társai, akkor védjen meg büszkén egészen nyugodtan, és akkor majd abbahagyják

2021. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!